Krewetki - nie sądziłem że są takie głupie.... :(

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
lukasz88
Posty: 128
Rejestracja: 09 lut 2008 23:03

Krewetki - nie sądziłem że są takie głupie.... :(

Post autor: lukasz88 »

byłem zachwycony zachowaniem i sposobem bycia tych sympatycznych stworzonek ale dzisiaj mnie załamały:(

obserwowałem sobie akwarium i złożone jajeczka w mchu (już kilka dni tam sobie leżą) aż tu nagle usiadła sobie obok RC i jak zaczęła wpierniczać jajeczka to aż podskakiwała...zostało kilka sztuk które wbiły się między mech i spadły na żwirek ale pewnie tymi tez się zajmą:(
Awatar użytkownika
mariuszzawadzki
Ekspert akwarysta
Posty: 6591
Rejestracja: 11 lis 2007 11:11
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: mariuszzawadzki »

Trochę dziwne , bo u mnie krewetki to noszą jajka na sobie.
Mariusz

Palety to jest to, co w akwarystyce najpiękniejsze.

Obrazek
Awatar użytkownika
Kubencki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 9560
Rejestracja: 11 kwie 2007 7:45
Lokalizacja: Nowa Wieś Ujska

Post autor: Kubencki »

a moje red cherry nosiły jajka a teraz widzę ze już ich nie noszą. Ciekawe gdzie są młode.
Pozdrawiam!!!
Kuba.
lukasz88
Posty: 128
Rejestracja: 09 lut 2008 23:03

Post autor: lukasz88 »

u mnie też noszą ale jak obserwuję akwarium to co jakiś czas w akwarium pojawia się spora liczba jajeczek (jasnozielonych) najczęściej w mchu
Awatar użytkownika
mariuszzawadzki
Ekspert akwarysta
Posty: 6591
Rejestracja: 11 lis 2007 11:11
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: mariuszzawadzki »

demonkuba16 pisze:a moje red cherry nosiły jajka a teraz widzę ze już ich nie noszą. Ciekawe gdzie są młode.
Kuba pewnie już gdzieś śmigają małe robaczki w akwarium. Jak się zaczną mnożyć to szok. ja też muszę wziąć od syna i za puścić u siebie.
Mariusz

Palety to jest to, co w akwarystyce najpiękniejsze.

Obrazek
Awatar użytkownika
Kubencki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 9560
Rejestracja: 11 kwie 2007 7:45
Lokalizacja: Nowa Wieś Ujska

Post autor: Kubencki »

no czekam czekam. Bo już małe akwarium czeka na krewetkarium.
Pozdrawiam!!!
Kuba.
Lola
Początkujący pomocnik
Posty: 426
Rejestracja: 04 gru 2006 15:05
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Lola »

ciesz sie, że robią małą redukcje ;)
mi sie w akwa tak krewety rozmnozyły ze całkiem z nich zrezygnowałam :/ po kilku miesiącach miałam ilość juz chyba w setkach :/
Awatar użytkownika
wiewiór
Pomocnik
Posty: 827
Rejestracja: 15 lut 2007 20:33
Lokalizacja: lbn

Post autor: wiewiór »

Kolego lukasz88 brak Ci podstawowych informacji na temat krewetek.Samic jajka nosi pod brzuchem.
Jeśli krewetka gubi jajka to znaczy że masz jekieś skrajne parametry. Nie piszesz jaki to gat krewetek więc ciezko bedzie cokolwiek zaradzić.
JEłśi krewetka zjada swoje jajka to moze takze znaczyć że są niezapłodnione. Może brak Ci samca w stadzie?

polecam stronę www.akwaria.pl/krewetki/

pisanie o głupocie zwierząt to IMHO szczyt szczytów.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Szymon_1991Lodz
Pomocnik
Posty: 273
Rejestracja: 10 mar 2008 17:25
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Szymon_1991Lodz »

W moim przypadku również bacznie obserwowałem red cherry noszące jajeczka, w pewnym momencie zauważyłem , że tych jajeczek nie ma, a małych krewetek brak, dopiero po pewnym czasie ujrzałem kilka maleńkich sztuk praktycznie przezroczystych, tak więc redki dopiero co po wykluciu są wprost niezauważalne
Obrazek
[45] - 8x Razbora Klinowa, 8x Neon Czarny, 2x Krewetka Filtrująca, 10x Red Cherry
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

No właśnie, Łukasz, poczytaj trochę o krewetkach, a potem opiniuj, czy są głupie czy nie...

Krewetki nie składają jaj, noszą je na sobie aż do wylęgu młodych. Jaja zrzucone są albo uszkodzone albo nie zapłodnione, więc ich zjadanie jest jak najbardziej odruchem prawidłowym.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
PABLO11
Specjalista ds. krewetek
Specjalista ds. krewetek
Posty: 218
Rejestracja: 07 sty 2008 17:34

Post autor: PABLO11 »

hmmmmmmmmmmmmmmm według mnie masz coś z wodą. Co do Twojej wiedzy jest ona na poziomie zero albo jeszcze gorzej ... Tak jak przedmówcy napisali. Krewetki zrzucają jaja tylko i wyłącznie jak im coś nie pasuje ... Napisz jakie masz krewetki i parametry... Jaki zbiornik, ile roślin i jakie ...
ODPOWIEDZ