[120]

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

si4r4
Posty: 4
Rejestracja: 22 lip 2007 19:11

[120]

Post autor: si4r4 »

Witam urządziłem akwarium 120l i teraz sie zastanawiam jaką obsadę w nim umieścić zaznaczam że to moje pierwsze akwa i nie mam pojęcia jak dobrać rybki chciałbym ryby efektowne z tego powodu że mam małego syna pozdrawiam i czekam na pomoc

ps. moje akwarium wygląda tak woda jest w trakcie dojrzewania

Obrazek
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Podaj wymiary zbiornika. Mam wrażenie, ze to 112l profil.

Te skałki to wapień? Będzie wpływał na parametry wody.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
si4r4
Posty: 4
Rejestracja: 22 lip 2007 19:11

Post autor: si4r4 »

Akwa ma wymiary 27x40x80 w najszerszym miejscu ma 35

Jedna skała wygląda na wapień a druga na piaskowca ale jak pisałem nie bardzo sie na tym znam to wygląda na to że przez skały będę musiał bardziej dbać o wodę skały kupiłem w sklepie zoologicznym nadal czekam na pomoc w obsadzie zbiornika
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Dla pewności sprawdź skały octem lub Aquacidem, jesli sie bedą pienić to są to wapienie, piaskowce sie nie pienią pod wpływem kwasów

Akwarium... hmm... takie sobie, brak tła, malo roślin
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
Kubencki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 9560
Rejestracja: 11 kwie 2007 7:45
Lokalizacja: Nowa Wieś Ujska

Post autor: Kubencki »

i nienaturalne oświetlenie.
Pozdrawiam!!!
Kuba.
Awatar użytkownika
janmar
Posty: 66
Rejestracja: 30 sie 2007 21:34
Lokalizacja: Piła

Post autor: janmar »

Dobrze byłoby znać parametry wody. Skoro to twoje pierwsze akwa to proponuje małowymagające ryby. Nie wiem jakie Ci się podobają, więc trudno coś konkretnego doradzić. Napewno stadko kirysków (6 szt) i otoski.
Napisz co Cię interesuje, a wtedy bardziej doradzimy.

Daj więcej roślin i jakieś tło na tył zbiornika, będzie sprawiał dużo lepszy efekt.
Pozdrawiam
Janek ;-)

[240] Ogólne
si4r4
Posty: 4
Rejestracja: 22 lip 2007 19:11

Post autor: si4r4 »

Widzę że na pomoc to nie mogę liczyć ale na krytykę owszem napisałem że to moje pierwsze akwarium człowiek się ponoć uczy całe życie tło mogę dokupić a oświetlenie jedna żarówka sun-glo a druga marine-glo
janmar pisze:Dobrze byłoby znać parametry wody. Skoro to twoje pierwsze akwa to proponuje małowymagające ryby. Nie wiem jakie Ci się podobają, więc trudno coś konkretnego doradzić. Napewno stadko kirysków (6 szt) i otoski.
Napisz co Cię interesuje, a wtedy bardziej doradzimy.

Daj więcej roślin i jakieś tło na tył zbiornika, będzie sprawiał dużo lepszy efekt.
janmar sam dokładnie nie wiem może jakieś ryby pływające ławicami może neony nie mam pojęcia coś co będzie ładnie wyglądało i zainteresuje synka
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2007 17:18 przez si4r4, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kubencki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 9560
Rejestracja: 11 kwie 2007 7:45
Lokalizacja: Nowa Wieś Ujska

Post autor: Kubencki »

ale te nasze opinie to maja być pomocą dla ciebie. Zmień marine glo na jakiegoś philipsa tld albo flora glo.
Pozdrawiam!!!
Kuba.
Awatar użytkownika
janmar
Posty: 66
Rejestracja: 30 sie 2007 21:34
Lokalizacja: Piła

Post autor: janmar »

Nieznając parametrów wody moge Ci źle doradzić. Chciałbym, abyście z synem cieszyli się tym akwa, a nie ma nic gorszego niż umierające rybki. To naprawde może zniechęcić. Jeżeli masz odpowiednią wode (mięka do średnio twardej, pH 5,5-7,5) to ławica neonków jak najbardziej.

Nie przejmuj się tą krytyką. Akwarium ma podobać się Tobie i tyle. Dobrze by było gdyby podobało się również Twoim rybkom i pewnie o to tylko chodzi innym forumowiczom.
Pozdrawiam
Janek ;-)

[240] Ogólne
si4r4
Posty: 4
Rejestracja: 22 lip 2007 19:11

Post autor: si4r4 »

Dzięki jutro idę kupić testy do sprawdzania parametrów wody i napisze jak to wygląda
Awatar użytkownika
Maciek[S]
Pomocnik
Posty: 448
Rejestracja: 24 kwie 2007 18:37
Lokalizacja: Kraków\Cieszyn w przyszłości Karaiby :P

Post autor: Maciek[S] »

demonkuba weź że ty sie nie udzielaj żeby sobie posty ponabijać. si4r4 ma w akwarium z tego co widzę sztuczne roślinki więc jeśli mu się podoba marine to niech sobie ma marine. Jeśli chcesz mu pomóc to szczegółowo napisz co ma pozmieniać żeby wpuścić tam jakieś rybki i napisz jakie te rybki a nie taka odpowiedz żeby sobie zmienił marine na philipsa bo co to ma być ??
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Z podanych wymiarów zbiornika wynika, że litraż to około 90l a nie 120l

27x40x80 = 86,4l
A jeżeli nawet damy 35x40x80 = 112l przy profilu jednak tyle nie będzie

Jeżeli w akwarium chcesz trzymać neony, zamiast kamieni daj korzenie i posadź rośliny (żywe, np. kryptokoryny różnych rodzajów) oraz daj kilka pływających (np. wgłębka lub pistia).
Na dzień dzisiejszy zbiornik jest po prostu całkowicie sztuczny. Do takiej sztuczności ciężko będzie dobrać ryby. Zastanawiam się również nad problemem dojrzewania takiego zbiornika.
Ciemne tło też się przyda, będziesz miał efekt głębi zbiornika.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
emiloos
Akwarysta
Posty: 483
Rejestracja: 07 mar 2007 11:30
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: emiloos »

Wg mnie masz za mało podłoża, sztuczne rośliny się nie nadają do akwarium z żywymi rybami. Albo wywal rośliny i wsadź trochę wapieni do akwarium, muszli po winniczkach i zrób mieszkanko dla muszlowców albo zastąp sztuczne rośliny żywymi, wrzuć jakiś korzeń i wpuść neony jak chciałeś.
Dla muszlowców nie musiałbyś zmieniać oświetlenia ale dla innych ryb z żywymi roślinami powinieneś zamienić marine glo (jak sama nazwa wskazuje sprawdza się najlepiej w morskich) na jakiegoś philipsa albo hagena np aqua glo albo sun glo.

Skałki mi się podobają a jakby jeszcze były zatopione w zieleni żywych roślin to w ogóle byłoby ok :)

A czy synka nie zainteresuje rodzinka bojowników (samczyk+3 samiczki) a do tego stadko razborek? Neonki pochodzą z czarnych wód ameryki Południowej i w takim jasnym, pustym akwarium nie będą się czuły zbyt komfortowo (neonki lepiej czują się w takich akwariach: http://akwadar.w.interia.pl/stru_lasu_deszcz.jpg).
Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl
ODPOWIEDZ