[1050l] Czas się wystawić ;)

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Sepher
Początkujący pomocnik
Posty: 456
Rejestracja: 06 sty 2010 11:01

[1050l] Czas się wystawić ;)

Post autor: Sepher »

Projekt został odpalony już jakiś czas temu, padł pomysł uczynienia wystawowego akwarium forum.
Jako iż pleco zawsze miało trzaśnięte pomysły postanowiliśmy się nie bawić w szczegóły i po konsultacjach z firmą wspierającą nasze forum zamówiliśmy zbiornik 1050l. Szafkę do zbiornika nieodpłatnie wykonał nasz forumowy kolega Sebap.

Szafka made by Sebap

Obrazek

Na czas budowy aranżacji akwa stanęło u mnie. Średnio mi to wprawdzie pasowało: Wnoszenie tego na pierwsze piętro wąskimi schodami, konieczność przemeblowania połowy chaty, groźba rozwodu z strony Żabki. Hitem transportowym okazała się szafka z kółkami na której można było przewieźć akwa przez korytarz i mieszkanie.
Obrazek

Obrazek


Szkło robi wrażenie lekkie wrażenie:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I ekipa murzynków która nosiła akwa
Obrazek

Zabawa w przygotowanie aranżacji:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Rozpoczął się ostatni etap tła: montaż całości i doszlifowywanie tła.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Najgorszy kawałek: łączenia płyt. Aby mieć dostęp do tego trzeba się położyć, wsunąć pod skarpę i tam sobie rzeźbić.
Obrazek

Pora na krzaczki, po dzisiejszym napadzie na giełdę hurtową:
Obrazek
Obrazek


Szkło: 220x60x80h.
Filtracja: 2 lub 3 tetry ex 1200
Ogrzewanie: 3x tetra 300w
Oświetlenie: 2 belki hagena

Roślinność: tylko na skarpie.
Obsada:
Stadko manacapuru red shoulder
Jakaś drobnica, typu inessa, z 200-300szt
Oczywiście glusie:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Co do tego ostatniego mam jednak obawy: Na własnych rękach przekonałem się iż nazwa potoczna "cactus pleco" nie pochodzi od koloru ;)

Całość zbiornika pokażemy dopiero podczas targów ZOO-BOTANICA 2012, na razie kończymy aranżację
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Pochwal się czym potraktowałeś styropian, bo wygląda ciekawie.

Poza tym wystrój z syrenką podoba mi się najbardziej :mrgreen:
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Sepher
Początkujący pomocnik
Posty: 456
Rejestracja: 06 sty 2010 11:01

Post autor: Sepher »

Silikon się nie nadawał do tego projektu, użyłem folię w płynie firmy cresanit cl51 (jako jedyna ma atest na kontakt z wodą pitną) maczanej w piaseczku. Całość wymaga opracowania technologi ale efekty są zadowalające.
Awatar użytkownika
macioch
Pomocnik
Posty: 959
Rejestracja: 22 wrz 2006 11:18
Lokalizacja: chmielowice

Post autor: macioch »

Mam nadzieje że dam rade wpaść na ZOOBOTANICE bo już dla samego tego akwa będzie warto :D (co nie zmienia faktu że nie rozumiem dlaczego nie będzie tej wstępnej obsady)
Sepher
Początkujący pomocnik
Posty: 456
Rejestracja: 06 sty 2010 11:01

Post autor: Sepher »

Macioch, śliniaczek Ci kupić ? ;p
Awatar użytkownika
macioch
Pomocnik
Posty: 959
Rejestracja: 22 wrz 2006 11:18
Lokalizacja: chmielowice

Post autor: macioch »

jak ma być na ZOOBOTANICE to weź żebym ci wokół stoiska nie nakapał :wink:
egzepoznan
Posty: 148
Rejestracja: 02 lut 2010 9:10
Lokalizacja: Poznań

Post autor: egzepoznan »

Sepher Syrenkę zawsze możesz do Nas podrzucić się Nią zaopiekujemy :D:D:D:D
Black Water
Awatar użytkownika
Akwapark
Administrator
Administrator
Posty: 1551
Rejestracja: 29 lip 2004 18:43
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Akwapark »

Te "glusie" robią wrażenie. Coś pięknego. Czekam na fotki gotowego zbiornika wystawowego :)
Sepher
Początkujący pomocnik
Posty: 456
Rejestracja: 06 sty 2010 11:01

Post autor: Sepher »

