Dziwne zachowanie neonów innesa.

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
Mego
Posty: 11
Rejestracja: 25 gru 2005 14:49
Lokalizacja: Mysłowice

Dziwne zachowanie neonów innesa.

Post autor: Mego »

Moje nony dziwnie się zachowują. Gonią się po całym akwarium, szturchają się, nie pływają razem w stadzie, zaczepiają się. Przez chwilę nawet 2 neony płynęły razem "sklejone" do siebie jakby były para ale później się odłączyły... Co się dzieje!?
h4rt
Posty: 39
Rejestracja: 28 gru 2005 13:25

Re: Dziwne zachowanie neonów innesa.

Post autor: h4rt »

Mego pisze:Moje nony dziwnie się zachowują. Gonią się po całym akwarium, szturchają się, nie pływają razem w stadzie, zaczepiają się. Przez chwilę nawet 2 neony płynęły razem "sklejone" do siebie jakby były para ale później się odłączyły... Co się dzieje!?
A wymieniałes im wode czy masz nowe akwariu czy nowe rybki ? mzoe ustalaja dowudce w stadzie :) wiesz róznie to bywa obstawiam ze potrzebuja chwilki czasu ile je masz ?
Awatar użytkownika
Mego
Posty: 11
Rejestracja: 25 gru 2005 14:49
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Dziwne zachowanie neonów innesa.

Post autor: Mego »

h4rt pisze:
Mego pisze:Moje nony dziwnie się zachowują. Gonią się po całym akwarium, szturchają się, nie pływają razem w stadzie, zaczepiają się. Przez chwilę nawet 2 neony płynęły razem "sklejone" do siebie jakby były para ale później się odłączyły... Co się dzieje!?
A wymieniałes im wode czy masz nowe akwariu czy nowe rybki ? mzoe ustalaja dowudce w stadzie :) wiesz róznie to bywa obstawiam ze potrzebuja chwilki czasu ile je masz ?
Mam je dobre pół roku jak nie więcej, 2 dni temu podmieniłem im troche wody
h4rt
Posty: 39
Rejestracja: 28 gru 2005 13:25

Re: Dziwne zachowanie neonów innesa.

Post autor: h4rt »

Mego pisze:
h4rt pisze:
Mego pisze:Moje nony dziwnie się zachowują. Gonią się po całym akwarium, szturchają się, nie pływają razem w stadzie, zaczepiają się. Przez chwilę nawet 2 neony płynęły razem "sklejone" do siebie jakby były para ale później się odłączyły... Co się dzieje!?
nom wiec moze ta wymiana tak na nie wpłynełą wiesz niema co panikować zobaczymy za 3 dn co będzie :)
Awatar użytkownika
Mego
Posty: 11
Rejestracja: 25 gru 2005 14:49
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: Mego »

Powiem jeszcze że jeden z neonw ciągle wpływa do kokosa...
h4rt
Posty: 39
Rejestracja: 28 gru 2005 13:25

Post autor: h4rt »

Mego pisze:Powiem jeszcze że jeden z neonw ciągle wpływa do kokosa...
hmmm moze reszta sie wystraszyła powiem ci ze niewiem poczekaj jeszcze chwlki i zobaczymy jutro co bedzie sie działo okey :)?
Awatar użytkownika
Mego
Posty: 11
Rejestracja: 25 gru 2005 14:49
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: Mego »

A teraz jeden z neonów jakby czyści fragmenty kokosa i odgania inne, nie wiem już co mam o tym myśleć.
h4rt
Posty: 39
Rejestracja: 28 gru 2005 13:25

Post autor: h4rt »

Mego pisze:A teraz jeden z neonów jakby czyści fragmenty kokosa i odgania inne, nie wiem już co mam o tym myśleć.

OoO wiesz hmm hehe pierwsza moja mysl jakiej sa wielkosci te neony moze moze młode beda powiec mi jakiej wielkosci sa i czy samiec czy samica czyści i ty masz 33 L tak ? hmm
Awatar użytkownika
Mego
Posty: 11
Rejestracja: 25 gru 2005 14:49
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: Mego »

h4rt pisze:
Mego pisze:A teraz jeden z neonów jakby czyści fragmenty kokosa i odgania inne, nie wiem już co mam o tym myśleć.

OoO wiesz hmm hehe pierwsza moja mysl jakiej sa wielkosci te neony moze moze młode beda powiec mi jakiej wielkosci sa i czy samiec czy samica czyści i ty masz 33 L tak ? hmm
one mają tak 2,5 cm, i nie wiem czy to samiec czy samica czyści, ta rybka co czyści jest mniejsza od tej która pływa razem z nią
h4rt
Posty: 39
Rejestracja: 28 gru 2005 13:25

Post autor: h4rt »

hehe a jest jakas grubsza czy cos niewiem jak ci pomuc powiem ci xd he 33L niewiem zy by ikre złozyły hmm 2,5 cm ... niewiem xd moze sa zdenerwowane moze im jesc niedales he obaczymy jutro
Awatar użytkownika
Oluna
Posty: 30
Rejestracja: 24 lis 2005 20:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Oluna »

Moje neony miały taki dzień, kiedy też się ganiały po akwarium, jednak to była jednodniowa głupawka i im przeszło... Teraz zdarza się, że czasem ktoraś inną pogoni.
h4rt
Posty: 39
Rejestracja: 28 gru 2005 13:25

f

Post autor: h4rt »

nom bywa tak :)
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

nadmienie ze tarło u neonków wyglad inaczej i nie ma nic wspołnego raczej z czyszczeniem kokosa :lol: neonki to nie pielegnice.Zeby je rozmnozyc trzeba miec baaardzo miekka wode,zaciemniony zbiornik z podłozem piaskowym itd wiec to tarło nie jest :lol: :lol: Po prostu neony czasem sie ganija...
Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
Mego
Posty: 11
Rejestracja: 25 gru 2005 14:49
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: Mego »

już przestały się ganiać i znó przemierzają akwarium razem i w zgodzie. :D
adi
Posty: 8
Rejestracja: 18 lut 2006 11:30
Lokalizacja: Olsztyn,warm-maz.

Post autor: adi »

mam nieduze awa bo 25 L i w nim 6 neonek i dość bujną roślinność. wczoraj zrobiłam podmiane wody (która wcześniej odstała 24h) idzis gdy temp spadła do 24 stopni moje neonki zaczeły szaleć- ocierać sie o siebie, ganiać się. odbywały tarło. widziałam nawet jak neonka wyrzycła z siebie ikre:) pierwszy raz mialam okazje widzieć coś takiego u moich neonek (chociaż ganiały sie juz nie pierwszy raz).niestety moja ikra sie nie uchowa bo zdążyla juz kosiarka oczyścić teren :( tarło nastąpilo tak szybko ze nie bylam przygotowana na taki obrót akcji. a swoje akwa i neonki mam okolo miesiaca. mam nadzieje ze kiedys dochowam sie potomstwa :) gdy sie przygotuje lepiej :wink:
od 8 lutego 06r właścicielka 25 litrowego akwarium:))). mała rzecz a cieszy:)
ODPOWIEDZ