papuzie

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Ela
Posty: 1
Rejestracja: 04 gru 2004 22:42

papuzie

Post autor: Ela »

szukam informacji o pielęgnicach papuzich, zachowania, choroby itd.
Awatar użytkownika
rafał'
Posty: 23
Rejestracja: 11 sty 2005 17:09
Lokalizacja: tychy

Post autor: rafał' »

Awatar użytkownika
Thom (AS)
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 758
Rejestracja: 09 lis 2004 16:08
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Thom (AS) »

Rafał', szukałem na gogle, bo jestem miły i lubie czasem podesłać komuś gotowy link, ale na google nic ciekawego nie znalazłem :!: :evil:

Ela, może któryś z innych użytkowników forum wypowie się na temat pielęgnic papuzich.

POZDR[/b]
Awatar użytkownika
Saddamek
Administrator
Administrator
Posty: 1203
Rejestracja: 02 wrz 2004 21:10
Lokalizacja: Padwa Północy

Post autor: Saddamek »

http://akwafoto.pl/baza.php?view3=gatunek&gat=00351
pielegnica papuzia to wynalazek azjatow polegajacy na skrzyzowaniu dwu gatonkow pielegnic poludniowo amerykanskich czesto jest tez barwiona poprzez wstrzykiwanie sztucznych barwnikow. Jezeli jeszcze nie kupilas to szczerze odradzam bo tylko nabijasz kieszen w moim odczuciu zlym ludziom a napewno nie bedziesz miala w domu naturalnego kawalka przyrody. Jezeli juz je masz to warunki w jakich powiny zyc to spore akwarium przynajmniej 150-200 l woda raczej miekka odswiezana co 7-14 dni w ilosci ok15-20% no i pokarmy przeznaczone raczej dla duzych pielegnic. Moim zdaniem w akwarium z nimi moga bytowac jeszcze zbrojniki lub inne duze sumowce natomiast zapomnij o drobnicy typu neonki gupiki razborki bo predzej czy pozniej zostana zjedzone. A wracajac do Twojego pytania to nie znam stron polskojezycznych o pielegnicy papuziej natomiast byly artykuly w Naszym Akwarium i w Magazynie Akwarium o ile dobrze pamietam w 2002 albo 2003 roku
dodam że są drogie :D
Awatar użytkownika
rafał'
Posty: 23
Rejestracja: 11 sty 2005 17:09
Lokalizacja: tychy

Post autor: rafał' »

moj kolega miał 2 palety i 2 skalry w akwa, dokupił 2papuzie mi mu pozabijały palety i skalary wiec sa groźne nietylko dla "'drobnicy""

a tu cos o rozmnażaniu:
wiec tak: pielegnice papuzie są obojnakami, wydaje im sie ze są parą, skladaja ikre ale nie maja nasienia i nie moga zapłodnic ikry (pseudo samce) , wiec aby rozmnozyc te ryby nalezy nabyc pielegnice seweryn, (samca) i on po złozeniu ikry przez papuzie zapłodni ta ikre....., wszystko to mi powiedział facet ze sklaepu zoologicznego, poniewaz byłem tam z kolegę ktory ma ten sam problem z papuziami co ty


tom(AS) zadowolony???? ze ja sie wysiliłem ????
pantheraleo
Posty: 3
Rejestracja: 06 kwie 2005 8:56

Post autor: pantheraleo »

