the Thing

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jozeef
Początkujący pomocnik
Posty: 398
Rejestracja: 06 sty 2008 18:49
Lokalizacja: Racibórz

the Thing

Post autor: jozeef »

Hej. W moim kotniku samoczynnie wyhodowały mi się dziwne stworzonka. Niestety nie jestem w stanie zrobić im zdjęć z racji ich rozmiaru. Są to malutkie paproszki wielkości ok. 0,2mm siedzące na szybach i pływające po powierzchni wody. Robaczki są koloru białego i poruszają się kołowo po ścianach akwarium. Małe prętniki strasznie zasmakowały w tym darmowym pokarmie, a ja jestem ciekaw co to może być? Macie jakieś propozycje co to za stwory, czy namnożyły się z sianka, na którym hoduję pierwotniaki?

Poza tym po zbiorniczku grasuje kilka żółtych stworów wyglądających identycznie jak dafnia, tylko że milimetrowych. Wiecie co to?

pozdrawiam
zuch102
Początkujący pomocnik
Posty: 74
Rejestracja: 21 lut 2009 20:22

Post autor: zuch102 »

Pewnie wypławki, na pewno mogą zagrozić ikrze, czasami i narybkowi, ale jeśli Twój je zjada to powinno być OK
Awatar użytkownika
jozeef
Początkujący pomocnik
Posty: 398
Rejestracja: 06 sty 2008 18:49
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: jozeef »

zuch102 pisze:Pewnie wypławki, na pewno mogą zagrozić ikrze, czasami i narybkowi, ale jeśli Twój je zjada to powinno być OK
wypławki tej wielkości? One są naprawdę miniaturowe. Białe i zachowaniem bardziej przypominają muszki (chociaż z wyglądem nie mają nic wspólnego), niż wypławki. Zresztą wypławki mi się też w tym akwarium pojawiły. Normalnie mam zatrzęsienie organizmów niższego szczebla w kotniku :D
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

to mogą być oczliki u mnie też takie się pojawiły niestety nie miał kto ich skonsumować bo mam same krewetki :lol:
zuch102
Początkujący pomocnik
Posty: 74
Rejestracja: 21 lut 2009 20:22

Post autor: zuch102 »

to może małe pchły wodne
Awatar użytkownika
jozeef
Początkujący pomocnik
Posty: 398
Rejestracja: 06 sty 2008 18:49
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: jozeef »

pchły wodne raczej nie, ale jestem bliski stwierdzenia, że to jakieś miniaturowe oczliki. W każdym razie na 100% mam do czynienia z jakimś gatunkiem wchodzących w skład zooplanktonu z czego się jak najbardziej cieszę:)


pozdro
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Jeśli to naprawde oczliki to uważaj by nie urosły i nie zjadły narybku

Tak przy okazji, "pchły wodne" (po niemiecku "Wasserflo") to potoczna nazwa rozwielitek.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
jozeef
Początkujący pomocnik
Posty: 398
Rejestracja: 06 sty 2008 18:49
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: jozeef »

Czytam czytam i jakoś z tymi oczlikami do końca nie jestem pewien.te robaczki są za małe i nie pływają w ogóle, tylko oblegają szyby i tafle wody. Teraz zacząłem podejrzewać, że to jakiś pełzający gatunek wrotek. W takich chwilach żałuję, że nie mam mikroskopu :)

pozdrawiam
ODPOWIEDZ