elektrozawór

Dział dla majsterkowiczów

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
hades
Posty: 29
Rejestracja: 07 sty 2007 18:16

elektrozawór

Post autor: hades »

Chciałbym się dowiedzieć czy jak posiadam reduktor z rotametrem to czy mogę zastosować elektrozawór a pytam się was o to, ponieważ doszły mnie słuchy ze lepiej jest podłączyć elektrozawór do zestawu ze zwykłym reduktorem bez rotametr. Co wy o tym sądzicie??
200l
Tetratec Ex 700
AquaSzut Turbo 550
Butla wysokociśnieniowa CO2 1,5kg

Oświetlenie
18wx1 Narva Oceanic Nature
20wx1 Power-Glo
40wx1 PHILIPS
20wx1 Flora-Glo
troszeczku za mało-ale roslinki idą w górę jak szalone

START 50l
Awatar użytkownika
Thom (AS)
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 758
Rejestracja: 09 lis 2004 16:08
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Thom (AS) »

Nic nie słyszałem o tym że elektrozawór koliduje z rotametrem.

Według mnie nie ma żadnych przeszkód ku temu, żeby nie zastosować elektrozaworu za reduktorem z rotametrem :wink:
Rotametr ani specjalnie nie blokuje przepływu ani nie nagrzewa gazu.
Awatar użytkownika
Palmer_fm
Początkujący pomocnik
Posty: 139
Rejestracja: 29 cze 2007 20:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Palmer_fm »

To fakt jest ciężko zamontować elektrozawór tak aby po jego wyłączeniu był szczelny szczególnie ten na szybkozłączki ( w wersji na tzw. choinkę problemu nie ma).
Sam sporo sie nasiedziałem z tym aby wszystko zrobić tak aby nie uchodził CO2 bokiem. Kupiłem specjalne przewody do szybkozłączek i o ile na tych wymienionych szybkozłączkach wszystko fajnie trzymało to na łączeniu z reduktorem był zawsze wyciek. Nie pomogło uszczelnianie teflonem silikonem różnymi klejami łącznikami przygwizdami. Dopiero gdy koleś wytoczył mi specjalną końcówkę do zamocowania bezpośrednio z reduktorem problem zniknął i teraz jest super.

Dodam że wyciek nie był duży ale przy dużym ciśnieniu dało się zauważyć straty a zakręcanie butli na noc mija się z celem przy zastosowaniu elektrozaworu.

dorzucam fotkę jak to teraz wygląda, foto jest zapożyczone z allegro ale wygląda to identycznie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