BUBLE - czego nie kupować

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
trok
Zaawansowany akwarysta
Posty: 1818
Rejestracja: 13 kwie 2007 16:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

BUBLE - czego nie kupować

Post autor: trok »

Proponuję, żebyśmy w tym temacie umieszczali informacje o kiepskich produktach akwarystycznych na jakie się daliśmy nabrać. Będzie to ostrzeżenie dla innych. W temacie postu można napisać o czym konkretnie mowa a w poście podać szczegóły...
A czas leci...
wado1
Pomocnik
Posty: 552
Rejestracja: 19 sie 2007 16:40
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: wado1 »

Akwarium firmy Wromak - niedoklejone, ostre brzegi na wzmocnieniach (pokrywy są OK).
Filtr Turbofilter 350 AquaEl - zapycha sie średnio co dwa dni, jest wykonany ze słabej jakości plastiku, podczas regulacji przepływu rozpada się na moduły.
Porozmawiajmy o wirtualizacji!
lukasz88
Posty: 128
Rejestracja: 09 lut 2008 23:03

AQUAEL FATmidi

Post autor: lukasz88 »

A więc:
Kupując filtr prosiłem o cichy i skuteczny filtr do akwarium max 100l. Pan w zoologicznym polecił mi AQUAELa FATmidi. Miał być super, rewelacja itp.

Co się okazało:
1. Głośny (często coś w nim stuka, puka itp)
2. Bardzo słaba skuteczność (na opakowaniu niby piszą 60-100l ale wolę sobie nie wyobrażać co by się działo w akwarium 100l)
3. Napowietrzanie kiepskie.
4. Regulacja przepływu też kiepska. Albo max albo ledwo co leci
5. Często sie zapycha wlot.


Szczerze mówiąc polecam tylko do akwarium max 30l. W innych przypadkach nigdy. CHYBA ŻE JA TRAFIŁEM NA JAKIŚ WADLIWY.
Awatar użytkownika
Kunni
Akwarysta
Posty: 526
Rejestracja: 03 sty 2007 9:53
Lokalizacja: BB

Grzałka Elite

Post autor: Kunni »

Grzałka Elite - pokrętło termostatu ciężko chodzi, żeby ustawić temperaturę trzeba moczyć obie ręce. Termostat zepsuł się po kilku miesiącach.
Pozdrawiam
Kinga
Awatar użytkownika
mariuszzawadzki
Ekspert akwarysta
Posty: 6591
Rejestracja: 11 lis 2007 11:11
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: mariuszzawadzki »

Oczywiście grzałek Aquaela,nie dokładne i awaryjne.
Mariusz

Palety to jest to, co w akwarystyce najpiękniejsze.

Obrazek
Awatar użytkownika
Badger
Początkujący pomocnik
Posty: 102
Rejestracja: 05 lis 2007 14:53
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Badger »

akwaria Ferplast - zdecydowanie za drogie, kompletne akwaria przez nich produkowane, a raczej filtry do nich wkładane to jakaś pomyłka: wielkie i nieskuteczne, pokrywy bardzo fajne ale nie ma za bardzo możliwości przeróbek.
to samo grzałki: niedokładne i z ciężko chodzącym pokrętłem termostatu
Veni, vidi ..... i oczom nie wierzę.
_________
Cayman 80 Professional 120 L
filtr TetraTec EX700
oświetlenie: T8 2 x 18 W + T5 24 W
CO2 + PG Macro + PG Ferro+
Neonki i krewetki
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Co do grzałek AquaEl to mam o nich bardzo dobre zdanie, nigdy mi się nie zepsuły.
Proszę, żebyście pisali o swoich doświadczeniach konkretnie, a nie tak ogólnikowo jak Mariusz.

Nie polecam pompek (brzęczyków) Hailea - są bardzo głośne i mało wydajne. Miałam dwa (jeden leży u mnie do dzisiaj, nowy, prawie nie używany), każdy dostałam w prezencie i z żadnego nie byłam zadowolona.

