Krewetki a inne żyjątka

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
tompior111
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 6127
Rejestracja: 15 mar 2008 18:30
Lokalizacja: Toruń

Krewetki a inne żyjątka

Post autor: tompior111 »

Witam mam pytanie czy krewetki mogą pływać z p. kakadu?? podobają mi się te ryby, ale nie wiem jak zareagują na krewetki, jeśli nie kakadu to może ramirezy albo prętniki karłowate?? Chodzi głównie o krewetki karłowate, bo amano sobie raczej poradzą. Ostatnio zainteresowały mnie również żabki. Jednak nie mam o nich najmniejszego pojęcia. Czy 60l dla nich by starczyło?? No i czy mogły by pływać z razborami (jeszcze nie wiem jakimi, ale prawdopodobnie klinowe), kakadu, otoskami no i krewetkami.

TEMAT PRZENIESIONY. PROSZĘ PISAC TEMATY W ODPOWIEDNICH DZIAŁACH!!
Pozdrawiam
Tomek
kiler
Akwarysta
Posty: 494
Rejestracja: 08 lis 2005 16:49
Lokalizacja: Słubice

Post autor: kiler »

Jeśli chodzi o krewetki to na te mniejsze to kakadu z pewnością będą polować a ramirezy nie powinny nic krewetkom robić(nie wiemm jak małe krewetki chcesz mieć) A jeśli chodzi o żabki to musisz się bardziej sprecyzować(zapewne chodzi o karliki szponiaste) nie powinny raczej nic krewetkom zrobić aczkolwiek 100% pewności nie mam mimo wszystko karlik to typ drapieżnika i lubi "mięsko" ale póki są malutkie to będzie ich bardziej interesować szukanie ochotki(czy innego pokarmu) w akwa niż uganianie się za krewetkami, które są zwinne i powinny umknąć karlikom.
Pozdrawiam :)
Póki co 96 litrów-amazonka
Awatar użytkownika
dayus
Początkujący pomocnik
Posty: 291
Rejestracja: 12 lip 2008 8:32
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: dayus »

Ja trzymam krewetki red cherry z Prętnikami Karłowatymi i nic krewetkom sie nie dzieje. Jedynie narzekam na to,ze nie mam przykrytego akwarium i krewetki czasem wyłażą,a inne ryby znajduje na podlodze:/
Awatar użytkownika
tompior111
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 6127
Rejestracja: 15 mar 2008 18:30
Lokalizacja: Toruń

Post autor: tompior111 »

Odkryte akwarium mnie nie dotyczy. Co do żab to chyba chodzi o karliki szponiaste (jak pisałem wcześniej nie wiem o nich zbyt dużo) co do wielkości krewetek jakieś RC, CR, hummel, blue tiger, amano może filtrujące. Sorry za temat w złym dziale, ale uważałem tamten za odpowiedni...
Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
adriand
Pomocnik
Posty: 452
Rejestracja: 04 kwie 2007 9:33

Post autor: adriand »

no to napisze jak sprawa sie ma z karlikami.kilka tygodni temu synek upatrzyl sobie w sklepie zabki do swojego akwarium (wczesniej o nich czytalem ze calkiem sympatyczny,niegrozne zyjatka tylko trudne w karmieniu preferuja zywy pokarm i sa bardzo powolne przy jedzeniu)tak wiec nabylismy 3 sztuki co dzien dostawaly mrozonki(zywgo zima brak)i nawet jadly ale po kilku dniach z akwarium wyparowaly redki byly jeszcze niezbyt duze ale juz w pelni wybarwione :cry: za jakis czas dokupie jeszcze kilka red zobaczymy czy sytuacja sie powtorzy
pozdrawiam Adrian

Obrazek

brak polskich liter z przyczyn technicznych.Przepraszam
Awatar użytkownika
PABLO11
Specjalista ds. krewetek
Specjalista ds. krewetek
Posty: 218
Rejestracja: 07 sty 2008 17:34