a o to teczowe zdjecie,ludzie o slabych nerwach-NIE OGLADAJCIE....
http://fnp_aquarama01.tripod.com/aquarama/colouredparrots.jpg
...a tak na marginesie jesli znacie angielski to bez problemu znajdziecie wiadomosci o tych rybkach,no i obojnaki to zwierzeta posiadajace zarowno organy meskie jak i zenskie-wiec te rybki nimi nie sa :)
pozdrawiam 8)
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Ja napisze tak:zaden z szanujacych sie akwarystów nie powinien trzymac tej rybky wybryku dr frankensteina.papuze sa całe genetycznie zmodyfikowane włączajac w to kregosłup i organy wewnetrzne.Sa to ryby mimo to inteligentne(jak na rybe)i wyjatkowo agresywne w stosunku do innych ryb i to kazdej wielkości.nadaja sie tylko do akwarium jedno gatunkowego.Sa rybami miesożernymi,spozywaja pokarmy dla duzych pielegnic a takze mieso.Podobno po oswojeniu daja się karmic z ręki.samce sa bezplodne wiec do rozmnazania potrzebujemy samca pielegnicy sewerum.Rzadko rozmnazana w warunkach akwaroiwychPrawie tylko i wyłacznie przez hodowców).
Przemek
Awatar użytkownika
ddawidek8
Posty: 22
Rejestracja: 05 maja 2005 13:23
Lokalizacja: Piła

Post autor: ddawidek8 »

poza tym jeśli zobaczą że rybki maja "wzięcię" i taka hybryda sie przyjęła w świecie akwarystycznym to zaczną "produkcje" innych gatunkow. Mozliwe ze papuzie czuja sie dobrze, mozliwe ze nie maja wad genetycznych.
Dla mnie jest to nieetyczne. Gdy widze akwa z p. papuzimi od razu mam blokade do osoby... lub tez sklepu....
To dosc niepokojące.
Może niedługo doczekamy sie krzyżówki gupika z pielegnica pawiooka??....


Nie jestem w 100% pewien ale u naszych zachodnich sąsiadow - w Niemczech - prawdopodobnie panuje zakaz hodowli i rozpowszechniania pielegnic papuzich....
"Kogo pochwyci Manigua, brazylijskie bóstwo wodne, tego nigdy nie wypuszcza . . . "

<=Peter Beck=>
Awatar użytkownika
Max
Pomocnik
Posty: 372
Rejestracja: 15 lut 2005 21:08
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: Max »

Widziałem dzisiaj to brzydactwo w sklepie znajdującym się w supermarkecie.
Kosztowała chyba 70 pln.
Nie wiem jak to można trzymać w akwarium.
Obrazek
Obrazek
ciosek
Posty: 2
Rejestracja: 07 maja 2005 16:02
Lokalizacja: CHEŁM

Post autor: ciosek »

Hmm... i jeszcze dać za to 70 pln... to chyba w 50% koszt barwników :/.

Postaram sie opisać sposób "nadawania kolorków" tej rybce. Wygląda to mniej wiecej w ten sposób, że "oryginalne" papuzie są blade, koloryzują je w ten sposób, że wrzucają rybę do roztworu, który ma za zadanie osłabić, lub usunąć śluz ryby (porównywalne do obdzierania człowieka ze skóry), nastepnie są barwione (kapiel w barwniczku) a nastepnie wrzucane do jakiegoś roztworu, który ma za zadanie przyspieszyc regeneracje śluzu... Obrzydliwe, a poza tym wyobraźcie sobie jakie cierpienia musi przeżywać taka papużka :/. Poza tym mają cos nie tak (nie pamietam z czym to jest zwiazane) ale jak zauważyliście papuzie nie są w stanie zamknąć pyska!

P.S Jeżeli nie masz tego gatunku to proszę... powstrzymaj się, nie napedzaj tego barbarzyńskiego rynku. Chyba ze koniecznie chcesz zeby coś fioletowego (tak tak, juz widzialem na fotach nawet fioletowe) plywalo wśród zieleni roślin...
240 Litrów - Fluval 304- neony(17) molinezje (4) gupiki(4) kiryski pstre(6) skalar(1) kakadu (1+3) Ramirezy(para) Ancistrus (1)

30l - kotnik - 25 platek
Awatar użytkownika
Max
Pomocnik
Posty: 372
Rejestracja: 15 lut 2005 21:08
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: Max »

Tą, co widziałem była koloru pomarańczowego.
Więc też musiała przejść taka męczarnie.

Jak sie nie myle to "frycia" też ma taką

Obrazek
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