[200] ogólne, 3 tygodnie ma aktualnie

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

pawej
Posty: 25
Rejestracja: 09 maja 2007 17:02

Post autor: pawej »

Dzięki wszystkim za posty. zgadzam się że jest chaos roślinny, po jakimś czasie rośliny które się nie przyjmą wyrzucę chyba że same znikną :) zamierzam zamontować odbłyśniki do świetlówek i może zafundować sobie np. Hagen Life-Glo II - warto??
z zakupem rybek się wstrzymuje bo pojawiły się oczywiście pierwsze problemy rybek, zdiagnozowałem to jako ospę rybią niestety, zwłaszcza u neonów obsypało je. Zakupiłem więc Sera cośtam..., wyjąłem węgiel z kubełka, podniosłem temp do 30, no i wlałem to lekarstwo i lukam czy odpadają te białe pasożyty, w czwartek ponowie kuracje, mam nadzieję że jakos wyjdziemy z tego.
teraz mam w kubełku puste jedno piętro - co mam tam wrzucić? czy węgiel który wyjąłem wrzucić z powrotem po kuracji?
Awatar użytkownika
Hubo
Posty: 63
Rejestracja: 09 sty 2006 1:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Hubo »

węgiel wrzucic na dzień czy dwa po kuracji, żeby wyciągnął lek z wody a potem wyjąc. Węgiel w filtrze stosuje się tylko w takich sytuacjach. Nie powinien byc w filtrze cały czas.
Szczyt zręczności? Złapać bocję w 200l :)

Mój roślinny low tech
viewtopic.php?p=58843#58843
pawej
Posty: 25
Rejestracja: 09 maja 2007 17:02

[200] ogólne, kolejne fotki

Post autor: pawej »

kilka wieści z mojego akwarium
rybki mają się dobrze, ospa zwalczona z sukcesem a przynajmniej na razie tak wygląda ale podejrzewam że jeszcze wyjdzie parę razy jak będę dokupywał kolejne rybki,
roślinki w większości mają się również dobrze poza tymi czerwonymi
zmieniłem jedną zwykłą świetlówkę na philips Aquarelle
czekam na odbłyśniki
dodałem parę kamieni na środku taka kryjówka dodatkowa
no i doszli kolejni mieszkańcy a mianowicie para (tak mi się wydaje) ramirezów, super rybki chyba dokupie jeszcze ze 2 samiczki
no i to tyle na razie, jutro wybieram się do akwrystycznego więc kto wie...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
replo
Posty: 10
Rejestracja: 10 cze 2007 18:31

Post autor: replo »

Bardzo mi sie podoba - szczegolnie te neonki dobrze sie prezentuja pomiedzy roslinkami :)

Tak trzymac
Awatar użytkownika
michal_1m
Ekspert akwarysta
Posty: 2151
Rejestracja: 07 maja 2007 18:06
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: michal_1m »

Mi się też podoba, ale dałbym ciemne tło. Ramirezy możesz dokupić, ale parke a nie dwie samiczki, bo one żyją parami.
Awatar użytkownika
Saddamek
Administrator
Administrator
Posty: 1203
Rejestracja: 02 wrz 2004 21:10
Lokalizacja: Padwa Północy

Post autor: Saddamek »

Jak miałbym takie akwarium to bym je od razu do konkursu zgłaszał 8)
pawej
Posty: 25
Rejestracja: 09 maja 2007 17:02

Post autor: pawej »

nad tłem się zastanawiam , chyba kupię z jednje strony błękit z drugiej czarne i będę przymierzał , żonie też się musi spodobać ;)

ramirezy no mam nadzieję że mam obecnie parkę czyli samca i samiczkę, chociaż mam coraz większe wątpliwości, większa gania mniejszą ostro ale może to "zalecanie się"

myślę że wezmę udział w jakimś konkursie, poczytam... :)

no i kolejne dzisiejsze nabytki, prętniki i bocje, te drugie dosłownie odjazdowe - 3 sobie sprawiłem, po wpuszczeniu do akwa dodałem zapobiegawczo SERA octapur, teraz już wiem po co ta grota i kokos, bocje sobie tam wpływają, po jakichś 2-3h od wpuszczenia chyba zaczęły żerować, widać że czują się ok, mam nadzieję że wkrótce nie zobaczę już ślimaka ;) ale parę odłowiłem do słoika może się wyhodują ;)

no i czas na fotki:
Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