Plaga ślimaków- Jakie środki

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

hades
Posty: 29
Rejestracja: 07 sty 2007 18:16

Post autor: hades »

więc tak do dałem ciała z ta bocja do czego się przyznaje bez bicia :oops:
a ślimaki zacząłem usuwać z baniaczka starym dobrze znanym sposobem czuli ręcznie.Wczoraj i dzisiaj usunąłem 70% z aqua.Jutro odłowie spróbuje te 30% możne się uda i podam niestety troszkę chemii a sobotę restart.
200l
Tetratec Ex 700
AquaSzut Turbo 550
Butla wysokociśnieniowa CO2 1,5kg

Oświetlenie
18wx1 Narva Oceanic Nature
20wx1 Power-Glo
40wx1 PHILIPS
20wx1 Flora-Glo
troszeczku za mało-ale roslinki idą w górę jak szalone

START 50l
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Mam pytanie: czemu Ci tak bardzo przeszkadają ślimaki, że aż chcesz lać chemię i robić restart?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
mariuszzawadzki
Ekspert akwarysta
Posty: 6591
Rejestracja: 11 lis 2007 11:11
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: mariuszzawadzki »

Kolego dziwne rzeczy wypisujesz o tych ślimakach. Wyłowiłeś tyle
70%
jutro będzie tyle
30%
. Bzdura, ręcznie nigdy nie pozbędziesz się ślimaków, chemia również ich nie wytnie. PO co za wszelką cenę starać się zrobić coś co jest nie realne. Jeśli chcesz pozbyć się ślimaków, które masz na dobre, to musisz kupić wszystko nowe-akwarium, sprzęt, rośliny. A tak na prawdę to co one robią Ci takiego strasznego?Ja również nie przepadam za ślimakami, ale chemii do akwarium bym nie wlał.
Mariusz

Palety to jest to, co w akwarystyce najpiękniejsze.

Obrazek
hades
Posty: 29
Rejestracja: 07 sty 2007 18:16

Post autor: hades »

No wiesz mam dożo roślin i zauważyłem ze roślinki zaczęły być nadgryzane przez ślimaki a po drugie to bardzo to nie estetycznie wygląda.A restart robię dla tego bo zmieniam miejsce dla baniaka(Przestawiam do innego pokoju)i dla tego zmieniam miejsce ostatnio robiłem to około1,5 roku temu. Mariusz napisałem 70% ponieważ przez dwa dni wyłowiłem dyzo tego z aqua i napisałem tak mniej więcej ile zostało i ile wyłowiłem wiem wiem ze nie odłowie wszystkiego ale staram się.
200l
Tetratec Ex 700
AquaSzut Turbo 550
Butla wysokociśnieniowa CO2 1,5kg

Oświetlenie
18wx1 Narva Oceanic Nature
20wx1 Power-Glo
40wx1 PHILIPS
20wx1 Flora-Glo
troszeczku za mało-ale roslinki idą w górę jak szalone

START 50l
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Hades, uważam że i tak nie pozbędziesz się ślimaków robiąc restart. W dodatku nie bardzo wierzę, że zatoczki podjadają Ci roślinki. Mam te ślimaczki od wielu lat i czuwam nad ich ilością metodą mechaniczną (zbieram co znajdę przy odmulaniu). Nie jedzą roślin, przyjamniej u mnie, odżywiają się tym, co znajdą na dnie - więc są dobrą ekipą czyszczącą. Jeżeli ryby są nie przekarmiane to i zatoczki nie przechodzą w plagę.

Pisaliśmy na Forum juz bardzo dużo na temat ślimaków w akwarium. Moje zdanie jest znane.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
Garbus
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 3172
Rejestracja: 18 cze 2007 18:59
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Garbus »

Hej!
U mnie również zatoczki w żadnym wypadku nie konsumują roślin.
Krzysiek
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

A ja zapraszam tutaj:

viewtopic.php?t=8825

to była obszerna dyskusja na temat ślimaków w akwarium.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
hades
Posty: 29
Rejestracja: 07 sty 2007 18:16

Post autor: hades »

