Krewetka RC i inne ryby

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

kurka
Pomocnik
Posty: 739
Rejestracja: 09 paź 2014 19:28
Lokalizacja: Katowice

Post autor: kurka »

No właśnie. Jeśli chodzi o barwe (jaskrawość barwy) to wszystkie są takie same. Jedna była bledsza po zrzuceniu pancerza ale to chyba normalne.
Jedna jest mniejsza jeśli chodzi o wielkość.
Awatar użytkownika
Rika
Początkujący pomocnik
Posty: 167
Rejestracja: 23 sty 2014 13:46
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: Rika »

Ale tu nie chodzi o barwę, bo płci krewetki nie rozpoznaje się po kolorze, bo bywają intensywnie ubarwione samce i blade samiczki.

Najlepiej jakbyś wrzuciła zdjęcia krewetek.
Samce są "szczuplejsze", trochę mniejsze od samiczek, najczęściej nieco słabiej wybarwione i co najważniejsze, nie mają "siodełek".

Oprócz jednej płci, powodem nie rozmnażania się może być za mała ilość krewetek. Krewetki są zwierzętami stadnymi, więc aby czuły się komfortowo powinnaś zacząć przynajmniej od 10 sztuk. 3 sztuki mogą czuć się zestresowane brakiem towarzyszy i obecnością innych mieszkańców akwarium. Czy krewecie mają kryjówki, gdzie mogą się chować przed rybami?
Awatar użytkownika
Synu
Posty: 173
Rejestracja: 03 lis 2014 22:31

Post autor: Synu »

Moje sie tak schowaly ze odkad weszly do zbiornika widzialem je raz a mija juz dobry tydzien:-)
Pozdrawiam
Grzesiek :D
Awatar użytkownika
Rika
Początkujący pomocnik
Posty: 167
Rejestracja: 23 sty 2014 13:46
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: Rika »

Synu W ciągu pierwszego tygodnia krewetki aklimatyzują się w nowym miejscu i przechodzą pierwszą wylinkę. To normalne że się chowają i nigdzie ich nie widać w tym delikatnym dla nich okresie :)
Awatar użytkownika
Synu
Posty: 173
Rejestracja: 03 lis 2014 22:31

Post autor: Synu »

Też tak myślałem ale jak braliśmy rc ze sklepu były nawet duże więc myślałem, że szybko nie przejdą wylinki. A będę chciał jeszcze dokupi żeby było przynajmniej po 6 szt rc i amano :) wtedy powinno być dobrze ?:P
Pozdrawiam
Grzesiek :D
Awatar użytkownika
Rika
Początkujący pomocnik
Posty: 167
Rejestracja: 23 sty 2014 13:46
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: Rika »

Krewetki zawsze przechodzą wylinkę, gdy zmieniają im się warunki (czyli np. przy przeprowadzce ze sklepu do nowego akwarium w domu klienta).
Amano 6 szt. może być, ale Redek dałabym 10.
Awatar użytkownika
Synu
Posty: 173
Rejestracja: 03 lis 2014 22:31

Post autor: Synu »

Rika.
Dzięki za odp.:-) jak tylko znajde chwilę skocze do sklepu i zaopatrze się w krewety:-)
zawsze jak biore to mówie żeby tak mniejsze dawali czy rybki czy krewetki, bi nieraz bylo tak ze wygladaly na jakies stare:-)
Pozdrawiam
Grzesiek :D
Awatar użytkownika
Rika
Początkujący pomocnik
Posty: 167
Rejestracja: 23 sty 2014 13:46
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: Rika »

Dobrze by było też, gdybyś miał możliwość pozyskania krewetek z np. dwóch różnych źródeł (np 5 szt. z jednego sklepu i 5 sztuk z innego), jeśli nie ta opcja to za jakiś czas możesz pomyśleć o kupnie kilku kolejnych sztuk, lub wymianę z innym posiadaczem Redek. Chodzi o to, aby w miarę możliwości mieszać lub "odświeżać krew" krewetkom, bo wskutek chowu wsobnego kolejne pokolenia mogą wychodzić coraz bledsze.

Ja przykładowo również kupowałam krewetki ostatnio.
10 szt miałam z giełdy akwarystycznej, potem tydzień później kupiłam kolejne 10 sztuk na giełdzie, ale już od innego sprzedawcy i później dostałam krewetki od BARY. W tym momencie nie muszę już się martwić o pulę genową moich krewetek przez jakiś czas :P
Awatar użytkownika
Synu
Posty: 173
Rejestracja: 03 lis 2014 22:31

Post autor: Synu »

No na to to bym nie wpadl nigdy mam kilka sklepow wiec kupie gdzie indzie teraz:-) dzieki za podpowiedz:) kupie po 5 w innym sklepie i poczekam az zaczna sie rozmnazac chyba powinny spokojnie:-)
Pozdrawiam
Grzesiek :D
kurka
Pomocnik
Posty: 739
Rejestracja: 09 paź 2014 19:28
Lokalizacja: Katowice

Post autor: kurka »

No prosze wielu ciekawych rzeczy dowiedziałam sie z waszej dyskusji.

Jak tylko bede miała możliwosć to załaduje zdjęcia krewetek.

Co do kryjówek to mają jedynie mech wodny, mogą też sie chować pod większe kamienie jeśli pod nie sie zmieszczą gdyż szczeliny są bardzo małe :(
Awatar użytkownika
Synu
Posty: 173
Rejestracja: 03 lis 2014 22:31

Post autor: Synu »

Jak masz miejsce wsadz jakis maly korzen udekoruj go gdzie niegdzie mchem i beda juz mialy troche lepiej
Pozdrawiam
Grzesiek :D
Awatar użytkownika
Rika
Początkujący pomocnik
Posty: 167
Rejestracja: 23 sty 2014 13:46
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: Rika »

kurka Powinnaś załatwić im jakieś kryjówki, np. łupiny kokosa czy korzenie obsadzone mchem. Jak wstawisz zdjęcia to spróbuję rozpoznać płeć twoich krewetek.

Edit:
Tak to jest jak się pisze odp pół godziny xD Kolega wyżej mnie uprzedził :P
kurka
Pomocnik
Posty: 739
Rejestracja: 09 paź 2014 19:28
Lokalizacja: Katowice

Post autor: kurka »

A czy krewetka RC będzie sie krzyżować z krewetką yellow albo cristal red? Czy może nie zwracają one na siebie uwagi ?
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Załączam tabelę krzyżowania się krewetek:

http://krewetkarium.eu/wp-content/uploa ... zowka1.jpg
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