Jakie krewetki

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
tompior111
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 6127
Rejestracja: 15 mar 2008 18:30
Lokalizacja: Toruń

Jakie krewetki

Post autor: tompior111 »

Witam, mam pytanko, jakie są niebieskie odmiany krewetek, oprócz blue shrimp tiger, babaulti blue i krewetki demonicznej?? Jeśli w ogóle jakieś są, chodzi mi o to żeby nie krzyżowały się z red cherry i red crystal.
Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
wiewiór
Pomocnik
Posty: 827
Rejestracja: 15 lut 2007 20:33
Lokalizacja: lbn

Post autor: wiewiór »

obawiam się że bedziesz musiał wybrać inny kolor... :) z osiągalnych w PL to chyba tyle jak jest w Niemczech czy gdzieś w Azji tego nie wiem spotkałem się z blue pearl ale nawet jak byś ja sprowadził to bedzie się ona krzyżować z RC
pozdrawiam
Awatar użytkownika
tompior111
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 6127
Rejestracja: 15 mar 2008 18:30
Lokalizacja: Toruń

Post autor: tompior111 »

:/ kupił bym sobie blue tigery ale one też się krzyżują z rc, natomiast demoniczne rosną do 15cm, więc dużo za dużo, a z babaulti różnie to bywa z tym kolorem więc chyba masz rację żeby się innym kolorem zainteresować, albo z rc zrezygnować. A wie ktoś jaki to gatunek, wygląda jak hummel, tylko zamiast białych pasków, ma żółte, widziałem jej zdjęcia na innym forum i była podpisana jako caridina sp. biene, ale jak oglądałem zdjęcia biene to inaczej wyglądają. Mogę na PW wysłać link do tej strony
Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
wiewiór
Pomocnik
Posty: 827
Rejestracja: 15 lut 2007 20:33
Lokalizacja: lbn

Post autor: wiewiór »

tompior111 pisze: :/ kupił bym sobie blue tigery ale one też się krzyżują z rc
krzyżują się z cristalami i bienkami a nie RC :)
tompior111 pisze:natomiast demoniczne
te krewetki to Atya gabonensis to filtrujące i nie zawsze mają kolor niebieski...
tompior111 pisze:babaulti różnie to bywa z tym kolorem
jesli kupisz selekcjonowane krewetki to raczej nie powiny się trafić osobniki raibow...:)
tompior111 pisze: albo z rc zrezygnować.
RC czyli red cherry krzyżują się tylko z WP czyli white pearl i tzw yellow ;)
tompior111 pisze:A wie ktoś jaki to gatunek, wygląda jak hummel, tylko zamiast białych pasków, ma żółte, widziałem jej zdjęcia na innym forum i była podpisana jako caridina sp. biene, ale jak oglądałem zdjęcia biene to inaczej wyglądają. Mogę na PW wysłać link do tej strony
hummel i biene to 2 inne gatunki, a czasem hummelki mają bardziej żółte niż białe paski... a biene czasem zatracają pasy...

poczytaj troszkę o krzyżowaniu się krewetek (grupa serrata ) zanim zaczniesz łączyć te droższe gatunki... szkada łamać czystość gatunkową
pozdrawiam
Awatar użytkownika
PABLO11
Specjalista ds. krewetek
Specjalista ds. krewetek
Posty: 218
Rejestracja: 07 sty 2008 17:34

Post autor: PABLO11 »

polecam babaulti blue, łatwe w utrzymaniu. Co do tigerów Blue(wolałbym golden eye) Może coś w krewetkach w sulawesi znajdziesz ?

natomiast babaulti rainbow nie ma nic wsólnego może oprócz, że jest krewetką z np babaulti blue, green czy green neon itp itd...
Wiewiór nie cristale tylko crystale :)
Awatar użytkownika
tompior111
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 6127
Rejestracja: 15 mar 2008 18:30
Lokalizacja: Toruń

Post autor: tompior111 »

Pisząc RC miałem na myśli red crystal, a na selekcjonowane krewetki to mnie nie stać. A co do babaulti to o ich kolorze krążą różne plotki, jedne że są różne odmiany kolorystyczne, inne że mają różny kolor, zależny od nastroju, i parametrów
Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
wiewiór
Pomocnik
Posty: 827
Rejestracja: 15 lut 2007 20:33
Lokalizacja: lbn

Post autor: wiewiór »

PABLO11 pisze:
natomiast babaulti rainbow nie ma nic wsólnego może oprócz, że jest krewetką z np babaulti blue, green czy green neon itp itd...
Wiewiór nie cristale tylko crystale :)
no tak... dzięki za uświadomienie i poprawę :)
tompior111 pisze:Pisząc RC miałem na myśli red crystal
RC to red cherry a CR to crystal red ;)

obawiam się że blue tigery o kreweciaki wyselekcjonowane...

