Dziwne zachowanie neonów innesa.

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

malojk
Posty: 43
Rejestracja: 18 gru 2005 14:39
Lokalizacja: Limanowa

Post autor: malojk »

Witam!
to ja moze podlacze sie do tego postu.
Mam taki sam problem.Trwa to juz okolo 4 miesiecy.Neony nie chca plywac w lawicy,ganiaja sie.Parametrow wody nie znam (moze tutaj jest przyczyna).

Akwa 80x30x40h
OSWIETLENIE(od tylu)
2X18W Philips Aquarrele
1x20W Hagen Aqua Glo
Razem = 0.56W/L
Niedlugo dodatkowa swietlowka Philips TLD 940

FILTR
Fan 2

OGRZEWANIE
aquel 75W

NAWOZENIE
Ferro-Activ,Aqua Plant B,
CO2 z bimbrowni,dyfuzor-kostka lipowa

FLORA
Synemia
Valisneria giganta
Ludwigia repens
anubias ...
i pare innych ktorych nazw tez nie pamietam

FAUNA (aktualnie)
12xneon inessa
2xrazbory (docelowo x5)
2xotosek
1xglonojad

Co moze byc przyczyna dziwneggo zachowania?
Pozdrwaiam!
pchela
Posty: 9
Rejestracja: 01 maja 2006 21:02
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: pchela »

Witam moze nie jest to odpowiedz na wasze pytania ale opisze swoje doswiadczenia z tymi rybkami.
Mianowicie neonki sa typowo ryba ławicowa i z regoly plywaja stadem z prostej przyczyny jest to rybka niewielka i bardzo wpadajaca w oko nie tylko akwarysta ale takze potencjalnemu zagrozeniu w postaci wiekrzych ryb ktore na nie poluja dla tego plywaja ławica poniewaz latwiej jest w tedy im uciec przed zagrozeniem w wiekrzosci waszych przypadkow sa to niewielkie zbiorniki w ktorych wystepuja te rybki i sa one głowna albo jedyna atrakcja.Jak kazdy wie ryby z czasem sie przyzwyczajaj i staja sie coraz to odwazniejsze zwlaszcza gdy nie widza zagrozenia dla swojego gatunku ze strony innych ryb wtedy najczesciej daje o sobie znac terytorializm i dominacja zwlaszcza u neonow to zaobserwowalem dziela sie na pojedyncze sztuki badz male grupy i zaczynaja zajmowac swoje rewiry ktorych bronia przed innymi przedstawicielami swojego gatunku(choc nie zawsze u mnie zdarzylo sie ze grupka 4 neonkow przeganiala nawet dorosle gupiki ze swojego terytorium a narybek gupikuw po w plynieciu na ich teren zostal natychmiast zabijany)i im mniejszy zbiornik tym szybciej do tego dochodzilo po prostu u mnie w 80l akwa gdzie byly glownie neony po 4 miesiacach panoszyly sie grupki neonkow az do momentu z ktorym do akwa dolozylem pare ramirezek ktore zaraz zajely sobie rewir i pokazaly kto tu rzadzi neony wyczuly zagrozenie i wobec wspolnego wroga zaczely sie szybko jednoczyc po 3 dniach juz wszystkie 15 plywalo zgodnie razem. Koniec bajeczki hehehe
ale ta bajeczka jest z zycia wzieta a te dziwne szalenstwa to nic innego jak chec dominacji

Mam nadzieje ze nie zanudilem was na smierc a neonki choduje od 12 lat i nie jedno dziwne zachowanie juz u nich widzialem i nie potrafie go sobie wyjascic wiec nie wiem czy akurat macie taki przypadek jak u mnie zaintnial

Pozdrawiam
baniaczek 220l delta,obsada 2x skalary,3x p.mekka,2xbarwniak,3xbocja wsp.2xkirysnik,4xzbrojniki,5xbrzanki
kubal
Posty: 3
Rejestracja: 05 maja 2006 13:03
Lokalizacja: poniatowa

neonki

Post autor: kubal »

neonki prubują podejść do tarła ale im cś przeszkadza według mnie to właśnieto , ja mam 10 neonków i miały już 4 razy taeło ale nie rozmnażam ich i niebyłó małych.poprostu inne ryby zjadły
ODPOWIEDZ