[100] gurami mozajkowe

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ania 1
Posty: 33
Rejestracja: 16 gru 2007 23:23

[100] gurami mozajkowe

Post autor: ania 1 »

Mam do Was pytanko : Czy do 100l. akwarium mogę kupić gurami mozajkowe lup prętnik, jeżeli tak to ile i ewentualnie jakie oprÓcz nich, od dwóch dni mam tylko: glonojada, 2-kiryski i 2-krewetki

W miarę możliwości proszę szybką odpowiedź ponieważ chciałabym jutro iść do sklepu i "coś" kupić.

regulamim !
ortografia!!
Awatar użytkownika
krabiczek
Akwarysta
Posty: 500
Rejestracja: 29 gru 2006 21:14

Post autor: krabiczek »

Hej!
Oczywiście, że możesz. Gurami mozaikowe rośnie do 12cm poza tym podczas tarła samce stają się agresywne także myślę, ze max 4 sztuki.
Obrazek
Awatar użytkownika
michal_1m
Ekspert akwarysta
Posty: 2151
Rejestracja: 07 maja 2007 18:06
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: michal_1m »

A jakie wymiary ma akwarium. W 100l mogłabyś się pokusić o parkę gurami jednak na pewno lepiej czuły by się tam prętniki w składzie 1samiec+ 2 samiczki. Kirysków polecam dokupić jeszcze min 2 sztuki ponieważ to ryba stadna.
Michał

Obrazek
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

możesz kupic gurami albo prętniki ale proponuję dokupic i kiryski i krewetki z tym ,że krewetki kup i wpuśc zanim kupisz labiryntowce :lol:
Awatar użytkownika
Hubo
Posty: 63
Rejestracja: 09 sty 2006 1:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Hubo »

Hej

Spokojnie możesz tam trzymać gurami mozajkowe. Najlepiej w układzie 1 samiec + 2 samice. Do tego krewetki amano i piskorki/ciernioczek kuhla w liczbie 3-4. Musisz tylko pamiętać, żeby akwarium było dobrze przykryte ponieważ piskorki lubią wyskakiwać a gurami nie znoszą zbyt dużej różnicy temeratur między wodą a powietrzem.
Szczyt zręczności? Złapać bocję w 200l :)

Mój roślinny low tech
viewtopic.php?p=58843#58843
ania 1
Posty: 33
Rejestracja: 16 gru 2007 23:23

Post autor: ania 1 »

Dzięki za odpowiedz.

Mam do Was jeszcze jedno pytanko czy mogę kupić Pielęgnice Ramirezi jeżeli tak to ile, i z jakimi rykami i czy są one wymagające czy nie ?
Kamil181
Początkujący pomocnik
Posty: 221
Rejestracja: 13 gru 2007 19:14
Lokalizacja: Wadowice

Post autor: Kamil181 »

ania 1 pisze:Dzięki za odpowiedz.

Mam do Was jeszcze jedno pytanko czy mogę kupić Pielęgnice Ramirezi jeżeli tak to ile, i z jakimi rykami i czy są one wymagające czy nie ?
Wymagania dla Ramirez: akwarium o pojemności nie mniejszej niż 60l, gęsto zarośnięte roślinnością z licznymi kryjówkami. Woda o temp. 23-28*C; pH-5,5- 7,0; woda bardzo miękka do miękkiej; silnie filtrowana i napowietrzana;

Ramirezy trzyma się w parach czyli jedna samiczka jeden samczyk...

U mnie pływa z neonkami, prętnikami, otoskami i wszystko jest ok :)

Pozdrawiam
Obrazek


60l
2x- Gupiki
4x- Kirysek Panda
3x- Otosek
9x - Neon Niebieski
Awatar użytkownika
krabiczek
Akwarysta
Posty: 500
Rejestracja: 29 gru 2006 21:14

Post autor: krabiczek »

Oczywiście, że możesz trzymać pielęgniczki Ramireza. Do Twojego akwarium nadawalaby się parka. Wymagania juz kolega Ci podał.
Obrazek
ania 1
Posty: 33
Rejestracja: 16 gru 2007 23:23

Post autor: ania 1 »

Dzięki za odpowiedzi.

