krewetki dla początkującego

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Asiula

krewetki dla początkującego

Post autor: Asiula »

Witam!
Własnie założyłam mcharium 25l. Mieszkańcami mają byc krewetki. Probem w tym, że niedużo o nich wiem.
Jakie będą się dobrze czuc w wodzie o GH10, KH6 i pH6? Jakiej temperetury będą wymagac i czym się odżywiaja?
Awatar użytkownika
tompior111
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 6127
Rejestracja: 15 mar 2008 18:30
Lokalizacja: Toruń

Post autor: tompior111 »

Temperatura koło 25-27*C będzie odpowiednia. Krewetki lubią jeść płatki dla ryb, glony, banany, marchewki (gotowane), sałatę (parzoną), jajko na twardo, może jeszcze jakiś fitoplankton(?)
Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
mar0752
Początkujący pomocnik
Posty: 264
Rejestracja: 02 sty 2008 18:16
Lokalizacja: Zalesie ok.Krakowa

Post autor: mar0752 »

Ja bym Ci proponował Babaulti lub Fire Red. Są bardzo łatwe w hodowli i do tego się szybko rozmnażają. Parametry które podałeś są w porządku.
Mario
Zerrickh
Posty: 42
Rejestracja: 19 lut 2009 16:49
Lokalizacja: Zakopane

Post autor: Zerrickh »

dokladnie red shery (fire red), czy babaulti jak najbardziej. Choc ja bym powiedzial 23-25 - czyli w wiekszosci wypadkow grzanie niepotrzebne. z żarcia - a, na mchach sie najedza troche glonow, wszelkie pokarmy granulowane - generalnie krewety to smieciozercy wiec wciagna wszystko. Jak masz dostep do osmozy i zmiekczysz wode mocno to sproboj red cristale albo hummel'e wpuscic.
Awatar użytkownika
jozeef
Początkujący pomocnik
Posty: 398
Rejestracja: 06 sty 2008 18:49
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: jozeef »

Awatar użytkownika
mariuszzawadzki
Ekspert akwarysta
Posty: 6591
Rejestracja: 11 lis 2007 11:11
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: mariuszzawadzki »

Z krewetkami dostępnymi na naszym rynku nie ma praktycznie żadnego problemu jeśli chodzi o trzymanie w zbiornikach. Problem może być jedynie z rozmnażanie.
Mariusz

Palety to jest to, co w akwarystyce najpiękniejsze.

Obrazek
Awatar użytkownika
wiewiór
Pomocnik
Posty: 827
Rejestracja: 15 lut 2007 20:33
Lokalizacja: lbn

Post autor: wiewiór »

dostępne sa też krewetki bardziej/bardzo problemowe :)
babaulti, white pearl, red cherry, yellow, amano to krewetki bardzo łatwe w hodowli
przy takich paramatrach myślę że i inne bardziej wymagające krewetki jak biene bedą bezproblemowo żyły ;) wyjątkiem moga być krewetki z sulawesi wymagajace bardziej zasadowego odczynu wody
pozdrawiam
Awatar użytkownika
tompior111
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 6127
Rejestracja: 15 mar 2008 18:30
Lokalizacja: Toruń

Post autor: tompior111 »

Jeśli chodzi o gatunki to na początek najlepiej red cherry i babaulti, jak nabierzesz więcej doświadczenia to może wprowadzać bardziej wymagające gatunki, np. hummel, crystal red, tiger
Pozdrawiam
Tomek
ODPOWIEDZ