Różnica pomiędzy ceramiką a bio ceramiką (bio-ceramika)

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
Kubencki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 9560
Rejestracja: 11 kwie 2007 7:45
Lokalizacja: Nowa Wieś Ujska

Post autor: Kubencki »

hehe;) Na rynku pojawił się jakis czas temu terraton. Jest to keramzyt ale przepołowiony;) wygląda jak ten na zdjęciu z moich testów;)
http://www.hydroponika.pl/katalog/granu ... _terraton/

Ale jutro zrobię zdjęcie powierzchni zew keramzytu i wrzucę na forum;)
Pozdrawiam!!!
Kuba.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Kuba, moje gratulacje za profesjonalne podejście do tematu. Myślę, że swoim opracowaniem pomogłeś wielu osobom, przyznam się szczerze, że mi też, bo do tej pory nie zdawałam sobie sprawy z tak dużej różnicy pomiędzy ceramikami.

Dziękuję, a temat przyklejam.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
Kubencki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 9560
Rejestracja: 11 kwie 2007 7:45
Lokalizacja: Nowa Wieś Ujska

Post autor: Kubencki »

Basiu nie ma za co;) Dla mnie to była ciekawa zabawa;) Cieszę się że doceniasz moją pracę;)

Znacznie ciekawiej wyglądało by to zestawienie gdybym miał więcej rodzajów ceramiki pod względem pochodzenia (firma). Niestety nie stać mnie żeby kupić z każdej firmy po opakowaniu :lol:
Wtedy wybór i rozeznanie było by lepsze;)

Jednak teraz widać jak wygląda ceramika a jak bio-ceramika...;)

Szkoda że Przemek nie chce się podzielić własnym eksperymentem bo uzupełniłby trochę ten watek :?
Pozdrawiam!!!
Kuba.
Awatar użytkownika
pietiamax
Posty: 155
Rejestracja: 07 lis 2010 0:10
Lokalizacja: wroclaw

Post autor: pietiamax »

demonkuba16
:brawo :brawo :brawo
Awatar użytkownika
Magainis
Akwarysta
Posty: 1225
Rejestracja: 06 paź 2009 19:19
Lokalizacja: Anglia/ Podkowa Leśna

Post autor: Magainis »

Kuba- być może gdybyś poprosił producenta przesłaliby ci próbkę ceramiki. Ja tak robię z wytwórniami papieru.
Filarem akwarystyki jest fakt, że rybka lubi pływać...
Awatar użytkownika
Kubencki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 9560
Rejestracja: 11 kwie 2007 7:45
Lokalizacja: Nowa Wieś Ujska

Post autor: Kubencki »

Będę musiał napisać;) Powiem że to do testow to może się uda;) A forum skorzysta;)

Mateusz miałem dzisiaj zrobić fotkę keramzytu ale mam mi próbki wywaliła;/
Pozdrawiam!!!
Kuba.
Awatar użytkownika
Magainis
Akwarysta
Posty: 1225
Rejestracja: 06 paź 2009 19:19
Lokalizacja: Anglia/ Podkowa Leśna

Post autor: Magainis »

Tak między nami to różnicę między ceramikami widać doskonale i gołym okiem więc gdyby ci się udało porównać różnych producentów to taki eksperyment byłby znacznie bardziej przydatny. Jak wrócę do domu to poszukam bo powinienem mieć jakieś resztki ceramiki tetry i sery zdaje się.
Filarem akwarystyki jest fakt, że rybka lubi pływać...
Awatar użytkownika
Kubencki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 9560
Rejestracja: 11 kwie 2007 7:45
Lokalizacja: Nowa Wieś Ujska

Post autor: Kubencki »

Mateusz ja jestem zdania że nie tylko my dwoje widzimy tę różnicę gołym okiem;) Ale jak widać nie każdy to dostrzega...postanowiłem zatem pokazać tę różnicę w bliska...żeby była jasna i docierała do każdego!;) Jak widać do tych którzy "wątpili" to dotarło, zrozumieli i...nie mają więcej pytań... .