co do babaulti napisał Pablo, że to tylko wspólna nazwa, ja się muszę w tej kwestii doedukować...gdzieś :roll:
pozdrawiam
Awatar użytkownika
PABLO11
Specjalista ds. krewetek
Specjalista ds. krewetek
Posty: 218
Rejestracja: 07 sty 2008 17:34

Post autor: PABLO11 »

SPAM
linki do podanych stron wymagały zalogowania się na forum



i jest jeszcze pare wątków które podpierają moją wiarygodnośc ale nie chce mi się szukac
Awatar użytkownika
PABLO11
Specjalista ds. krewetek
Specjalista ds. krewetek
Posty: 218
Rejestracja: 07 sty 2008 17:34

Post autor: PABLO11 »

Na rynku pojawilo sie wiele "pseudo" babaulti, ktore sa wynikiem krzyzowki red cherry z white pearl. W wyniku takiej krzyzowki powstaja szare zwykle krewetki - forma wyjsciowa Neocaridiny heteropody. Krewetki te moga sie krzyzowac z red cherry, yellow fire , green fire, white pearl.

Natomiast prawdziwe Caridina cf. babaulti wystepuj w kilku odmianach i roznia sie budowa od Neocaridiny heteropody.

Babautli - jedna z popularniejszych odmian krewetek, wystepuje w kolorze brazowym, szarym jak rowniez czarnym. Dosyc pozno "lapie" swoj kolor.

Babaulti "Zebra" - ksztal zwyklej babaulti, barwa ciala brazowo/szara z wyraznymi pregami na ciele w rownych odstepach. Bardzo ladna odmiana tej krewetki. Zwana rowniez Babaulti "Stripes"

Babaulti "Malaya" - kolor ciala od brazowo/szarego do czarnego z prega na grzbiecie i w poprzek ciala, ta odmiana Babaulti wymaga do rozorodu dodatku slonej wody wiec nie wiem czy slusznie ja kwalifikujemy jako babaulti

Babaulti "Green" - roznia sie budowa od "zwyklych" babaulti. Jest jasno zielonego koloru chociaz zdarzaja sie osobniki pomaranczowe, czerwone.

Babaulti "Green neon" - mozliwe, ze to wyselekcjonowane osobniki "Green", gdyz maja wyrazniejszy kolor, bardziej jaskrawy

Babautli "Black dwarf" - krewetka malo popularna, jest koloru czarnego, ciemno brazowego z wyrazna prega na grzbiecie.

novina
Awatar użytkownika
PABLO11
Specjalista ds. krewetek
Specjalista ds. krewetek
Posty: 218
Rejestracja: 07 sty 2008 17:34

Post autor: PABLO11 »

na tym zdjęciu widać najlepiej jak redy wracają do swojej formy wyjściowej ...

Obrazek
Awatar użytkownika
wiewiór
Pomocnik
Posty: 827
Rejestracja: 15 lut 2007 20:33
Lokalizacja: lbn

Post autor: wiewiór »

czyli efekt chowu wsobnego -- > nie odświeżanie populacji nowymi dobrze wybarwionymi osobnikami
pozdrawiam
Awatar użytkownika
tompior111
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 6127
Rejestracja: 15 mar 2008 18:30
Lokalizacja: Toruń

Post autor: tompior111 »

Red cherry wiem jak wyglądają, i te na foto nie są zbyt ładne, no może oprócz tych kilku po lewej stronie na górze.
Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
PABLO11
Specjalista ds. krewetek
Specjalista ds. krewetek
Posty: 218
Rejestracja: 07 sty 2008 17:34

Post autor: PABLO11 »

wiewiór pisze:czyli efekt chowu wsobnego -- > nie odświeżanie populacji nowymi dobrze wybarwionymi osobnikami
dokładnie. Selekcja jest potrzebna ...
Awatar użytkownika
tompior111
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 6127
Rejestracja: 15 mar 2008 18:30
Lokalizacja: Toruń

Post autor: tompior111 »

PABLO11 pisze:dokładnie. Selekcja jest potrzebna ...
Mój tata kupił kiedyś RC od kolesia który cały czas dokłada nowe, to jak je zobaczyłem to nie chciałem uwierzyć że to RC, całe mocno czerwone, i pomyśleć że starczy im marchewki dać i trochę nowych dorzucić
Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
PABLO11
Specjalista ds. krewetek
Specjalista ds. krewetek
Posty: 218
Rejestracja: 07 sty 2008 17:34

Post autor: PABLO11 »

ja marchewki nie daję. Są tak naszpikowane chemią, że szkoda gadać. Były przypadki, gdzie po podaniu marchewki cała populacja pada. DO tego krewetki należy karmić pokarmami nie z wody. Jak np warzywa, morele itp itd. JEst to dla nich zdrowsze. Skąd ta wiadomość ? od osoby zwanego Chris Lukhaup
ODPOWIEDZ