[112l] propozycje:)

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Kasia1501
Posty: 213
Rejestracja: 12 sty 2009 12:14
Lokalizacja: Michałowice

Post autor: Kasia1501 »

No właśnie chce młode, bo mam bardzo dużo "zamówień" :D
Pozdrawiam, Kasia!:)
Awatar użytkownika
mariuszzawadzki
Ekspert akwarysta
Posty: 6591
Rejestracja: 11 lis 2007 11:11
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: mariuszzawadzki »

To w takim razie bierz się za żyworodki, tylko będziesz potrzebowała kilku zbiorników.
Mariusz

Palety to jest to, co w akwarystyce najpiękniejsze.

Obrazek
Kasia1501
Posty: 213
Rejestracja: 12 sty 2009 12:14
Lokalizacja: Michałowice

Post autor: Kasia1501 »

Mam jeden 50l i 25l, ale mam zamiar kupić jeszcze ze dwa albo trzy takie mniejsze (z 15l ) na odchowywanie młodych. Chyba wystarczą takie?

A neonki chciałam ze względów estetycznych :)
Pozdrawiam, Kasia!:)
Marcon
Posty: 44
Rejestracja: 02 paź 2008 1:08

Post autor: Marcon »

Kasia1501 pisze:Marcon trochę mnie zaskoczyłeś :shock: Bo ja zapytałam czy mogłabym wrzucić tam minimum dwa skalary, bo nie miałam pojęcia o tych rybach, ale spodziewałam się odpowiedzi, że się nie będą nadawały. No ale o Trzech to nawet nie myślałam i po zapoznaniu się z różnymi artykułami w necie, to nawet ja, mimo iż nie jestem doświadczona, uważam, że gadasz głupoty :shock: Gdy zobaczyłam do jakich rozmiarów one dorastają to rzeczywiście w takim 112l to one mogłyby się tylko obrócić (ale zresztą do tego by pewnie nie doszło bo przedtem by skarłowaciały bidulki) I teraz nawet nie myślę już o skalarach w moim 112 l. Mam tylko nadzieję, że Cię nie uraziłam :roll:
odp;
Widze ze jestes bardzo podatna na sugestie,dlatego masz takie zdanie o skalarach w tym akwarium.Uspokoje cie i zapewnie ze nie urazilas mnie gdyz do tego musialabys uzyc rozumu,a po twoich postach niestety widac ze ci go brakuje ;)Tak wiec na przyszlosc radzilbym samemu pomyslec i nie sugerowac sie wskazowkami ktore nieco odbiegaja od rzeczywistych faktow
Awatar użytkownika
mariuszzawadzki
Ekspert akwarysta
Posty: 6591
Rejestracja: 11 lis 2007 11:11
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: mariuszzawadzki »

Taką 50 to możesz spokojnie przedzielić na dwa albo trzy mniejsze zbiorniczki. Młodzież będzie śmigała.
Jak zaczniesz, to pamiętaj o jednym, unikaj doprowadzania do tarła rodzeństwa, wychodzą z tego mało wartościowe rybki.
Mariusz

Palety to jest to, co w akwarystyce najpiękniejsze.

Obrazek
Kasia1501
Posty: 213
Rejestracja: 12 sty 2009 12:14
Lokalizacja: Michałowice

Post autor: Kasia1501 »

Macon, to że korzystam z wiedzy innych forumowiczów i literatury w większości której jest napisane, że ta ryba potrzebuje minimum 50 cm wysokości ( a tak jak napisał poprzednio Mariusz) odjąć od tych 40 cm żwirek i jeszcze woda nie będzie dolana do samej krawędzi przecież to ile tego zostanie? Te ryby są bardzo wysokie więc jak miałyby się tam zmieścić? I dlatego nie mam rozumu???
Awatar użytkownika
mariuszzawadzki
Ekspert akwarysta
Posty: 6591
Rejestracja: 11 lis 2007 11:11
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: mariuszzawadzki »

To już nawet nie chodzi o ich wysokość, one po prostu potrzebują słupa wody, czyli odpowiedniego ciśnienia. Akwarium może być węższe ale wysokość jest bardzo ważna. Jeśli akwarium jest odpowiednio wysokie to skalary prezentują się nam niczym pawie przed swoimi wybrankami.
Mariusz

Palety to jest to, co w akwarystyce najpiękniejsze.

Obrazek
Marcon
Posty: 44
Rejestracja: 02 paź 2008 1:08

Post autor: Marcon »

Kasia1501 pisze:Macon, to że korzystam z wiedzy innych forumowiczów i literatury w większości której jest napisane, że ta ryba potrzebuje minimum 50 cm wysokości ( a tak jak napisał poprzednio Mariusz) odjąć od tych 40 cm żwirek i jeszcze woda nie będzie dolana do samej krawędzi przecież to ile tego zostanie? Te ryby są bardzo wysokie więc jak miałyby się tam zmieścić? I dlatego nie mam rozumu???
odp;
od teorii do praktyki daleka droga,wiec jak zrobilabys tak jak ci powiedzialem to wiedzialabys ze wszystko byloby ok.A w literaturze roznie pisze i nie zawsze trzeba sie do tego stosowac.Poza tym ja mowilem o akwa 112 l BEZ PODLOZA,wiec na przyszlosc czytaj ze zrozumieniem
Awatar użytkownika
mariuszzawadzki
Ekspert akwarysta
Posty: 6591
Rejestracja: 11 lis 2007 11:11
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: mariuszzawadzki »

Marcon, to co ja piszę, nie opieram tego na teorii, przed paletami hodowałem skalary( nie myl z chowaniem, czy trzymaniem w akwarium). zaczynałem od 80 litrów :oops: ,nawet ryby w tej kałuży tarły się, tylko jakie rozmiary osiągały ryby? Napisał o tym MarciX-szczury z dużymi oczami.
Jak skołowałem akwarium 240 litrów sytuacja się zmieniła.
Powtórzę, trzymać ryby można i w kuli, tylko z jakim efektem. Skalar nawet młody, czyt.mały, jeśli jest w dużym akwarium zupełnie inaczej się prezentuje. Wyprostowany, płetwy napięte, a w kałuży skulony.
Mariusz

Palety to jest to, co w akwarystyce najpiękniejsze.