Dzisiaj akwa zostało zalane :>
Wprawdzie tylko na 10cm, celem odpalenia i przetestowania systemu filtracji.
Użyte zostały tetra ex 1200 x2. Problemem była długość węży... ich rozkład widać na schemacie:

Obrazek

Wysokość na jakiej są przelewy to około 185cm. Dosyć sporo ale problemem było wylot prawego filtra lub wlot lewego... Tam węże szły po przekątnej na drugi koniec akwa. Okazało się jednak że EXy bez problemu sobie poradziły z takimi odległościami, a już genialnie zaczęły pracować gdy Sepherowi przypomniało się iż trzeba otworzyć filtry i powyciągać media z folii ;)

Obecnie trwają pracę nad zamontowaniem lamp. Użyte będą dwie belki hagen glo: 120 i 100cm . Rozkład nad akwa idealnie pasuje, jednak jest problem z mocowaniem ich na środku akwa. Ogólnie jedna z belek już przeszła crash testy: zaliczyła glebę z wysokości prawie 2 metrów. Upadek zniosła bez żadnych problemów i uszkodzeń
Sepher
Początkujący pomocnik
Posty: 456
Rejestracja: 06 sty 2010 11:01

Post autor: Sepher »

W sumie już możemy pokazać jak wygląda szkielet aranżacji w czasie testów filtracji

http://www.youtube.com/watch?v=F2qYD3vmU3A


To 1/2 całego projektu aranżacji, jednakże powoli zaczyna robić wrażnie
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Cholera... Ukradles mi pomysl na ta skarpe. Mialem cos podobnego na mysli do zbiornika ktory planuje. Naturalnmie nie w tych rozmiarach :D Moj ma byc malutki, taki okolo 50l. Ale dawaj, dawaj. Zawsze mozna cos podpatrzyc. Ja planowalem styropian pokryc zywica i obsypac kilkoma gatunkami piasku o roznej granulacji. Wodospad mial byc jednak tylko do polowy dlugosci zbiornika. Nawet "Nebler" juz kupilem. (Zapomnialem jak sie to urzadzenie po Polsku nazywa, ktore ultraszalem rozpyla wode i powstaje mgla) No nale podoba sie zbiorniczek, podoba!!! Gratulacje :brawo :brawo
Marcin!
Awatar użytkownika
tompior111
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 6127
Rejestracja: 15 mar 2008 18:30
Lokalizacja: Toruń

Post autor: tompior111 »

Po naszemu to parownik chyba, ale w terrarystyce używa się nazwy fogger ;) to samo, tylko droższe ;)
Pozdrawiam
Tomek
Sepher
Początkujący pomocnik
Posty: 456
Rejestracja: 06 sty 2010 11:01

Post autor: Sepher »

MarcinX pisze:Cholera... Ukradles mi pomysl na ta skarpe. Mialem cos podobnego na mysli do zbiornika ktory planuje. Naturalnmie nie w tych rozmiarach :D Moj ma byc malutki, taki okolo 50l. Ale dawaj, dawaj. Zawsze mozna cos podpatrzyc. Ja planowalem styropian pokryc zywica i obsypac kilkoma gatunkami piasku o roznej granulacji. Wodospad mial byc jednak tylko do polowy dlugosci zbiornika. Nawet "Nebler" juz kupilem. (Zapomnialem jak sie to urzadzenie po Polsku nazywa, ktore ultraszalem rozpyla wode i powstaje mgla) No nale podoba sie zbiorniczek, podoba!!! Gratulacje :brawo :brawo
Marcin!
Ukradłem xD Sugeruję zerknąć nasze nano z zooexpo w zeszłym roku ;)
http://pleco.com.pl/viewtopic.php?t=397&start=40
Pleco storm III to delikatne rozwinięcie tematu, w końcu od 30l do 1050 niedaleko;)
Co do żywicy, jako chyba pierwszy testuję folię w płynie do takich zastosowań. Zdaje to egzamin doskonale, pod warunkiem opracowania technologii :)
Awatar użytkownika
tompior111
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 6127
Rejestracja: 15 mar 2008 18:30
Lokalizacja: Toruń

Post autor: tompior111 »

Sepher pisze:jako chyba pierwszy testuję folię w płynie do takich zastosowań
Terraryści często używają jej przy basenach dla gadów ;)
Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
Kubencki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 9560
Rejestracja: 11 kwie 2007 7:45
Lokalizacja: Nowa Wieś Ujska

Post autor: Kubencki »

Szału nie ma.....xD
Pozdrawiam!!!
Kuba.
ODPOWIEDZ