Jak rozpoznać płeć u zbrojnika niebieskiego?

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
slaszek
Pomocnik
Posty: 981
Rejestracja: 09 gru 2007 21:44
Lokalizacja: Gdańsk

Jak rozpoznać płeć u zbrojnika niebieskiego?

Post autor: slaszek »

Mam jednego zbrojnika niebieskiego. Ma ok 6cm. Chciałbym dokupić mu do pary drugiego. I tu jest problem: nie wiem, czy mój zbrojnik to samiec, czy samica. Czy jest jakiś sposób na rozróżnienie płci u młodych zbrojników?
Sławek...
Życie jest zbyt krótkie, by marnować choć chwilę...

112! bystrzyki amandy, drobnoustki beckforda, otoski affinis, kiryski Panda, parka zbrojników niebieskich...

72 litry Otoskarium i kotnik
Awatar użytkownika
Saddamek
Administrator
Administrator
Posty: 1203
Rejestracja: 02 wrz 2004 21:10
Lokalizacja: Padwa Północy

Post autor: Saddamek »

Samce mają narostu na pyszczku w kształcie "krzaków" :) nie pamiętam w jakim wieku sie pojawiają, ale przy 6 cm powinny być już widoczne.
Awatar użytkownika
slaszek
Pomocnik
Posty: 981
Rejestracja: 09 gru 2007 21:44
Lokalizacja: Gdańsk

To wiem, ale u mojego nie widać

Post autor: slaszek »

Saddamek pisze:Samce mają narostu na pyszczku w kształcie "krzaków" :) nie pamiętam w jakim wieku sie pojawiają, ale przy 6 cm powinny być już widoczne.
To wiem, ale u mojego zbrojnika nie widać, poza tym, że jest straszliwie ruchliwy nawet za dnia i co mnie dziwi(bo to już nie pierwszy mój zbrojnik-niestety miałem raz straszne kongo i trupiarnię w akwa) strasznie mocno obżera mi glony(głównie zielenice-inny zdaje mi się, że nie mam) ale sama aktywność to chyba za mało na rozpoznanie płci..

A jest jakiś inny sposób np. liczba żyłek w płetwach czy coś takiego? Często przesiaduje na przedniej szybie i mogę to nawet policzyć..
Sławek...
Życie jest zbyt krótkie, by marnować choć chwilę...

112! bystrzyki amandy, drobnoustki beckforda, otoski affinis, kiryski Panda, parka zbrojników niebieskich...

72 litry Otoskarium i kotnik
Awatar użytkownika
PawelW84
Początkujący pomocnik
Posty: 197
Rejestracja: 22 paź 2007 20:10
Lokalizacja: Lublin

Post autor: PawelW84 »

hej

jesli niewidac jeszcze narosli na glowie to samica - na 100% przy takiej wielkosci powinni juz byc widac 'krzaczory'
Obrazek
ODPOWIEDZ