Jakie kamienie?

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
merbart
Posty: 11
Rejestracja: 25 sty 2006 19:01
Lokalizacja: Gliwice

Jakie kamienie?

Post autor: merbart »

Jak w temacie, jakie kamienie można włożyć do akwa aby nie powodowały zmian parametrów wody.
Awatar użytkownika
Saddamek
Administrator
Administrator
Posty: 1203
Rejestracja: 02 wrz 2004 21:10
Lokalizacja: Padwa Północy

Post autor: Saddamek »

Bez śladów wapnia, czy śladów metali będą dobre(będzie sie błyszczeć to złe), czyli np: granit, bazalt, piaskowiec, węgiel, krzemień i inne :)
Awatar użytkownika
porki38
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 774
Rejestracja: 27 maja 2005 13:46
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka, Łódź

Post autor: porki38 »

Zgadzam się z postem Saddamka i dodam że zawsze lepiej przed włożeniem do akwarium sprawdzić czy kamień nie reaguje z octem.

Pozdrawiam
90l-SA - sprzedam
Awatar użytkownika
Saddamek
Administrator
Administrator
Posty: 1203
Rejestracja: 02 wrz 2004 21:10
Lokalizacja: Padwa Północy

Post autor: Saddamek »

Dokładnie porki - jakiś czas temu dzięki temu "testowi" wywaliłem połowe żwiru z akwarium - miałem 2 zmieszane gatunki, (jeden zreczny a drugi taki czarno biały błe...) polałem nieco octem ten czarno biały i się zaczął pienić jak kwas na ręku :lol: (im mocniejszy ocet tym lepszy, ja próbowałem na 10 % spirytusowym ;) ), niestety nie można testu zrobić w sklepie jak się kupuje podłoże czy inne kamienie ;]
pozdrawiam
Awatar użytkownika
fireboy
Posty: 20
Rejestracja: 27 lip 2007 20:54

Post autor: fireboy »

Witam!!!
Dołączę się do pytania...
Konkretnie chodzi mi o piaskowiec... Słyszałem, że on zmienia twardość wody... czy to prawda? Chciałem kupić sobie takie skałki z piaskowca (podobno) jakie mają w zoologicznych... żeby mogły się w otworkach rybki chować i przepływać... Tyle, że pan w sklepie powiedział, że zwiększają one twardość wody co może być szkodliwe dla rybek...
Co Wy na to???
Awatar użytkownika
trok
Zaawansowany akwarysta
Posty: 1818
Rejestracja: 13 kwie 2007 16:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: trok »

A czas leci...
Awatar użytkownika
fireboy
Posty: 20
Rejestracja: 27 lip 2007 20:54

Post autor: fireboy »

dzięki trok, przeczytałem już w międzyczasie te tematy... Najlepiej przed wsadzeniem czegokolwiek zrobię zalecane testy i nie będzie wątpliwości :)
ODPOWIEDZ