Zbrojnik niebieski

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
Saddamek
Administrator
Administrator
Posty: 1203
Rejestracja: 02 wrz 2004 21:10
Lokalizacja: Padwa Północy

Post autor: Saddamek »

Skład wody, pokarm ? hmm młode raczej wcinają glony (wczesniej mają spore woreczki żółciowe), po pewnym czasie szamają inne pkarmy z dna > tabletek nie dawałem, ew. jakieś granulaty. U mnie jak wcześniej pisałem był problem z padaniem w pozniejszym czasie, może selekcja naturalna (w moim przypadku ;]) ? aaa ja odzdzielałem samca od samicy, zostawiałem go tylko z młodymi bez innych ryb, miały spokój ;] - niepróbowałem po tarle dopuszczać samce i samicy ponoć może ją włąśnie zabić, a jak nie to może wytłuc młode - ale jaka w tym prawda to niewiem ja nie ryzykuje z małymi bo szkoda :P
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

A ja zapytam o azotany/tyny.Bo mi sie wydaje ze to moze byc przyczyna padanian narybku.Oraz powiedz mi jeszcze czy ww akwarium uzywacie jakis środków chemicznych :?:
Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
Qbas
Posty: 48
Rejestracja: 27 sty 2006 22:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Qbas »

Z gory dzieki za sugestie :-)
Chemi nie uzywam wogole, acz jak na wieczor wstawiam wode do podmiany to wlewam zawszy Aquatan do wiadra , bo mimo ze mam wlasne ujecie to woda ma malo ciekawy sklad :-( (jest zelazista i twarda - jak to wszedzie na Mazowszu )
Co do azotanow ......wstyd sie przyznac ze nie wpadlem na tak oczywisty powod dzis sprawdze ile tego swinstwa mam i wieczor napisze.
ps. jak zauwazylem ze glonojad "wysiaduje" jajka to wyszedlem chyba z niedokonca slusznego zalozenia ze ...im mniej ingerencji w tym czasie w akwa tym lepiej .
ps. W kwietniu bede mial 240l wiec corce dam moje 112 :-) i moze wtedy cos uda sie odchowac :-)

Szacuneczek Qbas
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

No w 112l jest juz duzo wieksze prawdopodobienstwo tegfo ze wzgeldu na wieksze pole manewru dla rybek.
a co do twojego załozenia ,bardzo słuszne ale testy nie zaszkodfziłyby rodzinnemu gniazdku :) .
Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
Qbas
Posty: 48
Rejestracja: 27 sty 2006 22:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Qbas »

Hmmm wlasnie dopiero co wykonalem pomiar ....i na moje oko NO3 jest na poziomie pomiedzy 20-50 ..... hmmm ten test zooleka jest do bani , a ja nie jestem daltonista. A pytalem sie rodziny jaki kolor pasuje ...no i taki rozstrzal byl :lol: . Zbyt duzo NO3 raczej nie ma bo nawet na tylniej szybie akwa ktora wogole nie jest czyszczona ...sa znikome ilosci zielonych glonow. Sadze ze calkiem niezle "czysci" zwartka ktora gdyby nie przycinanie wypelnila by cale akwa.
Ja ze swojej strony sprobuje ..troche zmniejszyc NO3 i troche "zmiekczyc wode" (kupie demineralizowana w sklepie ) , przyjrze sie dokladnie korzeniowi i spokojnie bede obserwowal co dalej :P
Szacuneczek Qbas
Awatar użytkownika
andrzej konarzewski
Posty: 64
Rejestracja: 08 cze 2005 20:53
Lokalizacja: tychy

Post autor: andrzej konarzewski »

Cytat:
"Do rurki z PCV o średnicy 4,5 cm i długości 20 cm, na jednym końcu przyklejamy Cenusilem szklaną płytkę kwadratową lub okrągłą, tak aby otwór był szczelnie zamknięty. Na drugim końcu, w odległości 2,5 cm od brzegu, należy wywiercić otwór o średnicy 3,5 cm"

witam!
to nie jest staroswiecka strona lecz najbardziej skuteczna metoda w rozmnazaniu glonojada.jedyna uwaga to nie trzeba wiercic tego otworu z prostej przyczyny opiekujacy sie ikra samiec potrafi przez ten otwor wyrzucic ta ikre co powoduje jej strate.
rozmnazam glonojady w zbiornikach 40x25x25 z duzym powodzeniem .
pozdrawiam
zbrojnik
Posty: 6
Rejestracja: 10 maja 2006 15:58

