~240 zimnowodne

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
august
Pomocnik
Posty: 529
Rejestracja: 30 paź 2005 10:35
Lokalizacja: Andrychów

~240 zimnowodne

Post autor: august »

witam
mam wole 240l profil i z ciekawości chciał bym sie dowiedzieć czy w takim akwarium dało by sie zrobić zimnowodne akwarium (bez ogrzewania tem. ok 15-18`C) ?
Co wy na to jaką obsade byście proponowali o ile taka możliwość istnieje.
Obrazek

Paletki od 28.01.2007r początki
Obrazek
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!
Naturalnie...tylko jak utrzymasz tak niska temperature?
W mojm akwa juz od mkwietnia jest grzalka wylaczona a temperatura nigdy nie spada pod 25°C.
Czy akwa bedzie stalo w piwnicy?
Obcja na rybki sa nasze Neogobius fluvitalis, Gasterosteus aculeatus lub Pungitius pungitius. Mozesz tez hodowac w nim samo male stadko Jednego z tych gatunkow... Lepomis gulosus (do 20cm), Lepomis gibbosus (do 20cm)
Pozdrawiam Marcin.


Poszukam moze jeszcze cos znajde...ale tak na szybko narazie nic mi nie wpada do glowy :oops:
Awatar użytkownika
august
Pomocnik
Posty: 529
Rejestracja: 30 paź 2005 10:35
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: august »

głównie chodzi mi o to żeby akwarium nie ogrzewać a przewiduje taką temperaturę bo w pokoju przeważnie mam około 20`C i podejrzewam że temperatura nie powinna podnieś się powyżej 18`C. Problem pojawi sie w lecie i tego sie właśnie obawiam.
Pomysł z piwnicą hmm o tym nie pomyślałem a mam nieużywane pomieszczenie, może bym je zaadoptował do celów akwarystycznych to było by coś.
Obrazek

Paletki od 28.01.2007r początki
Obrazek
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!
Aby zrobic piekny biotop w granicach temperatur 18 do 23°C nie trzeba siegac po rybki z Am. polnocnej lub nasze Europejskie.
Rozgladnij sie w Am. poludniowej. Dorzecze Rio Parana,Rio Uruguai i Paraguai... :wink:
Wiele gatunkow kiryskow pochodzi wlasnie z tych regionow. (K. pstry np...) Bedziesz jednym z niewielu ktorzy hoduja te rybki w prawidlowych temperaturach... Idealna temperatura dla K. pstrego to 18 -21°C
Poszperam troche, a moze znajde inne rybki z tego regionu :)
Marcin!
ODPOWIEDZ