Post autor: PABLO11 »

tompior111 pisze:Odkryte akwarium mnie nie dotyczy. Co do żab to chyba chodzi o karliki szponiaste (jak pisałem wcześniej nie wiem o nich zbyt dużo) co do wielkości krewetek jakieś RC, CR, hummel, blue tiger, amano może filtrujące. Sorry za temat w złym dziale, ale uważałem tamten za odpowiedni...
łooo piszesz o wymagających gatunkach :) jesteś początkujący ? :) to nie polecam CR, hummeli i blue tigerów ... :)

karliki luuuuuuuubiom krewetki :) lepiej na nich rosną :)
Awatar użytkownika
tompior111
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 6127
Rejestracja: 15 mar 2008 18:30
Lokalizacja: Toruń

Post autor: tompior111 »

Pablo jakieś doświadczenie już mam, wiem że gatunki o których piszę są wymagające. Nie wiem co z tych gatunków które wypisałem trafią do mojego akwa (finanse). Żabki sobie odpuszczę, interesuje mnie tylko jak to będzie dokładnie z tymi kakadu, bo bardzo podobają mi się te rybki.
Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
PABLO11
Specjalista ds. krewetek
Specjalista ds. krewetek
Posty: 218
Rejestracja: 07 sty 2008 17:34

Post autor: PABLO11 »

samiec rośnie spory ..... więc zje krewetki nawet te podrośnięte .... jakie masz parametry wody?
Awatar użytkownika
tompior111
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 6127
Rejestracja: 15 mar 2008 18:30
Lokalizacja: Toruń

Post autor: tompior111 »

PABLO11 pisze:jakie masz parametry wody?
Tak właściwie to w akwa mam jeszcze stary aranż, restart robie w połowie lutego, więc tak w marcu dopiero zacznę wpuszczać życie, parametry oczywiście dostosuję.
Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
PABLO11
Specjalista ds. krewetek
Specjalista ds. krewetek
Posty: 218
Rejestracja: 07 sty 2008 17:34

Post autor: PABLO11 »

oki to chętnie pomogę ... Parametry najlepiej mieć od 2-4 GH ale można iść na kompromis i dać GH 8 ... A z ryb polecał bym tęczankę wernera(Iriatherina werneri) nie je młodych krewetek ...
Awatar użytkownika
tompior111
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 6127
Rejestracja: 15 mar 2008 18:30
Lokalizacja: Toruń

Post autor: tompior111 »

Chyba jednak zdecyduję się na ramirezy. Jeśli już o testach mowa, to co byście polecili, zależy mi na tym żeby było tanio. I jeszcze taki mały OT. Poszedłem niedawno do lasu po liście dębu, i teraz się zastanawiam czy je od razu wrzucić do akwa, czy je jakoś opłukać albo coś. Co by nie było to one rosły w lesie na drzewie i nie wiadomo czy kilka gałązek wyżej z jakiegoś ptaka coś nie kapało :lol:
Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
Kubencki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 9560
Rejestracja: 11 kwie 2007 7:45
Lokalizacja: Nowa Wieś Ujska

Post autor: Kubencki »

liście opłukaj i do akwarium. Ja tak robiłem i było ok.
Co do testów to zoolek sa dobre.
Pozdrawiam!!!
Kuba.
Awatar użytkownika
PABLO11
Specjalista ds. krewetek
Specjalista ds. krewetek
Posty: 218
Rejestracja: 07 sty 2008 17:34

Post autor: PABLO11 »

ramirezy raczej wytępią krewetki ... testy zoolka są tragiczne ... tylko na pH jest w miare ... Jeśli chodzi o twardość to tetra albo sera ...
Awatar użytkownika
Kubencki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 9560
Rejestracja: 11 kwie 2007 7:45
Lokalizacja: Nowa Wieś Ujska

Post autor: Kubencki »

Ramirezki nie wytępią krewetek a testy zooleka sa przez wielu polecane.
Pozdrawiam!!!
Kuba.
Awatar użytkownika
mariuszzawadzki
Ekspert akwarysta
Posty: 6591
Rejestracja: 11 lis 2007 11:11
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: mariuszzawadzki »

demonkuba16 pisze:Ramirezki nie wytępią krewetek a testy zooleka sa przez wielu polecane.
Taka jest prawda i to nie podlega dyskusji :!: :!: :!: Zresztą z moderatorem nie ma kłótni :wink:
Mariusz

Palety to jest to, co w akwarystyce najpiękniejsze.

Obrazek
ODPOWIEDZ