[240]...cuda i dziwy ;)

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
Patka...
Pomocnik
Posty: 1879
Rejestracja: 05 kwie 2009 13:10
Lokalizacja: Gęsiniec -DST

Post autor: Patka... »

Śliczności ;D
Ale gdzie całość ? :>
Pozdrawiam !
Moje 300L
Moje 25L
Awatar użytkownika
Kubencki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 9560
Rejestracja: 11 kwie 2007 7:45
Lokalizacja: Nowa Wieś Ujska

Post autor: Kubencki »

Całość w domu ;)
Pozdrawiam!!!
Kuba.
cinus43
Początkujący pomocnik
Posty: 170
Rejestracja: 27 sty 2011 13:02
Lokalizacja: Białystok

Post autor: cinus43 »

Foty cudne Kuba :D Ale jak długo trzeba czekać na Twoją prawdziwą Afryczkę :?: masz różne ryby z rożnych kontynentów,czas się zdecydować,albo Afryka,albo Amazonia(ot takie moje skromne zdanie :wink: ) Jestem fanem biorników biotopowych,które odwzorowują jak najlepiej środowisko naturalne ryb :wink: Jeśli dalej masz cąłą skorupę kokosa na froncie akwarium to doradzałbym umieszczenie jej gdzieś z tylnej części akwarium :wink:
Już nawet nie skomentuje Twojej myśli nad połączeniem Polypterydae z paletkami:/
Pozdrawiam serdecznie :)
Marcin
traktujmy zwierzęta tak jak sami byśmy chcieli być traktowani,jeśli bylibyśmy nimi:))
Awatar użytkownika
Kubencki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 9560
Rejestracja: 11 kwie 2007 7:45
Lokalizacja: Nowa Wieś Ujska

Post autor: Kubencki »

Dlatego napisałem że to moja afryka :) Tak na poważnie. W planach były burzowce zamiast skalarów. Niestety nie wypaliło. Ostatnio w sklepie byly 4 burzowce ale takie zdechlaki że szkoda brać. Jeśli chodzi o paletki to na razie z braku czasy rezygnuje z nich całkowicie. Może kiedyś. Kokosow nie ma już nigdzie ;) Poszły do kuzyna ;)

Nie zależy mi na tym żeby był to idealny biotop :) Pisząc "moja mała afryczka" chodziło mi bardzie o to że mam polipteridae w akwarium ;) Aczkolwiek starałem sie żeby cala obsada była z afryki. Może w końcu się uda. Niedlugo będa lekkie zmiany w wystroju to wrzucę jakies fotki ;)
Pozdrawiam!!!
Kuba.
cinus43
Początkujący pomocnik
Posty: 170
Rejestracja: 27 sty 2011 13:02
Lokalizacja: Białystok

Post autor: cinus43 »

Och,i o to właśnie chodzi,albo oddaj się Afryce,albo Amazonii:?Twój wybór...
Buszowce zamiast skalarów do poly to było by to:))) mam nadzieję,że zmiany przyjdą na lepsze :))) Może dożuć motylowce:)))? masz duże pole do popisu wśród biotopu czarnego lądu,jak i również do Amazonii...Twoja decyzja Kuba:)) Nie jesteś nowicjuszem i polska scena akwarystyczna zyskałaby na nowym z pewnym doświadczeniem akwarystą biotopowym:)))
Czekam na zmiany i na lepszą fotorelację:)))
Pooglądaj trochę filmików i przede wszystkim poczytaj sporo prac Heiko Blehera:))) A na razie z Paletami sobie odpuść:/zdecyduj co chcesz mieć?
Pozdrawiam serdecznie:)
Marcin
traktujmy zwierzęta tak jak sami byśmy chcieli być traktowani,jeśli bylibyśmy nimi:))
Awatar użytkownika
Kubencki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 9560
Rejestracja: 11 kwie 2007 7:45
Lokalizacja: Nowa Wieś Ujska

Post autor: Kubencki »

Zdecydowałem się na poly a to już samo mówi za siebie do jakiego biotopu będę dążył ;) Zobaczymy co przyniesie nowy rok ;)

O motylowcach tez myślałem. Raz już prawie kupiłem. Zobaczymy. Na razie układam sobie w głowie lekkie zmiany w aranżacji ;)
Pozdrawiam!!!
Kuba.
cinus43
Początkujący pomocnik
Posty: 170
Rejestracja: 27 sty 2011 13:02
Lokalizacja: Białystok

Post autor: cinus43 »