Właśnie byłam w sklepie i kupiłam :
3-prętniki - jeden samiec i dwie samice(a czy mogę dokupi jeszcz jegnego samca, bo jest taki ładny ?)
2-pielęgnice ramireza
4- otoski
1-glonojad
2-krewetki
2-kiryski (chciałam dokupić ale nie było w sklepie)

czy taki zetaw może być ?

I czy mogę dokupić jeszcze jakieś rybki , czy już wystarczy ?

Bardzo Was proszę o odpowiedź.
Awatar użytkownika
krabiczek
Akwarysta
Posty: 500
Rejestracja: 29 gru 2006 21:14

Post autor: krabiczek »

Z glonojada (zbrojnika) bym zrezygnował. Za to możesz kupić 6 otosków. 2 kiryski to za mało ponieważ sa to rybki stadne. O jakich krewetkach mowa? Jeśli mają to być krewetki karłowate to kepiej kup kilka sztuk.
Do tej obsady możesz dołożyć jeszcze jakieś małe rybki ławicowe np neony, bystrzyki, miedziki itd tak ok 15 sztuk.
Pamiętaj, że lepiej jest mieć mniej rybek niż przerybienie. Ale taki zestaw bedzie ok.
Obrazek
Awatar użytkownika
michal_1m
Ekspert akwarysta
Posty: 2151
Rejestracja: 07 maja 2007 18:06
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: michal_1m »

krabiczek pisze:Z glonojada (zbrojnika) bym zrezygnował.
A możesz powiedzieć dlaczego? 100l to wystarczający litraż dla zbrojnika niebieskiego.

I czy mogę dokupić jeszcze jakieś rybki , czy już wystarczy ?
Tak jak wspomniał wyżej krabiczek możesz dokupić stadko małych ryb ławicowych. Masz dużo gatunków do wyboru. Do tego 2 otoski i 3 kiryski. Czy krewetki jakie masz to krewetki karłowate?
Michał

Obrazek
ania 1
Posty: 33
Rejestracja: 16 gru 2007 23:23

Post autor: ania 1 »

Mam 2-krewetki amano

Dzisiaj zauważyłam że on cały czas siedzą w kokosie tak jakby się bały tych rybek w ogóle nie wychodzą z niego.?
Awatar użytkownika
pyrkosz61
Posty: 114
Rejestracja: 04 gru 2007 20:03
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: pyrkosz61 »

Co do krewetek,to radzę uszczelnić obudowę akwa.bo mogą pewnego dnia
nawiać z niego :o
Piotrek.
Awatar użytkownika
Hubo
Posty: 63
Rejestracja: 09 sty 2006 1:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Hubo »

ania 1 pisze:Mam 2-krewetki amano

Dzisiaj zauważyłam że on cały czas siedzą w kokosie tak jakby się bały tych rybek w ogóle nie wychodzą z niego.?
Krewetki są płochliwe, zwłaszcza jeżeli nie jest ich zbyt dużo. Zapewne wychodzą w nocy.
Szczyt zręczności? Złapać bocję w 200l :)

Mój roślinny low tech
viewtopic.php?p=58843#58843
ania 1
Posty: 33
Rejestracja: 16 gru 2007 23:23

Post autor: ania 1 »

Dziękuję za pomoc!

Mam do Was jeszcze jedno pytanko: Byłam dziś na różnych forach i spodobała mi sie tęczanka filigranowa czy do mojej obsady mogę je sobie kupić jeżeli tak to ile :?:
Ostatnio zmieniony 08 sty 2008 16:35 przez ania 1, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