Obrazek
Marcon
Posty: 44
Rejestracja: 02 paź 2008 1:08

Post autor: Marcon »

80l z podlozem to nie jest 112 l bez podloza.Co do wielkosci skalara to sie zgadzam ze im wiekszy tym ładniejszy ale w 112 to nie jest juz maly zbiornik wiec nie przesadzajmy,bo malo kto ma mozliwosc wstawienia wiekszego akwarium,a skalar jest renomowaną ryba jak sam, raczyles zauwazyc
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Marcon pisze:Uspokoje cie i zapewnie ze nie urazilas mnie gdyz do tego musialabys uzyc rozumu,a po twoich postach niestety widac ze ci go brakuje
To bylo juz na granicy... Regulamin punkt 16.
Marcin!
Kasia1501
Posty: 213
Rejestracja: 12 sty 2009 12:14
Lokalizacja: Michałowice

Post autor: Kasia1501 »

Ja nie chcę, aby ryba się męczyła. Moim zdaniem to akwa jest za małe na to aby skalar mógł w pełni pokazać swoje wdzięki. A nwet gdyby akwa było bez podłoża to i tak nie będzie pełnych 40cm więc gdzieś tak na oko no to 15 cm brakuje do minimalnej wysokości.
Pozdrawiam, Kasia!:)
Marcon
Posty: 44
Rejestracja: 02 paź 2008 1:08

Post autor: Marcon »

MarcinX pisze:
Marcon pisze:Uspokoje cie i zapewnie ze nie urazilas mnie gdyz do tego musialabys uzyc rozumu,a po twoich postach niestety widac ze ci go brakuje
To bylo juz na granicy... Regulamin punkt 16.
Marcin!
ok. ja juz odpuszczam ten watek ;)

Z mojej strony OT
Awatar użytkownika
trok
Zaawansowany akwarysta
Posty: 1818
Rejestracja: 13 kwie 2007 16:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: trok »

Marcon pisze: od teorii do praktyki daleka droga,wiec jak zrobilabys tak jak ci powiedzialem to wiedzialabys ze wszystko byloby ok.A w literaturze roznie pisze i nie zawsze trzeba sie do tego stosowac.Poza tym ja mowilem o akwa 112 l BEZ PODLOZA,wiec na przyszlosc czytaj ze zrozumieniem
No - w literaturze też piszą, że pierwszeństwo ma ten z prawej, ale jak widać na ulicach - nie zawsze trzeba sie do tego stosować... :mrgreen:

Chyba dobrze, że odpuszczasz sobie ten wątek, bo niestety mała szansa, ze znajdziesz w nim bratnią duszę.
A z tego co czytam, to Kasia używa rozumu ze znacznie lepszym skutkiem od Ciebie, bo patrzy na problem obiektywnie i umie odróżnić cenne informacje od bełkotu. :ok
Wybieranie tylko takich opinii, jakie nam pasują prowadzi zwykle do porażek.

P.S.
O kulturze wypowiedzi nawet nie wspomnę. IMHO ban Ci się należy. :?ban :ban
A czas leci...
Marcon
Posty: 44
Rejestracja: 02 paź 2008 1:08

Post autor: Marcon »

Mial byc OT,ale widze ze niektorzy zyc tutaj beze mnie nie moga,wiec zrobie wyjatek i odpisze jeszcze jednej osobie
trok pisze:
Marcon pisze: od teorii do praktyki daleka droga,wiec jak zrobilabys tak jak ci powiedzialem to wiedzialabys ze wszystko byloby ok.A w literaturze roznie pisze i nie zawsze trzeba sie do tego stosowac.Poza tym ja mowilem o akwa 112 l BEZ PODLOZA,wiec na przyszlosc czytaj ze zrozumieniem
No - w literaturze też piszą, że pierwszeństwo ma ten z prawej, ale jak widać na ulicach - nie zawsze trzeba sie do tego stosować... :mrgreen:
odp;
o jakiej literaturze mowisz???W Anglii pierwszenstwo ma ten z lewej,wiec na przyszlosc sie doucz,bo dajesz nieadekwatne przyklady i sam udowadniasz ze mam racje

Chyba dobrze, że odpuszczasz sobie ten wątek, bo niestety mała szansa, ze znajdziesz w nim bratnią duszę.
odp;
nie szukam bratniej duszy,a twoja osoba sprawila ze jednak nie odpuszcze tego watku za co powinienes sobie podziekowac

A z tego co czytam, to Kasia używa rozumu ze znacznie lepszym skutkiem od Ciebie, bo patrzy na problem obiektywnie i umie odróżnić cenne informacje od bełkotu. :ok
odp;
tutaj nie ma obiektywizmu wiec nazywanie czegos bełkotem to twoja subiektywna ocena nie majaca poparcia w faktach

Wybieranie tylko takich opinii, jakie nam pasują prowadzi zwykle do porażek.
odp;
brednie


P.S.
O kulturze wypowiedzi nawet nie wspomnę. IMHO ban Ci się należy. :?ban :ban
odp;
twoje subiektywne zdanie jakos malo mnie interesuje
ODPOWIEDZ