Ta Kuba zdecydowałeś się na poly,a ostatnio pisałeś coś na temat chęci i realnych Twoich planów łączenia Polypterydae z Dyskowcami???:/ nie prawdaż??? To więc nic nie mówi samo za siebie skoro pasjonata nie wie do czego dąży???:( Skoro dążysz do Afryczki to podążaj tą drogą Kuba,a nie lecisz na oślep:((( i sam nie jesteś pewien co chesz mieć:/ zdecyduj się...:)))
Pozdrawiam serdecznie:)
Marcin
traktujmy zwierzęta tak jak sami byśmy chcieli być traktowani,jeśli bylibyśmy nimi:))
Awatar użytkownika
Kubencki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 9560
Rejestracja: 11 kwie 2007 7:45
Lokalizacja: Nowa Wieś Ujska

Post autor: Kubencki »

Nazwijmy to "chwilowym odchyłem" :lol:
Pozdrawiam!!!
Kuba.
cinus43
Początkujący pomocnik
Posty: 170
Rejestracja: 27 sty 2011 13:02
Lokalizacja: Białystok

Post autor: cinus43 »

Ok,jak chcesz,mam nadzieję,że teraz zaprezentujesz nam tutaj na forum Afrykę z prawdziwego zdarzenia:))) liczę na to:)) jeśli nie to czeka nas arcyciekawa już oklepana Amazonia,której dotychczas nie ujżrzałem satysfakcjonującej na tym forum :/// ...niestety:(
Pozdrawiam Ciebie Kuba bardzo serdecznie i czekam na ciekawa nową aranżację:)))
Marcin
traktujmy zwierzęta tak jak sami byśmy chcieli być traktowani,jeśli bylibyśmy nimi:))
Awatar użytkownika
Kubencki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 9560
Rejestracja: 11 kwie 2007 7:45
Lokalizacja: Nowa Wieś Ujska

Post autor: Kubencki »

W akwarium....zmiany ;) Poly i trzcinniaków już nie ma...i nie bedzie przez najbliższe yxz lat ;) Plan był na gupiki i mieczyki..ale mi przeszło. Potem był plan znów na skalary i neonki (klasyka;/)..przeszło. teraz jest plan na akwaterrarium ;)

Zbiornik wodny bedzie miał ok 70-90 litrów. W nim pływały będą prawdopodobnie neonki, kiryski i jakieś zbrojniki małe:) Akwarium zalane do połowy, reszta bedzie częścią nadwodną w której żyć bedzie albo grupówka gigasów albo jakaś brechypelma. Plan ambitny....ale powoli go wdrażam ;)
Pozdrawiam!!!
Kuba.
Awatar użytkownika
macioch
Pomocnik
Posty: 959
Rejestracja: 22 wrz 2006 11:18
Lokalizacja: chmielowice

Post autor: macioch »

Już nie moge sie doczekać, żeby zobaczyć jak to wyjdzie.Tymbardziej że w przyszłość (mam nadzieje niedalekiej) sam planuje coś podobnego.
Awatar użytkownika
Kubencki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 9560
Rejestracja: 11 kwie 2007 7:45
Lokalizacja: Nowa Wieś Ujska

Post autor: Kubencki »

Widziałeś co da się zrobić na zoobotanice ;) Ja postanowiłem to troszke rozwinąć:D Z tym że w mniejszym litrażu. Efekty...za jakiś czas ;)

Zastanawiam sie nadal czy wrzucać grupę ptaszników czy jednego... Do końca tygodnia trzeba podjąć decyzję i we wrocku na targach coś kupić i już chować żeby rosło ;)
Pozdrawiam!!!
Kuba.
Awatar użytkownika
tompior111
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 6127
Rejestracja: 15 mar 2008 18:30
Lokalizacja: Toruń

Post autor: tompior111 »

Bierz grupówkę ;) podobno znacznie lepiej rosną pająki trzymane w hodowlach grupowych ;)
Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
Kubencki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 9560
Rejestracja: 11 kwie 2007 7:45
Lokalizacja: Nowa Wieś Ujska

Post autor: Kubencki »

Też jestem za ta opcją. Musze ogarnąć coś we wrocku ;)
Pozdrawiam!!!
Kuba.
Awatar użytkownika
tompior111
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 6127
Rejestracja: 15 mar 2008 18:30
Lokalizacja: Toruń

Post autor: tompior111 »

Zawsze możesz sobie coś z wysyłką kupić ;)
Pozdrawiam
Tomek
ODPOWIEDZ