Faktem jest że porównanie bioceramik i ceramik różnych producentów byłby bardziej przydatny....popracuję nad tym;) Jutro zacznę działać;)
Pozdrawiam!!!
Kuba.
Awatar użytkownika
Magainis
Akwarysta
Posty: 1225
Rejestracja: 06 paź 2009 19:19
Lokalizacja: Anglia/ Podkowa Leśna

Post autor: Magainis »

Ano akurat jutro wchodzi "aktywny użytkownik" to akurat zostaniesz jeszcze uhonorowany. Też pokombinuje żeby zdobyć jakieś próbki to ci podeślę może.
Filarem akwarystyki jest fakt, że rybka lubi pływać...
Awatar użytkownika
Kubencki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 9560
Rejestracja: 11 kwie 2007 7:45
Lokalizacja: Nowa Wieś Ujska

Post autor: Kubencki »

Ok:) wszystko się przyda:)
Pozdrawiam!!!
Kuba.
Awatar użytkownika
Przemek W
Pomocnik
Posty: 687
Rejestracja: 05 cze 2010 9:21
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Przemek W »

demonkuba16 pisze:Jednak teraz widać jak wygląda ceramika a jak bio-ceramika.
Tak więc w rytm piosenki ''gdy emocje już opadną'' Teraz ja się wypowiem
Dlaczego pisałem że nie żadnej różnicy jak dla mnie po między standardową ceramiką a rzekomą ceramiką bio (nazwa handlowa)


Nikt z nas nie jest w stanie stwierdzić jak głęboko w stanie są bakterie nitryfikacyjne penetrować pory tej zwykłej ceramiki jaki bio Aby w niej egzystować

Nikt z nas nie jest w stanie stwierdzić jaka liczba bakteri jest w stanie żyć na danym cm2 tej że ceramiki

Badania które kiedyś przeprowadziłem porównując markową ceramikę eheima z tą gorszej rzekomo jakości (porowatość)

Dały mi jasność że ilość populacji bakterii jaka w stanie zamieszkiwać złoża Zależna jest głównie od tego jednego czynnika Ilości związków azotowych w wodzie

Na ile będą miały pokarmu do przerobienia na tyle kształtować będzie się populacja Czyli w sposób kontrolowany po przez wartość azotynów bliskiej 0

To tyle mam do powiedzenia Przemyślcie tą sprawę racjonalnie Gdyż fizyczna ilość porów nie ma tutaj praktycznie większego znaczenia podczas zachodzenia procesów bio-chemicznych

I nie zapominajcie że nitryfikacja zachodzi również w
-toni wodnej
-podłożu i innych elementach takich jak rośliny,szyby i tak dalej
Obrazek
Awatar użytkownika
Kubencki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 9560
Rejestracja: 11 kwie 2007 7:45
Lokalizacja: Nowa Wieś Ujska

Post autor: Kubencki »

Przemku a może jakieś konkrety?
Bo pisaniem że nikt nie wie, nikt nie badał niestety niczego nie potwierdzasz.

Niepodważalnym faktem jest to że BIO ceramika ma większa powierzchnię od tej do filtracji mechanicznej.
Pozdrawiam!!!
Kuba.
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

@ Przemek W,
tutaj chodzi o to, że BIO-ceramiki możemy użyć mniej niż tej zwykłej by osiągnąć ten sam efekt.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
Kubencki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 9560
Rejestracja: 11 kwie 2007 7:45
Lokalizacja: Nowa Wieś Ujska

Post autor: Kubencki »

Kamil dokładnie tak. A to dlatego że ma większą porowatość.

Eksperyment jaki ma na myśli Przemek na 90% nie ma żadnego znaczenia. Dlaczego? O tym już pisałem. To tak jakby wsypać do jednej herbaty 4 łyżki cukry zwykłego i do drugiej herbaty wsypać 4 łyżki cukru pudru... To i to będzie słodkie.
Pozdrawiam!!!
Kuba.
Awatar użytkownika
Przemek W
Pomocnik
Posty: 687
Rejestracja: 05 cze 2010 9:21
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Przemek W »

chemik4 pisze:chodzi o to, że BIO-ceramiki możemy użyć mniej niż tej zwykłej by osiągnąć ten sam efekt.
No własnie Kamil nie jest to takie oczywiste jak pisze bo nikt z nas laików nie zbada tych zależności pod tym kątem

Przemek W pisze:Nikt z nas nie jest w stanie stwierdzić jak głęboko w stanie są bakterie nitryfikacyjne penetrować pory tej zwykłej ceramiki jaki bio Aby w niej egzystować
Przemek W pisze:Nikt z nas nie jest w stanie stwierdzić jaka liczba bakteri jest w stanie żyć na danym cm2 tej że ceramiki
Ja już wypowiedziałem się w tej kwesti Niech każdy wyciągnie wnioski dla siebie
Obrazek
Zablokowany