zarowki halogenowe do akwa?

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
adriand
Pomocnik
Posty: 452
Rejestracja: 04 kwie 2007 9:33

zarowki halogenowe do akwa?

Post autor: adriand »

mam pytanie poniewaz mam male akwarium 54L i w pokrywie jedna swietlowke 15W a niebardzo jest miejsce zeby dolozyc jeszcze jedna swietlowke to pomyslalem zeby dac żarówke halogenowa tak 20W ale nie wiem czy bedzie to dobre rozwiazanie do roslinek bo glownie o nie chodzi poniewaz zaczely marniec robia sie dziurki w liściach a potem zolkna i opadają
pozdrawiam Adrian

Obrazek

brak polskich liter z przyczyn technicznych.Przepraszam
Awatar użytkownika
Czubek
Posty: 228
Rejestracja: 28 wrz 2005 19:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Czubek »

halogen daje światło kierunkowe, a nie tak jak świetlówka rozproszone po prawie całym akwa, ma tez wade że sie bardzo nagrzewają ale jeżeli to jedyne wyjście to czemu nie? możesz spróbować :) postaraj się nakierowac halogen tak by był skierowany na jak największa ilośc roślin :)

Pozdrawiam :D
Jestem trochę frajer,
Wiem, taki superfrajer
Taki jak ja nie ma,
Czego szukać u Ciebie, wiem
Jestem trochę rozmazany,
Choć patrzę Ci w oczy teraz
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Użyj opcji szukacza, bo na ten temat już pisaliśmy.

Od wielu lat używam lampek halogenkowych biurkowych, obecnie mam 2x35W i doskonale się spisują. Uwaga: nie mam roślin wymagających szczególnego oświetlenia.

Koszt zakupu i użytkowania takiej lampki jest bardzo niski.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
adriand
Pomocnik
Posty: 452
Rejestracja: 04 kwie 2007 9:33

Post autor: adriand »

przyznaje sie bez bicia ze sie pospieszylem z tym tematem :oops:
myslalem zeby taki halogenik wmontowac w pokrywe z tylu tam gdzie jest wneka na statecznikale ale to by bylo za nisko nad woda i by sie bardzo grzalo wszystko ,pewnie pokrywa by nie wytrzymala temp.
teraz wymyslilem ze kupie uzywana pokrywe do takiego akwa jak moje i z 2 zrobie jedno konkretne tez wyjdzie tanio :D
pozdrawiam Adrian

Obrazek

brak polskich liter z przyczyn technicznych.Przepraszam
szwejknet
Posty: 50
Rejestracja: 13 sty 2007 17:47
Lokalizacja: Lublin

Post autor: szwejknet »

Trochę odejdę od tematu myślałeś może o zakupie zestawu takiego jak np. ten: http://www.aqua-terra.pl/?p=productsMore&iProduct=500

Mój kolega kupił właśnie taki zestaw do akwa 54 L i jest bardzo zadowolony. Moim zdaniem jest to niezły zestawik instalacja nie jest jakoś specjalnie trudna i myślę, że cena też przystępna.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
emiloos
Akwarysta
Posty: 483
Rejestracja: 07 mar 2007 11:30
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: emiloos »

Jeśli robią Ci się dziurki w liściach możesz mieć brak potasu w akwarium. Nawozisz czymś?
Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl
Awatar użytkownika
adriand
Pomocnik
Posty: 452
Rejestracja: 04 kwie 2007 9:33

Post autor: adriand »

w sumie to nie uzywam nic, na poczatku wlalem tetra plantamin.
zauwazylem ze ostatnio sie porawilo wywalilem te dziurawe liscie i narazie jest spoka nawet nowe listki zaczynaja rosnac :)
wiec tak zaczynam dzialac :!:
kupilem taka oto lampeczke http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... &rd=1&rd=1
tylko msze jeszcze jakas fajna swietlowke dokupic :?: w najblizszym sklepie maja do wyboru az 2 aqua-glo i sun-glo. ktora lepsza do roslin :?:
pozdrawiam Adrian

Obrazek

brak polskich liter z przyczyn technicznych.Przepraszam
ODPOWIEDZ