Proszę o pomoc

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
lukasz88
Posty: 128
Rejestracja: 09 lut 2008 23:03

Proszę o pomoc

Post autor: lukasz88 »

Witam,
krewetki mam od niedawna więc za bardzo się nie orientuje. Jakiś czas temu jedna z krewetek nosiła jajeczka, dzisiaj rano zobaczyłem że ich już nie ma. Przeszukałem całe akwarium w poszukiwaniu maciupeńkich krewetek (z tego co wyczytałem na różnych stronach młoda krewetka wygląda tak jak stara tylko że jest dużo mniejsza). Krewetek nie znalazłem tylko coś takiego:
Obrazek
2mm pływające "przecinki" które wcale krewetki nie przypominają. Czy to są młode Red Cherry?

Bo jak nie to nie mam pojęcia co to jest...w akwarium są tylko krewetki i maluszki kiryska malutkiego.

I sorry za jakość zdjęcia :oops:
Awatar użytkownika
Szymon_1991Lodz
Pomocnik
Posty: 273
Rejestracja: 10 mar 2008 17:25
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Szymon_1991Lodz »

Mam dokładnie identyczny problem co ty, miałem 4 samice z jajeczkami, dziś się przyjrzałem i zobczyłem , że one znikneły, próbowałem znaleść te niby maleńkie krewecie ale nic z tego, szukając informacji na ten temat znalazłem , że inni właściciele równiez mieli taki problem, a później odnajdywali młode okazy red cherry, podobno tak się chowają , że ciężko je znaleść, co do zdjęcia to nie wydaję mi się żeby to była krewetka
Obrazek
[45] - 8x Razbora Klinowa, 8x Neon Czarny, 2x Krewetka Filtrująca, 10x Red Cherry
lukasz88
Posty: 128
Rejestracja: 09 lut 2008 23:03

Post autor: lukasz88 »

to jak nie krewetka to co?? kirysek malutki jest jeszcze "malutki" (bardzo młode okazy) a nic innego nie mam w akwarium
Awatar użytkownika
Szymon_1991Lodz
Pomocnik
Posty: 273
Rejestracja: 10 mar 2008 17:25
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Szymon_1991Lodz »

Musisz poczekać na komentarze bardziej doświadczonych użytkowników, ale swoim wyglądem bardziej przypomina to jakąś maleńką rybkę, więcej się nie wypowiadam bo się nie znam
Obrazek
[45] - 8x Razbora Klinowa, 8x Neon Czarny, 2x Krewetka Filtrująca, 10x Red Cherry
Awatar użytkownika
tompior111
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 6127
Rejestracja: 15 mar 2008 18:30
Lokalizacja: Toruń

Post autor: tompior111 »

To wygląda bardziej jak ryba niż krewetka, młode krewetki są przezroczyste, i bardzo trudno je wypatrzeć w akwarium, dopiero jak trochę podrosną i zaczną nabierać koloru, można je podpatrzeć, jednak jak się przyłożysz to może jakąś znajdziesz
Pozdrawiam
Tomek
lukasz88
Posty: 128
Rejestracja: 09 lut 2008 23:03

Post autor: lukasz88 »

no właśnie dlatego piszę bo mi to za chole... nie przypomina krewetki.

najciekawsze jest to że nie mam pojęcia co to może być. w akwa są tylko młode kiryski a te małe "przecinki" pływają cały czas w górnej części akwarium. Jak na razie wypatrzyłem dwa, kręcą się właśnie w górnej części.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Moim zdaniem to jest malutka rybka. Radzę zacząć je dokarmiać pokarmem rozpylonym i zobaczymy, co z nich wyrośnie.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Nie jest to młoda Red Cherry (młode RC są podobne do dorosłych), gdybyś miał krewetki Amano to można by gdybać czy to larwa krewetki -> jak mi sie wykłuły Amano to wyglądały podobnie, ale pływały w pionie.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
michal_1m
Ekspert akwarysta
Posty: 2151
Rejestracja: 07 maja 2007 18:06
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: michal_1m »

Dokupowałeś w ostatnim czasie coś do akwarium, np. rośliny. Być może z nimi przyniosłeś małą rybę.
Michał

Obrazek
ODPOWIEDZ