FLUVAL

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dzidek Gb
Posty: 73
Rejestracja: 10 gru 2005 22:03
Lokalizacja: Southampton W.Brytania

FLUVAL

Post autor: Dzidek Gb »

witam speców :D nam małe pytanko dostałem filter FLUVAL 3 PLUS mam akwarium ok.60l. czy to wystarczy,a moze za duzo :?: :?: I jeszcze bym prosił o jakies koment. na temat tego filtra dobry-niedobry :idea: :idea: Dzieki
Karola
Zaawansowany akwarysta
Posty: 617
Rejestracja: 25 paź 2005 13:12
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Karola »

No typowo to filtr do akwa o pojemności do 130l, więc nie wiem czy nie będziesz miał w akwa "wirówki", co dla rybek niezbyt wskazane. Jeśli chodzi o fluvale w ogóle to uważam, że dobre filtry i spoko można kupować z tego co sama wiem i z tego co słyszałam. A do Twego akwa, może po prostu o stopień niżej z tym fluvalem i bedzie ok, bo myślę nawet czy gabarytowo ten co piszesz zmieści Ci sie do akwa.

Pozdrawiam
Per aspera ad astra

Obrazek
Awatar użytkownika
Dzidek Gb
Posty: 73
Rejestracja: 10 gru 2005 22:03
Lokalizacja: Southampton W.Brytania

odp

Post autor: Dzidek Gb »

miescic to on sie miesci spokojnie,co do wirówki to jak jest otwarty na maxa to troche jest, ale jak zmiejsze to jest narazie ok.bez rybek :D To jest start. Akwa ma wymiary 30/30/60
Karola
Zaawansowany akwarysta
Posty: 617
Rejestracja: 25 paź 2005 13:12
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Karola »

No, jeśli tak to pewnie spokojnie, aczkolwiek bardziej bym się skłaniała w Twoim przypadku ku Fluval 2 Plus, on jest bodajże do 90l, więc też ma zapas dla Twojego baniaczka. Mówię tak z doświadczeni, bo kiedyś miałam za duży i trochę z tym było kłopotów, choć jak mawiają nadfiltracja też ma pozytywne skutki :)

Serdecznie pozdrawiam
Per aspera ad astra

Obrazek
Awatar użytkownika
porki38
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 774
Rejestracja: 27 maja 2005 13:46
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka, Łódź

Post autor: porki38 »

Witam. Ten filtr moze byc. Nadfiltracja w tym przypadku bedzie korzystna. Poza tym na dane producentów trzeba patrzec troche z przymrużeniem oka :wink: Ja mam fana2 w 60l a jest on niby przeznaczony do akwariów 100-150l. Więc wydaje mi się że możesz spokojnie używać tego filtra.
Pozdrawiam
90l-SA - sprzedam
Awatar użytkownika
Dzidek Gb
Posty: 73
Rejestracja: 10 gru 2005 22:03
Lokalizacja: Southampton W.Brytania

odp

Post autor: Dzidek Gb »

No to spoko narazie idzie pełna para,zobaczymy jak beda ryby co sie bedzie dzialo,jak bedzie za duzo wirów to zamieniam na mniejszy :D
ODPOWIEDZ