akwarium

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
apacz27
Posty: 12
Rejestracja: 19 paź 2006 16:56
Lokalizacja: siemianowice sl

akwarium

Post autor: apacz27 »

powiedzcie mi szczerze, bo póki co czytam o zaletach zbiorniczków,o wyższości klejonych nad tymi gotowymi i na odwrót...itd...co wy byście polecali?..nie mam sprawdzonego szklarza, więc mam stracha kupować klejone...jaka firma w takiej sytuacji waszym zdaniem jest bezpieczna i godna polecenia ;) myślę o zbiorniku w okolicach 380-450 l...miałem kiedyś, za dzieciaka sklejone przez ojca ramowe akwarium z 300l, ale to było mieszkanie rodziców..ojciec sklejał, więc i on ryzykował,teraz mam swoje i strach ryzykować :lol:
tere fere..pif paf BEC
kacper7001
Posty: 24
Rejestracja: 18 wrz 2006 7:52
Lokalizacja: Irlandia

Post autor: kacper7001 »

Jesli ma to byc nietypowy zbiornik, proponuje zapytac w przyzwoitym sklepie akwarystycznym o mozliwosc zamowienia akwarium nietypowego lub o polecenie kogos kto nam takie akwarium wykona. Lub samodzielnie znalesc firme np. w internecie, ktora wykonuje takie uslugi.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Re: akwarium

Post autor: BARA »

apacz27 pisze:czytam o zaletach zbiorniczków,o wyższości klejonych nad tymi gotowymi i na odwrót...
czym się różni zbiornik klejony od "gotowego"?

Wszystkie swoje akwaria zawsze zamawiam w sklepie zoologicznym, który z kolei zamawia je u swojego prywatnego producenta/szklarza. Odpowiedzialność za sklejenie ponosi sklep i daje na zbiorniki gwarancje.

Dodatkowo sprzedawca uprzedza o możliwości zastosowania grubszego szkła dla bezpieczeństwa. W moim akwarium 80x40x40 zastosowałam za jego radą szybę 8mm.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
apacz27
Posty: 12
Rejestracja: 19 paź 2006 16:56
Lokalizacja: siemianowice sl

akwarium

Post autor: apacz27 »

a powiedzcie mi czy macie jakiś godny polecenia sklep na śląsku gdzie mogę bezpiecznie i spokojnie się udać?
tere fere..pif paf BEC
piogib
Posty: 7
Rejestracja: 28 lut 2007 16:29
Lokalizacja: Katowice

Post autor: piogib »

Ja swoje 450l zakupiłem bezpośrednio u szklarza i jestem bardzo zadowolony (firma ma tradycje w wykonywaniu akwariów, akwarium dobrze sklejone, kupiłe razem z pokrywą oraz szafką, pianke pod akwarium dostałem).
Szczególy na stronie http://www.myciok.pl
Polecam
Awatar użytkownika
Maciek[S]
Pomocnik
Posty: 448
Rejestracja: 24 kwie 2007 18:37
Lokalizacja: Kraków\Cieszyn w przyszłości Karaiby :P

Post autor: Maciek[S] »

apacz27 na śląsku to w Sosnowcu www.SklepMalawi.pl:
proste 160L (80x40x50) - 150zl
proste 240L (120X40X50) - 220zl
proste 375L (150x50x50) 420zl

kolega wyżej też podał porządnego producenta (F.P.U.H Myciok) z niskimi cenami który co wtorek jest na giełdzie akwarystycznej u mnie w Krakowie i ma najtańsze akwaria, a sklepmalawi.pl chyba ma akwaria firmy wromak - www.wromak.com.pl

Tym sie różnią te akwaria że są robione fabrycznie mają lepiej oszlifowane kanty i równiej sklejone szyby a szklarz nie mówię że gorzej ale nie robi na masówkę tylko dla indywidualnego klienta jeśli potrzebujesz akwa niezwykłych wymiarów.
Awatar użytkownika
apacz27
Posty: 12
Rejestracja: 19 paź 2006 16:56
Lokalizacja: siemianowice sl

Post autor: apacz27 »

dziękuję wam...zorientuję się w tych dwóch miejscach, które podaliście mi :lol:
tere fere..pif paf BEC
ODPOWIEDZ