[128l] Roślinne

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

tomek19
Posty: 108
Rejestracja: 10 kwie 2014 11:02

Post autor: tomek19 »

ok , ściągnąłem co się dało łychą .

Czyli póki nie wpuszczę ryb o stężenie CO2 się nie muszę martwic bo póki rośliny maja światło ; tlen do oddychania sobie wyprodukują a duże stężenie CO2 zablokuje glony to chyba potrzymam to CO2 póki rośliny nie podrosną i zbiornik nie dojrzeje.

a ten skimmer mogę dołożyć co z filtrem dostałem ? czy to nie naruszy procesu dojrzewania?
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Skimmer możesz założyć.

Z rybami poczekaj przynajmniej dwa-trzy tygodnie. Najpierw niech zaczną rosnąć rośliny.
Twoje postępowanie - powoli i z cierpliwością - może być przykładem dla wielu akwarystów. Brawo!
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
tomek19
Posty: 108
Rejestracja: 10 kwie 2014 11:02

Post autor: tomek19 »

Heh co innego jak się wie co robi a co innego jak się tylko o czymś czyta :)

do czerwca na pewno ryb nie włożę po tygodniu jak nic się nie będzie działo wpuszczę świderki.

ten skimmer jest świetny czyści cala tafle wody :)
kostkę przestawiłem pod wylot z filtra teraz te bąbelki latają po całym akwarium
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Dobrze. Teraz obserwuj akwarium, dolewaj wodę demineralizowaną (proszę kup!) i daj znać co pewien czas co się dzieje.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
tomek19
Posty: 108
Rejestracja: 10 kwie 2014 11:02

Post autor: tomek19 »

Wrzucam zdjęcia jak zbiornik wygląda tydzień po zalaniu . Duzo zdjęć bo chce żeby ktoś kto ma pojecie powiedział mi czy wszystko wygląda ok i czy tak powinno wyglądać akwarium tydzień od startu.

Rośliny rosną - przyrost na rogatku jest ponda 5cm , reszta tez puszcza nowe liscie , 1/3 rotali mi niestety padła musiałem wyciąć , te co zostały rosną chociaż niektóre maja czarne liście. Najmniej urosła zwartka - dopiero zaczaja się liście z dna podnosić
najbardziej urosła wgłębka z kulki 6cm zrobiło się 12 :)
liści nie obcinam i nie przycinam obumarłych bo chce im dać jeszcze tydzień na ukorzenienie potem obetnę martwe liście.

pojawiły się ślimaki 4 naliczyłem czyli pewnie jest z 8 :)

są tez glony nie wiem czy na zdjęciach wyszły ale pierw były takie czarne krótkie nitki na liściach roślin , potem pojawiły się długie cienkie prawie przezroczyste nitki ale nie specjalnie dużo

z powierzchni prawie zniknął kozuch ( chyba skimmer zadziałał )

CO2 cały czas leci z bimbrowni 1 baniak na 3 sek około.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 22 maja 2014 20:20 przez tomek19, łącznie zmieniany 1 raz.
Eric
Posty: 62
Rejestracja: 10 maja 2014 20:00
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Eric »

Rośnie sobie ;) a jakieś tło gdzie? :wink:
tomek19
Posty: 108
Rejestracja: 10 kwie 2014 11:02

Post autor: tomek19 »

Update
jak zawsze proszę o ocenę i kontrole stanu.
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

A gdzie ten update?
tomek19
Posty: 108
Rejestracja: 10 kwie 2014 11:02

Post autor: tomek19 »

w 1 poście nie chciałem bałaganu robić dam link do 1 postu

viewtopic.php?t=17399&postdays=0&postorder=asc&start=0

znalazłem tez kilka małżoraczków i parę białych robaków cienkich długości 3mm może 4.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Tomku, daj nowe zdjęcia akwarium w kolejnym poście, a nie link do tego samego tematu, bo w tej chwili jest niezły bałagan w dyskusji. Nie wstawiaj nowych zdjęć do pierwszego postu, tylko po prostu prowadź swój temat pisząc nowe posty ze zdjęciami.

Proszę uporządkuj temat. Zobacz w Galerii, jak inni prowadzą swoje tematy.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
tomek19
Posty: 108
Rejestracja: 10 kwie 2014 11:02

Post autor: tomek19 »

Ok poprawiam

7.06.2014

Dodałem odbłyśniki asymetryczne.
wlałem 20l wody destylowanej twardość spadła do 15.
jakiś tydzień temu pojawiły się pędzelkowate glony ale zmniejszyłem przepływ wody w filtrze i wpuściłem molinezje i całkiem nieźle sobie poradziły.
Wszystko rośnie oprócz zwartki , nawet rotala się ruszyła.

jutro przytnę rogatek i zrobię kule z wgłębki bo już zarosła powierzchnie
zauważyłem tez parę małżoraczków.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
tomek19
Posty: 108
Rejestracja: 10 kwie 2014 11:02

Post autor: tomek19 »

miesiąc i tydzień od zalania.

Akwarium jest już praktycznie w 100% gotowe , jak planowałem żeby wyglądało ( tylko mech na korzeń jak już zatonie )
teraz tylko żeby rosło :)


Obsada też już pełna - 7 molinezji , 7 zmienników , 3 zbrojniki niebieskie , 10 red cherry

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
crosstowntraffic
Posty: 226
Rejestracja: 20 cze 2013 9:22
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: crosstowntraffic »

Nooo..zaczyna być coraz ciekawiej :) Tło i strefy zapowiadają się obiecująco. Osobiście dodałbym jakiś większy korzeń w tylny prawy róg, takie coś jak ten co leży tylko w pionie i na niego mchy.
Ale to tylko moja opinia ;P
tomek19
Posty: 108
Rejestracja: 10 kwie 2014 11:02

Post autor: tomek19 »

nie mam gdzie , musiałbym rotale wywalić albo przesadzić.
na razie tez nie widać bo nie podrosła ale całe wolne pole jest obsadzone zwartką.

liczę na to , że jak rotala wyrośnie i sie rozgałęzi to zakryje grzałkę i wylot filtra
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Akwarium wygląda coraz lepiej, układ ma prosty i ciekawy. Po prawej stronie nieco pusto, ale zaczekajmy na rotalę. Już jestem ciekawa dalszych zdjęć - proszę o nie przynajmniej co miesiąc.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