[54L] 60x30x30

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Liroy_16
Posty: 4
Rejestracja: 23 paź 2007 19:07

[54L] 60x30x30

Post autor: Liroy_16 »

Mam akwarium już 3 lata. Postanowiłem zmienić aranżacje i hodowle rybek. Tylko nie wiem na jakie rybki warto zmienić w takim akwarium i jaka im aranżacje zrobić. Jak możecie wstawiajcie swoje propozycje z góry dziękuje.

regulamin
Awatar użytkownika
janmar
Posty: 66
Rejestracja: 30 sie 2007 21:34
Lokalizacja: Piła

Post autor: janmar »

Co hodowałeś do tej pory? Podaj podstawowe parametry
Pozdrawiam
Janek ;-)

[240] Ogólne
Liroy_16
Posty: 4
Rejestracja: 23 paź 2007 19:07

Post autor: Liroy_16 »

Jak do tej pory to często mailem Gupiki neony. A ostatnio Labeo Brzanke rekinia i Gurami. Zastanawiam sie czy warto w moim wypadku zacząć hodować same Pyszczki. A jakie podstawowe parametry dokładniej można ??

hoduj przez 'H', Chemik4 ;)
Awatar użytkownika
janmar
Posty: 66
Rejestracja: 30 sie 2007 21:34
Lokalizacja: Piła

Post autor: janmar »

pH i twardość. Na pyszczaki to masz za małe akwarium jak i dla gatunków, które hodowałeś wcześniej ( no poza gupikami). Poczytaj troche to forum, zwłaszcza obsady zbiorników, poprzeglądaj galerie a na pewno znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie.

Ja mając takie akwarium rozważałbym następujące wersje:

1) neonki+ramirezki+otoski
2) neonki+kiryski+otoski
3) bojowniki
Pozdrawiam
Janek ;-)

[240] Ogólne
Awatar użytkownika
michal_1m
Ekspert akwarysta
Posty: 2151
Rejestracja: 07 maja 2007 18:06
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: michal_1m »

Masz dużo możliwości. Może czarne wody czyli korzenie, liście, szyszki olchy. Do tego parka ramirez i 12 neonów czerwonych?? Coś takiego:

http://www.youtube.com/watch?v=HzKa7d-H ... ed&search=



Za pyszczaki się nie bierz bo za małe akwarium, ale tanganika z parką muszlowców?? Sprecyzuj jakie ryby Ci się podobają...
Michał

Obrazek
Liroy_16
Posty: 4
Rejestracja: 23 paź 2007 19:07

Post autor: Liroy_16 »

neonki+ramirezki+otoski
TA PROPOZYCJA JEST BARDZO CIEKAWE ALE PO ILE RYBEK TAKICH DAC ?? mam 1 kiryska i 1 glonojada albinosa
Awatar użytkownika
michal_1m
Ekspert akwarysta
Posty: 2151
Rejestracja: 07 maja 2007 18:06
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: michal_1m »

Para ramirez, 10 neonkó, 5 otosków. Glonojad do oddania- za małe akwarium.
Michał

Obrazek
Liroy_16
Posty: 4
Rejestracja: 23 paź 2007 19:07

Post autor: Liroy_16 »

A jakie najlepiej podloze zrobic zeby tez ono efektownie wygladalo ?? mam korzen I jakie wklady do filtrac dac zeby woda byla jak najlepsza do neonkow ??
Awatar użytkownika
michal_1m
Ekspert akwarysta
Posty: 2151
Rejestracja: 07 maja 2007 18:06
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: michal_1m »

Daj jak najwięcej korzeni. Jako podłoże koniecznie piasek. Zależy ile wkładów możesz wsadzić, ale na pewno przydał by się torf.
Michał

Obrazek
Lola
Początkujący pomocnik
Posty: 426
Rejestracja: 04 gru 2006 15:05
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Lola »

Liroy_16 pisze:A jakie najlepiej podloze zrobic zeby tez ono efektownie wygladalo ??...
zalerzy co znaczy dla Ciebie "efektownie"

jeśli zalerzy ci na czyms co przyciągnie wzrok to polecam jaskrawo różowy żwirek ;) ktos tu na forum juz taki miał :D oczu nie dało sie oderwać :P

jeśli chcesz by wyglądało naturalnie to polecam drobny żwirek/ drobne podłoże akwarystyczne w kolorze brązu :)

ps. jeśli masz filtr o małej powierzchni filtrującej a chcesz urzyć torfu to polecam 2 sposoby :)
1. wyciąg z torfu ( np. SERA morena )
lub
2. torf granulowany w specjalnym woreczku ( lub jeśli nie posiadasz w kawałku rajstopy :P ) zakopac pod żwirkiem :)
57l BW
144l Afryka
ODPOWIEDZ