Rozumiem też, że w obrębie danej marki mogą trafić się produkty do bani i takie same super działające. Ale w przypadku tych brzęczyków ich głośność wydaje się byc regułą.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
mariuszzawadzki
Ekspert akwarysta
Posty: 6591
Rejestracja: 11 lis 2007 11:11
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: mariuszzawadzki »

Basiu konkretnie?Ja pisałem o tym kilka razy.Awaria grzałki na które nie mogę patrzeć,kosztowała mnie utratę całej dorosłej dochodowej obsady akwarium.czy to są ogólniki?Ja wiem,że awarie mogą sie zdarzać przy każdym sprzęcie.Ja miałem nie farta z tą grzałką.Nie mam nic do filtrów tej firmy,zaesze je poleca,bo po prostu się u mnie sprawdzają.
Mariusz

Palety to jest to, co w akwarystyce najpiękniejsze.

Obrazek
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Mariuszu, nie opisałeś nic konkretnie, ale rzuciłeś ogólnikowe hasło. Stąd też moja reakcja.

Trudno jest jednoznacznie o jakiejkolwiek firmie napisać, że produkuje buble.
Możemy skupić się na pokrywach WROMAKa, standardowo mających mniej świetlówek, niż wymaga minimum dla danego akwarium. Możemy pisać o źle wykonanych zbiornikach tej firmy. Ok, takich głosów jest wiele.

Ważne jest jednak, żeby każdy z nas opisywał dokładnie, o co chodzi. Ja wiem, czytając Twoje poprzednie posty, że kiedyś ugotowałeś obsadę. Przykro jest mi zawsze, jak o tym wspominasz. Ale to nie znaczy, że wszystkie grzałki AquaEl są bublami.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
trok
Zaawansowany akwarysta
Posty: 1818
Rejestracja: 13 kwie 2007 16:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: trok »

Bara - masz rację z opisem problemu. Trzeba opisać w czym rzecz.
Jeden przypadek, to nie reguła, ale właśnie o to chodzi, żeby sprawdzić, czy nie powtarza się to częściej... Jezeli jeszce kilka osób napisze o podobnych problemach, to można juz jakis wniosek wyciągnąć.
A czas leci...
Awatar użytkownika
Garbus
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 3172
Rejestracja: 18 cze 2007 18:59
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Garbus »

Hej!
Supercienkie termometry - lekka spadka na dno i już pęknięty, a alkohol zawarty w nim można się domyślić, gdzie idzie...
Nie mówię tu o wszystkich termometrach, ale u mnie (jakiś zwykły z zoologa) nie zdał relacji. Najlepsze supercienkie termometry ma Sera, ale to już nie jest związane z tematem...
Awatar użytkownika
mariuszzawadzki
Ekspert akwarysta
Posty: 6591
Rejestracja: 11 lis 2007 11:11
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: mariuszzawadzki »

tak na marginesie,to za jakiś czas okaże sie iż każdy z nas miał przykre do czynienie z jakimś sprzętem i wszystko to jeden wielki bubel :wink: Ciekawe czy jest na Forum ktoś związany z którąś z tych wspomnianych firm.
Mariusz

Palety to jest to, co w akwarystyce najpiękniejsze.

Obrazek
giancardi
Posty: 257
Rejestracja: 13 lis 2007 19:04
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: giancardi »

Oczywiście filtry Hailea- głośne, zapychają się często, są źle wykonane- no ale po tej cenie nie można się wiele spodziewać.
Co do akwarium Wromak. samo akwarium jest dobrze sklejone, a ostre brzegi wzmocnień osobiście uważam za niegroźne. Dlatego w tej cenie to jest chyba dobry wybór.
Awatar użytkownika
Szymon_1991Lodz
Pomocnik
Posty: 273
Rejestracja: 10 mar 2008 17:25
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Szymon_1991Lodz »

Zestawy akwarystyczne dla bojownika 2,5l (mini akwarium,kolorowy żwirek,roślinka, pokarm i uzdatniacz wody) Istne piekło dla rybki;/
lukasz88
Posty: 128
Rejestracja: 09 lut 2008 23:03

Post autor: lukasz88 »

jeśli chodzi o zestawy WROMAK to jedynym bólem dla mnie jest słabe oświetlenie a niestety żeby przerobić pokrywę trzeba trochę pieniążków wydać :cry:
poza tym uważam że akwarium jest dobrze wykonane
ODPOWIEDZ