Post autor: zbrojnik »

ja też jestem tu nowy i mam małe pytanko
jak powinien wyglądac zbrojnik niebieski gotowy do rozrodu i jak rozróżnic samice i samca (wiem tylko o "wąsach" samca)
Awatar użytkownika
Peter
Pomocnik
Posty: 489
Rejestracja: 02 lut 2006 16:27
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Peter »

A u mnie coś dziwnego... samiec non stop gania samicę kupioną wczoraj (innych nie chciał, bo były za mała lub 4x za duże :) )czy to oznaka tarła?. Bardzo stroszy płetwy po ganianu samicy. Często siedzi za filtrem (wcześniej nie sidział) z samiczką.
240L soon!
Pozdrawiam,
Piotrek
Awatar użytkownika
dorec237
Posty: 47
Rejestracja: 21 lip 2006 17:21

Post autor: dorec237 »

Ja mam baniak 72l dwa zbroiniki niebieskie i 10 neonków i kilka zyworódek.
W akwarium umiesciłem kokos i rurke pcv podmieniam co 2 tyg 20% wody. Mimo wszystko nierozmnazaja mi sie co robic moze para jest zle dobrana albo cos z pH wody dodam ze jest twarda ok
pozdrawiam :)
Ten tekst pisał dyslektyk przepraszam za błedy i estetyke.
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

dorec237 po pierwsze co oznacza, że woda jest twarda...liczby ..ile? Po dwa podmiana co dwa tygodnie średnio dobra, zasadniczo powinna być co tydzień, po trzy jak wyglądają inne parametry w akwa jak wygląda pH, NO2 i NO3....A zasadniczo o jakie ybki Ci chodzi w rozmnażaniu - zbrojniki? Dodam, że naprawdę można je spokojnie i łatwo rozmnozyć...kwestia czasu. Od kiedy masz te rybki, jak długo i jakie duże były jak je nabyłeś?

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
dorec237
Posty: 47
Rejestracja: 21 lip 2006 17:21

Post autor: dorec237 »

zbroiniki niebieskie mam je ok 3 lat. Jak je nabyłem miały ok 5cm teraz maja ok 20cm reszty niejestem w stanie sprawdzic z powodu braku urzadzen pomiarowych tepm. wacha sie w granicach 24-26 stopni.


p.s czy w jednym akwarium maga byc dwa samce zbroinika niebieskiego??
Ostatnio zmieniony 25 lip 2006 23:01 przez dorec237, łącznie zmieniany 1 raz.
Ten tekst pisał dyslektyk przepraszam za błedy i estetyke.
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!
Zbrojniki niebieskie 20cm??? Czym ty je karmisz. Sterydami?
Czesc Marcin!
Awatar użytkownika
dorec237
Posty: 47
Rejestracja: 21 lip 2006 17:21

Post autor: dorec237 »

dostaja codziennie od 3 lat tabletki denne dla glonojadów i raz dziennie mrozonki kazdego dna inna (ochotka, wodzien, artemia, cyklop) noi pokarm w płatkach co opadnie to tez skorzystaja :D
pozdrawiam :lol: przedchwila zmierzyłem samiczke jak sie przykleiła do szyby ma 14cmm samczyk jest od niej nieco mniejszy wiec troszq przesadziłem :oops:
Ten tekst pisał dyslektyk przepraszam za błedy i estetyke.
Awatar użytkownika
august
Pomocnik
Posty: 529
Rejestracja: 30 paź 2005 10:35
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: august »

coś mi tu nie gra zbrojniki niebieski nie rosną aż tak duże może i masz zbrojnika ale nie niebieskiego no chyba że źle oceniasz jego długość :)
Obrazek

Paletki od 28.01.2007r początki
Obrazek
Awatar użytkownika
dorec237
Posty: 47
Rejestracja: 21 lip 2006 17:21

Post autor: dorec237 »

pokaze wam fotki sami ocenicie fachowym okiem :lol: jak tylko kumpel wruci z wakacji i odda mi aparat zdjecia znajda sie w galeri :D moze mam jakies mutanty :shock:
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 25 lip 2006 14:05 przez dorec237, łącznie zmieniany 1 raz.
Ten tekst pisał dyslektyk przepraszam za błedy i estetyke.
ODPOWIEDZ