Bara niestety restart jest nieunikniony i nie ze względu na ślimaczki.Dlaczego robię restart pisałem wyżej.Wielkie dzięki za pomoc
pozdrawiam wszystkich
200l
Tetratec Ex 700
AquaSzut Turbo 550
Butla wysokociśnieniowa CO2 1,5kg

Oświetlenie
18wx1 Narva Oceanic Nature
20wx1 Power-Glo
40wx1 PHILIPS
20wx1 Flora-Glo
troszeczku za mało-ale roslinki idą w górę jak szalone

START 50l
Awatar użytkownika
tompior111
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 6127
Rejestracja: 15 mar 2008 18:30
Lokalizacja: Toruń

Post autor: tompior111 »

Ja powiem że kiedyś miałem problem z tymi ślimakami. Jednak po restarcie (nie ze względu na ślimaki) mam może kilka zatoczków, ale za to mam dużo świderków, jednak mi to nie przeszkadza :D
Pozdrawiam
Tomek
midab
Posty: 11
Rejestracja: 09 lut 2008 11:38

Post autor: midab »

Ja tez miałem sporo ślimaków, ciężkie czasy to były i zgłosiłem sie o poradę do znajomego w sklepie w Warszawie co zrobić. Zakupiłem Bocję Wspaniałą i po jakimś tygodniu miałem po slimakach. pojawił sie kolejny problem Bocja zaczeła ryć całe podłoże i miałem po trawniku :/.odłowiłem je i oddałem znajomemu po jakimś czasie slimaki wróciły i bocja też :) teraz mam święty spokój
mfan
Posty: 76
Rejestracja: 15 sty 2008 17:12
Lokalizacja: kalisz

Post autor: mfan »

chciałbym dodać że ten pomysł z marchewką na pozbycie się ślimaków tylko zmącił mi wodę, nic nie podziałało.
Sopel
Akwarysta
Posty: 2043
Rejestracja: 31 sie 2008 21:46
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Sopel »

Też mam full tego dziadostwa.
Wystarczy że zgaszę wieczorem światło i późnym ranem zaświecę,wtedy ślimaki "leżą" na powierzchni wody i je zbieram. Ale to tylko ogranicza ich ilość...
200L
Obrazek
Dawid
Awatar użytkownika
PABLO11
Specjalista ds. krewetek
Specjalista ds. krewetek
Posty: 218
Rejestracja: 07 sty 2008 17:34

Post autor: PABLO11 »

¤ Anentome helena
Awatar użytkownika
Jedrek91
Posty: 29
Rejestracja: 10 mar 2009 16:07
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: Jedrek91 »

Po zakupie roslin zauwazylem kilka slimaczkow cieszylem sie ze w koncu mam jakies zywe stworzonka ale pozniej sie okazalo ze z dnia na dzien jest ich coraz wiecej, dzisiaj zdecydowalem sie na zalenie chemia baniaka, wiec zadzownilem do mamy bo akurat byla w miescie i kazalem jej kupic jakis srodek na slimaki, po moim wielkim zdziwieniu przyjechala, ale z rybka ;d
Na poczatq nie wiedzialem co to za rybka ale jak to moja kochana mamusia powiedziala " pani w sklepie mowila ze bedzie jesc slimaki" wiem ze to bylo nie odpowiednie zachownie z mojej strony ze kazalem nie doswiadczonej osobie kupic cos na slimaki bo kazdy kit jej mogli dac, ale na szczescie okazalo sie ze to jest bocja ale jaka to nie wiem, kolory ma czarno pomaranczowe i wydaje mi sie ze to jest bocja wspaniala, co o tym myslicie ?
Awatar użytkownika
mariuszzawadzki
Ekspert akwarysta
Posty: 6591
Rejestracja: 11 lis 2007 11:11
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: mariuszzawadzki »

Bocja wspaniała, świetny wybór, u mnie od lat stoją na straży. Nie wiem tylko jaki masz litrarz i obsadę. Problem jest jeszcze tego typu, że bocje pochodzą z odłowu i są nosicielami pasożytów i na dzień dobry same potrzebują leczenia.
Mariusz

Palety to jest to, co w akwarystyce najpiękniejsze.

Obrazek
ODPOWIEDZ