Oświetlenie do 200l

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
sylwii73
Posty: 1
Rejestracja: 26 sie 2007 12:06

Oświetlenie do 200l

Post autor: sylwii73 »

Witam :wink: Kupilam akwarium 200l 100X40X50 z pokrywa w ktorej byly swietlowki philips 2x30w TL-D /54-765 wymienilam jedna z nich na AQUA-GLO 30W T8 mimo wymiany dowiedzialam sie ze i tak mam malo swiatla w akwarium doradzono mi zeby dolozyc 3 swietlowke OSRAM LUMILUX PLUS L 30W/21 840 Mam zamiar kupic roslinki ktore nie wymagaja tak duzo swiatla np.Cryptocoryne ,Anubias itd.Czy ktos mi doradzi w sprawie oswietlenia czy te swietlowki sa ok a moze cos innego dolozyc? :?
Awatar użytkownika
Kubencki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 9560
Rejestracja: 11 kwie 2007 7:45
Lokalizacja: Nowa Wieś Ujska

Post autor: Kubencki »

światła masz za mało. Kryptokoryny i anubiasy będą rosły ale słabo. Najlepiej jak byś zamontowała do pokrywy jeszcze jedna świetlówkowe.

Co do świetlówek to polecam philipsy. Myślę że aquarelle i 2x TL-D 965 będą ok.

Aqua- glo jest świetlówką dającą mało lumenów. W akwa będzie jaśniej jeśli kupisz świetlówki philipsa.

Pozdrawiam!!!
Kuba.
Pozdrawiam!!!
Kuba.
Awatar użytkownika
Palmer_fm
Początkujący pomocnik
Posty: 139
Rejestracja: 29 cze 2007 20:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Palmer_fm »

Dokładnie tak jak pisał kolega, za mało światła. Jedyne i najlepsze rozwiązanie to dołożenie świetlówek tak abyś miał ok 100W. Jest sporo zastawów oświetleniowych do własnego montażu, nie trzeba być elektrykiem aby coś takiego zamontować. Jedyna barierą może być cena. Zestaw kosztuje ok 200-250 zł ze wszystkim. Montujesz i cieszysz się pięknym światłem i wzrostem roślin.

Tu masz przykładowe zestawy i sposób montażu:
http://www.toya.net.pl/~lawscy/

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=224805845
Bańka: 216 litrów
Światło: 108W.
Butla: CO2

Obrazek
Awatar użytkownika
wiewiór
Pomocnik
Posty: 827
Rejestracja: 15 lut 2007 20:33
Lokalizacja: lbn

Post autor: wiewiór »

według mnie roślinki które podała sylwii73 będą rosły przy takim oświetleniu, ale gdy postanowisz posadzić w akwa roślinki bardziej wymagające będzie trzeba dołożyć światła :)
pozdrawiam
ODPOWIEDZ