Martwa Krewetka filtrująca...

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
M-cz77
Pomocnik
Posty: 534
Rejestracja: 15 wrz 2007 9:13
Lokalizacja: Warszawa

Martwa Krewetka filtrująca...

Post autor: M-cz77 »

Witam,
a ja jak zawsze swoje, czym o moich problemach z krewetkami.
Miałem 2 krewetki Atya Gabonesis (tak to się pisze?) i były płochliwe przez 1. tydzień w akwarium, później się uspokoiły. Ostatnio (5 dni temu) podmieniłem 50% wody (troszkę za dużo...) i lałem wodę prosto z kranu (temp około 20*C- mało).
Woda w kranie ma złe parametry tzn. KH 15, GH 25 i pH >8.
Wiem, że całkowicie zaburzyłem równowagę biologiczną i zachwiałem parametry... Po tym myciu (sianiu zniszczenia) akwarium nie widziałem już krewetek. Dzisiaj zobaczyłem koło wlotu od filtra (trudnego do zobaczenia- jest za korzeniem) pancerz atyi i pomyślałem że to tylko zmieniony pancerz, lecz dalej zobaczyłem ośći (chyba- czy tam to co krewetki mają w sobie- jakieś kosteczki?) i postawiłem na krewetce krzyżyk. Drugiej krewetki nie mogę znaleźć. Czy powodem śmierci tej krewetki były zachwiane parametry wody? Już coś takiego nie powinno się powtórzyć bo po świętach będzie filtr RO.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

ps. Akwarium 375, 50 neonków innesa,
pH 7
GH 10
KH 5
NO3 15
NO2 0
NH3 0
PO4 0,5
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Tak, powodem śmierci krewetki/krewetek mogło być gwałtowne zachwianie parametrów (i temperatury!!!) wody.

Dobrze, że nie spowodowałeś śmierci neonów.

Nigdy tak nie podmieniaj wody... Jeżeli juz MUSISZ koniecznie podmienić tyle wody, to chociaż podnieś jej temperaturę na podobną do tej w zbiorniku.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
wiewiór
Pomocnik
Posty: 827
Rejestracja: 15 lut 2007 20:33
Lokalizacja: lbn

Post autor: wiewiór »

ości u krewetek? :shock:

:wink: do tej pory myślełem że krewety to mięczaki....ze szkieletem zewnętrznym....

jeśłi faktycznie zdechła i nie jest to wylinka to zapewne zawiniły tu parametry wody do podmiany
pozdrawiam
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

do tej pory myślełem że krewety to mięczaki....ze szkieletem zewnętrznym....
drobna poprawka, krewetki to skorupiaki, nie posiadają szkieletu wewnętrznego tylko zewnętrzny (pancerz)
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
wiewiór
Pomocnik
Posty: 827
Rejestracja: 15 lut 2007 20:33
Lokalizacja: lbn

Post autor: wiewiór »

wiem wiem ale nie wszyscy to wiedzieli...
pozdrawiam
Awatar użytkownika
M-cz77
Pomocnik
Posty: 534
Rejestracja: 15 wrz 2007 9:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: M-cz77 »

Dlatego właśnie się zastanawiałem czy toto na pewno nie należało do biednej Atyki...
A może to należało do czegoś innego :? :shock: ? Ale nigdy nie miałem rybek w takim rozmiarze...
Obrazek
ODPOWIEDZ