amano

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
dancel1
Posty: 12
Rejestracja: 14 kwie 2008 21:12

amano

Post autor: dancel1 »

mam akwa 54 chce miec krewetki amano ale mam w nim zalobniczki gupiki i neony czerwone ktore z tych ryb mogly zjesc amano bo wczoraj wpuscilem 2 sztuki i juz ich niema
Awatar użytkownika
Kubencki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 9560
Rejestracja: 11 kwie 2007 7:45
Lokalizacja: Nowa Wieś Ujska

Post autor: Kubencki »

zalezy jakie duśe były krewetki. Mogły je zjeść załobniczki. ja jak wpuściłem moje dwie amano to do dopiero po pół roku je zobaczyłem.
Pozdrawiam!!!
Kuba.
Awatar użytkownika
mariuszzawadzki
Ekspert akwarysta
Posty: 6591
Rejestracja: 11 lis 2007 11:11
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: mariuszzawadzki »

To chyba bardzo małe musiały być te krewetki. Żadna z tych ryb ni jest szczególnie groźna dla krewetek.
Mariusz

Palety to jest to, co w akwarystyce najpiękniejsze.

Obrazek
dancel1
Posty: 12
Rejestracja: 14 kwie 2008 21:12

Post autor: dancel1 »

a neony czerwone i gupiki moga byc razem z nimi /////?//?
Awatar użytkownika
elsaper
Ekspert akwarysta
Posty: 3615
Rejestracja: 04 kwie 2008 19:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: elsaper »

Kolego no pewnie. One ich na 100% nie ruszą.
Bierny akwarysta.
sargas
Początkujący pomocnik
Posty: 306
Rejestracja: 12 lis 2007 23:33

Post autor: sargas »

poza tym amano osiągają w dobrych warunkach dość spore rozmiary jak na krewetki karłowate...takze albo załobniczki masz duże albo krewetki byly bardzo małe :)...ale wątpie, że któraś z ryb je zjadła...prędzej gdzieś się schowały albo nie odpowiadały im parametry wody i niestety padły...
dancel1
Posty: 12
Rejestracja: 14 kwie 2008 21:12

Post autor: dancel1 »

znalazly sie sa schowane za filtrem .wszystkim dziekuje za odpowiedzi i mam kolejne pytanie czy one caly czas tam beda siedziec czy w koncu wyjda bo w ogÓle ich nie widac
Awatar użytkownika
elsaper
Ekspert akwarysta
Posty: 3615
Rejestracja: 04 kwie 2008 19:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: elsaper »

No kiedyś wyjdą nie martw się, ale to raczej będzie ich remiza :)
Bierny akwarysta.
Awatar użytkownika
tompior111
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 6127
Rejestracja: 15 mar 2008 18:30
Lokalizacja: Toruń

Post autor: tompior111 »

Niestety ale będziesz je raczej dość rzadko widywał. Krewetki to stworzenia które się raczej chowają np. w mchu
Pozdrawiam
Tomek
sargas
Początkujący pomocnik
Posty: 306
Rejestracja: 12 lis 2007 23:33

Post autor: sargas »

pewnie znalazły tam ciekawe miejsce z jakimś jedzonkiem :)...a ogólnie to całkiem normalne że tam siedzą bo krewetki jakby nie patrzeć zjadają różne obumierające szczątki roślin i glony...a te jak wiadomo zasysa filtr...
dancel1
Posty: 12
Rejestracja: 14 kwie 2008 21:12

Post autor: dancel1 »

dzieki za odpowiedzi pozdrawiam wszystkich
Awatar użytkownika
PABLO11
Specjalista ds. krewetek
Specjalista ds. krewetek
Posty: 218
Rejestracja: 07 sty 2008 17:34

Post autor: PABLO11 »

sargas pisze:poza tym amano osiągają w dobrych warunkach dość spore rozmiary jak na krewetki karłowate...takze albo załobniczki masz duże albo krewetki byly bardzo małe :)...ale wątpie, że któraś z ryb je zjadła...prędzej gdzieś się schowały albo nie odpowiadały im parametry wody i niestety padły...
krewetki amano padły ? trzeba się bardzo wysilić ... lataja nawet na świeżej wodzie z chlorem ... Dodam, że amano są padlinożercami i mogą z powodzenie zjadać te Twoje rybki jak są słabe, chore lub zdechły :) amano rośnie ogromna nawet do 7cm (ja takie mam) i potrafią zerwać warstwę naskórka z dłoni ... Moja siostra jak włoży rękę i amano się 'przejdzie' po jej ręce to widać czerwony ślad w jaki sposób się poruszała po dłoni ...
Awatar użytkownika
2iza
Posty: 13
Rejestracja: 28 lis 2008 23:17
Lokalizacja: Nowe Miasto Lubawskie

Post autor: 2iza »

Ja też mam amano (2)od nich w sumie zaczynalam mają się dobrze i co chwila widać jak samiczka nosi ikrę kilka razy też mi się zdarzyło ,że w trakcie gruntownego sprzątania trochę pospacerowały ale nic im się nie stało mają się dobrze i są moimi pupilkami :)
ODPOWIEDZ