Filtrowanie kranówki

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
DelPiotrek
Posty: 239
Rejestracja: 04 paź 2016 9:52
Lokalizacja: Warszawa

Filtrowanie kranówki

Post autor: DelPiotrek »

Hej,
Czy taki sklepowy dzbanek Britta działa tak jak filtr RO?
Potrzebuję trochę wody o obojętnym odczynie i zastanawiam się czy taki "ręczny" filtr by się nadał.
Pozdrawiam,
Piotr
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

DelPiotrek pisze:Czy taki sklepowy dzbanek Britta działa tak jak filtr RO?
Nie, obniży trochę twardości ale nie uzyskasz wody obojętnej.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Na dolewki taka woda z Britty jest w sam raz. Na dluzsza mete raczej niebardzo, poczytaj na stronie producenta jak wyglada wymiana jonowa i co jest produktem ubocznym w tych filtrach.
Awatar użytkownika
lysy68
Pomocnik
Posty: 911
Rejestracja: 24 lut 2017 8:06
Lokalizacja: Radziejowice

Post autor: lysy68 »

ja przez jakiś czas stosowałem też filtr britta ale poczytałem o związkach srebra zawartych w nim i zrezygnowałem ze względu na krewetki.dzwoniłem do britty i maila pisałem w tej kwestii ale niestety uzyskałem odpowiedź iż ten filtr ma za zadanie uzdatniać wodę do picia a co do akwarystyki nie dają gwarancji co będzie się działo i nie biorą odpowiedzialności za stosowanie a niestety dokładnych parametrów i składu we wkładzie nie chcieli udostępnić.
moje pierwsze 54L (60x30x30)DIVERSA StartUp 60
oraz kostka 30L 40x25x30
pozdro
M.M
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Stosowanie Szukacza jest bezbolesne...


viewtopic.php?t=9859&highlight=brita
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
DelPiotrek
Posty: 239
Rejestracja: 04 paź 2016 9:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: DelPiotrek »

To właśnie powód dla którego zaglądam na to forum coraz rzadziej...
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

DelPiotrek pisze:To właśnie powód dla którego zaglądam na to forum coraz rzadziej...
nie rozumiem

Forum istnieje od 12 lat. Zgromadziliśmy na nim pokaźną wiedzę w prawie każdym zakresie obejmującym akwarystykę. Wiedzę można znaleźć używając opcji "Szukaj" dostępnej w górnym panelu. Szukacz jest prosty i łatwy w użytkowaniu.

Moja uwaga o bezbolesności używania Szukacza opiera się na tym, że spora ilość osób wchodząc na forum rzuca hasło w temacie, ale nie zadaje sobie "trudu" żeby samodzielnie odnaleźć napisane do tej pory informacje.
Chętnie w kolejnej dyskusji uzupełnimy naszą wspólną wiedzę, dobrze jednak byłoby, gdybyś zakładając temat przejrzał to co jest już dostępne o nim na forum.

Używam filtrów wody Brita czasami do wody używanej do dolewek, jak zabraknie mi destylowanej.
Koszt filtrowania wody przez filtr Brita przy utrzymaniu akwariów o pojemności ponad 200l jest dla mnie za duży, wolę kupować wodę demineralizowaną i zakwaszać ją Aquacidem (przygotowywanie wody do podmian).
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