Plaga ślimaków- Jakie środki

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
tompior111
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 6127
Rejestracja: 15 mar 2008 18:30
Lokalizacja: Toruń

Post autor: tompior111 »

Możesz dać jakieś foto?? Z opisu wydaję mi się że jest to bocja wspaniała, wymaga lirażu powyżej 200l
Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

[quote="mariuszzawadzki"] Problem jest jeszcze tego typu, że bocje pochodzą z odłowu i są nosicielami pasożytów
bocje są rozmnażane w Azji
zuch102
Początkujący pomocnik
Posty: 74
Rejestracja: 21 lut 2009 20:22

Post autor: zuch102 »

A wiesz w jakich warunkach są tam hodowane- normalnie masakra
Awatar użytkownika
mariuszzawadzki
Ekspert akwarysta
Posty: 6591
Rejestracja: 11 lis 2007 11:11
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: mariuszzawadzki »

bocje są rozmnażane w Azji
A możesz podać źródło tych danych?
Jeśli nawet, rozmnażają je Azjaci, to jest więcej niż pewne, że trzeba je odrobaczać. Przeprowadzać kwarantannę. Popatrz jak wygląda bocja w sklepie-sznurowadło, a zobacz jak wygląda u akwarysty(np. u mnie). Jest gruba, wysoka. Nawet amator ujrzy różnicę.
Mariusz

Palety to jest to, co w akwarystyce najpiękniejsze.

Obrazek
zuch102
Początkujący pomocnik
Posty: 74
Rejestracja: 21 lut 2009 20:22

Post autor: zuch102 »

Azjaci hodują ryby w dość brudnej wodzie, dodają kupę chemii, żeby im wszystko nie padło, karmią byle barachłem- sami nie jedzą lepiej- bo biedni, polecam przejście się do sklepu akwa zaraz po dostawie ryb z Azji in popatrzene jak wyglądają.W zaprzyjaznionym i całkiem niezłym sklepie zdradzili mi , że z takej dostawy przeżywa maksimum 50% ryb, także reasumując Mariusz ma rację.
Awatar użytkownika
jozeef
Początkujący pomocnik
Posty: 398
Rejestracja: 06 sty 2008 18:49
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: jozeef »

PABLO11 pisze:¤ Anentome helena
wracająć do tematu. na ślimaki tylko ten ślimok :P
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

zuch nie wiem czym te bocje są karmione i w jakich warunkach tam zyją odniosłem się do zdania ,że bocje wspaniałe pochodzą z odłowu co nie jest prawdą ja często widzę bocje które są sprowadzane do Polski i to na drugi dzień po przylocie i mogę cię zapewnić ,że ja takich grubych sznurowadeł nie posiadam :lol:
Awatar użytkownika
mariuszzawadzki
Ekspert akwarysta
Posty: 6591
Rejestracja: 11 lis 2007 11:11
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: mariuszzawadzki »

To znaczy że masz zarobaczone bocje, popatrz sobie na akwaria fachowców, zobaczysz jak wygląda zdrowa, wyrośnięta bocja wspaniała.
Z bocjami jest właśnie tak jak np. ze skalarami, praktycznie nie chorują, roznoszą tylko chorobę na wszystko w okół, przy czym same wyglądają jak wspomniane przeze mnie(Mariusza) sznurowadła. Weź sobie mikroskop i zbadaj odchody ryby świeżo kupionej. Wtedy zobaczysz o czym mówię.

Dla zainteresowanych-ślimaki również przenoszą wiele chorób na ryby. Nawet choroba, z którą teraz walczę u siebie, właśnie pośrednimi żywicielami są ślimaki.
Mariusz

Palety to jest to, co w akwarystyce najpiękniejsze.

Obrazek
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

Ale ja nie mam bocji :lol:
Awatar użytkownika
irkame
Początkujący pomocnik
Posty: 967
Rejestracja: 05 lip 2007 9:37
Lokalizacja: Głogów

Post autor: irkame »

Bocje w sklepach wyglądają jak Piskorki. Takie chude. Niejednokrotnie widziałem dużą i zdrową bocję wspaniałą. W porównaniu z tą sklepową miała tylko wspólną nazwę i trochę podobne kolory.
Awatar użytkownika
mariuszzawadzki
Ekspert akwarysta
Posty: 6591
Rejestracja: 11 lis 2007 11:11
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: mariuszzawadzki »

Jest jednak pocieszające, to że odrobaczenie bocji nie jest trudne. Sam każdą jedną jaką miałem, najpierw trafiała do szpitala i była leczona.
Mariusz

Palety to jest to, co w akwarystyce najpiękniejsze.

Obrazek
Awatar użytkownika
elsaper
Ekspert akwarysta
Posty: 3615
Rejestracja: 04 kwie 2008 19:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: elsaper »

Ja jak miał na pozbycie się ślimaków to Bocje wziąłem od hodowcy. Takie ok. 5cm. Rzeczywiście różniły się od sklepowych. Miałem je jakiś tydzień, ślimaków brak.
Bierny akwarysta.
Awatar użytkownika
mariuszzawadzki
Ekspert akwarysta
Posty: 6591
Rejestracja: 11 lis 2007 11:11
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: mariuszzawadzki »

Trzeba sobie powiedzieć szczerze, na plagę ślimaków nie pomoże od razu ani bocja ani helenka. Jeśli jest plaga ślimaków, której chcemy się pozbyć, to musielibyśmy wpuścić plagę czyt. stado bocji i plagę helenek.
Zarówno wspomniana ryba jaki ślimak- lekarstwo, może tylko stać na straży populacji plagi ślimaków-szkodników.
Jest jeszcze jedno, bocja jeśli ma możliwość pozyskiwać inny pokarm, czyt. na przykład u mnie mixy, to ślimaki raczej rusza od niechcenia.
Mariusz

Palety to jest to, co w akwarystyce najpiękniejsze.

Obrazek
ODPOWIEDZ