[112l] Ogólne, jaka obsada?

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

korcip
Posty: 4
Rejestracja: 17 sty 2012 6:02
Lokalizacja: Lubin

[112l] Ogólne, jaka obsada?

Post autor: korcip »

Witam,
po latach naszła mnie ochota aby znowu założyć akwarium. No i powoli realizuję "tę ochotę" :) Akwarium ma 112l, oświetlenie 2x18W + 24W, filtr FZN-3, grzałka 100W.
Wodę wlałem w zeszły piątek (20.01), roślinki rosną od niedzieli. Woda jeszcze się całkowicie nie wyklarowała, ale myślę że to kwestia kilku dni.
Proszę o propozycję w miarę zróżnicowanej obsady nadającej się do mojego zbiornika. Podobają mi się gurami mozaikowe, neonki, kiryski, brzanki. No i pytanie zasadnicze: kiedy zacząć zarybiać?
Akwarium wygląda tak:

Obrazek

Pozdrawiam
korcip
Ostatnio zmieniony 26 sty 2012 8:05 przez korcip, łącznie zmieniany 1 raz.
gabyyy
Posty: 209
Rejestracja: 24 paź 2007 18:49
Lokalizacja: Wesoła

Post autor: gabyyy »

Akwarium zapowiada się bardzo dobrze. Nie myślałeś, żeby dać kaskadę na bocznią ścianę? A co do obsady to pewnie będzie zależeć od parametrów jakie masz, więc poczekaj na opinie doświadczonych akwarystów :wink:

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Garbus
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 3172
Rejestracja: 18 cze 2007 18:59
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Garbus »

Hej!
Rośliny widzę rozmieszczone dość sensownie ;) Jak się rozrośnie to powinno być super ;)

Pozdrawiam!

P.S Nie w tym dziale chyba zaprezentowałeś zbiornik ;)
Krzysiek
korcip
Posty: 4
Rejestracja: 17 sty 2012 6:02
Lokalizacja: Lubin

Post autor: korcip »

Dziękuje za pochlebne opinie :)
Co do kaskady, to raczej zostanie z tyłu.
Dział faktycznie trochę nie ten, błędy nowicjusza. Czy jest możliwość przeniesienia do Galerii? Nie widzę nigdzie odpowiedniej opcji.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
michelle1992
Moderator
Moderator
Posty: 691
Rejestracja: 20 sty 2011 12:30
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: michelle1992 »

Podoba mi się! :)
Pozdrawiam.

Umysł należy mieć otwarty... ale nie aż tak, żeby mózg wypadał.
cinus43
Początkujący pomocnik
Posty: 170
Rejestracja: 27 sty 2011 13:02
Lokalizacja: Białystok

Post autor: cinus43 »

A ja bym tam widział piękne stadko 8-10 sztuk brzanek sumatrzańskich plus coś na dno np. stadko kirysków,ewentualnie stadko cierniooczków Kuhla i nic Ci więcej do szczęścia nie potrzeba:)I mimo,że chcesz ogólne to stworzysz fajną Azję :) A co do brzanek bardzo ciekawe rybki i zawsze ich pełno w akwarium :wink: Przy brzankach sumatrzańskich odradzam rybki z płetwami weloniastymi na ryzyko ich podgryzania przez brzanki :wink:
Pozdrawiam serdecznie :)
Marcin
traktujmy zwierzęta tak jak sami byśmy chcieli być traktowani,jeśli bylibyśmy nimi:))
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

O obsadach do 112 l pisaliśmy już baaardzo dużo.

Na gurami to akwarium jest za małe. Proponuję prętniki (parkę), razbory klinowe (15 stuk) i cierniooczki/kiryski.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
macioch
Pomocnik
Posty: 959
Rejestracja: 22 wrz 2006 11:18
Lokalizacja: chmielowice

Post autor: macioch »

Lepiej piskorki, gdzie z kiryskami między brzanki.
korcip
Posty: 4
Rejestracja: 17 sty 2012 6:02
Lokalizacja: Lubin

Post autor: korcip »

Pomysł z brzankami i piskorkami zaczyna mi się podobać. Wczoraj byłem nawet w 2 sklepach aby zobaczyć owe piskorki na żywo i niestety nie ma, na zamówienie... Jest może na forum ktoś z okolic Lubina lub Legnicy i mógłby mi polecić sklep gdzie jest większy wybór rybek?
I jeszcze jedno pytanie. Kiedy wpuszczać ryby? Akwarium stoi zalane od tygodnia, czekać jeszcze?

Pozdrawiam
korcip
tregon
Posty: 95
Rejestracja: 07 lip 2011 13:01
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: tregon »

napiszę ci to co mi napisano ... czekać ...
cinus43
Początkujący pomocnik
Posty: 170
Rejestracja: 27 sty 2011 13:02
Lokalizacja: Białystok

Post autor: cinus43 »

Masz rację Pawle piskorki będą lepszym wyborem do brzanek,zwłaszcza,że stworzymy wtedy ciekawą Azję :)
Korcip tak jak napisał Tregon(Robert) poczekaj jeszcze z wpuszczeniem rybek.
Tydzień to jeszcze za mało poczekaj jeszcze tydzień,a lepiej nawet dwa tygodnie :wink: A rybki następnie wpuszczaj stopniowo(absolutnie nie wszystkie na raz). Co do brzanek to doradzam stadko tylko jednego gatunku na takie akwarium i w ilości ok. 10 sztuk(te rybki są wybitnie stadne) :wink:Fajnie,że skłaniasz się ku mojej propozycji brzanek to bardzo ruchliwe i wdzięczne ryby,które z pewnością zaciekawią wracającego po latach adepta akwarystyki :D Cieszę się,że sporo ludzi po latach wracają do tej pasji-rośnijmy w siłę Drodzy Akwaryści :D
A wpuszczałeś do akwarium jakieś kultury bakterii nitryfikacyjnych,np. firmy sera bio nitivec :?:
Pozdrawiam serdecznie :)
Marcin
traktujmy zwierzęta tak jak sami byśmy chcieli być traktowani,jeśli bylibyśmy nimi:))
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

cinus43 pisze: A wpuszczałeś do akwarium jakieś kultury bakterii nitryfikacyjnych,np. firmy sera bio nitivec :?:

To nie są kultury bakterii tylko preparaty enzymatyczne przyspieszające znacząco rozwój kultur bakterii, np. w filtrze.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
cinus43
Początkujący pomocnik
Posty: 170
Rejestracja: 27 sty 2011 13:02
Lokalizacja: Białystok

Post autor: cinus43 »

Masz rację Basiu:) Pomyliłem się :? kultury bakterii rozwijają się w wkładach filtracyjnych,ale również występują w wodzie,w podłożu i na roślinach(jeśli się nie myle :? )Dzięki za poprawienie mnie :wink:
Pozdrawiam serdecznie :)
Marcin
traktujmy zwierzęta tak jak sami byśmy chcieli być traktowani,jeśli bylibyśmy nimi:))
korcip
Posty: 4
Rejestracja: 17 sty 2012 6:02
Lokalizacja: Lubin

Post autor: korcip »

Dodaję EasyStart. W/g instrukcji w 1,7 i 14 dniu po 20ml.
Dzisiaj wypada dzień 7.
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Po co? Wg. mnie takie preparaty są całkowicie zbędne, szkoda na nie pieniędzy, lepiej kupić np. testy do wody.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
ODPOWIEDZ