sparaliżowana molinezja

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

tomek3004
Posty: 43
Rejestracja: 01 cze 2014 12:30
Lokalizacja: Bielawa

Post autor: tomek3004 »

Strasznie przypomina mi to zachowanie ryb w akwarium które zakładałem u klienta, okazało się że było to przez to że pokarm żywy nie był odpowiednio płukany a więc czy płukasz odpowiednio pokarm przed podaniem rybom ?
160l i dużo roślin.
Cierpliwość to podstawa w akwarystyce !
kurka
Pomocnik
Posty: 739
Rejestracja: 09 paź 2014 19:28
Lokalizacja: Katowice

Post autor: kurka »

Niestety nie płukałam żywego pokarmu.
tomek3004
Posty: 43
Rejestracja: 01 cze 2014 12:30
Lokalizacja: Bielawa

Post autor: tomek3004 »

To może być główna przyczyna tego, zacznij płukać pokarm,
160l i dużo roślin.
Cierpliwość to podstawa w akwarystyce !
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Tomku, proszę żebyś wyjaśnił dokładnie związek pomiędzy brakiem płukania pokarmu a problemem z molinezją, wyjaśnij mi to dokładnie, proszę. Bo jakoś kompletnie wie wiem, o co chodzi.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
tomek3004
Posty: 43
Rejestracja: 01 cze 2014 12:30
Lokalizacja: Bielawa

Post autor: tomek3004 »

Basiu problem z płukaniem pokarmu polega na tym że sprzedawany pokarm jest zwyczajnie zanieczyszczony brudny i przenosi różnego typu choroby, ostatni taki przypadek miałem u wujka kiedy to rybki miały mały paraliż po czym zdychały, jeszcze gorzej jest kiedy pokarm jest mrożony wtedy woda płukająca chociażby ochotki jest aż brązowa. Ale zwykłego żywego pokarmu też nie powinno się wrzucać prosto do wody w akwarium, nigdy nie wiemy gdzie był skąd przyjechał i od czego jest brudny.
160l i dużo roślin.
Cierpliwość to podstawa w akwarystyce !
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Tomku, rozumiem to, ale proszę żebyś powiązał konkretnie objawy "paraliżu" molinezji z niewypłukanym pokarmem. Jaki widzisz tu czynnik chorobotwórczy i jaką jednostkę chorobową diagnozujesz?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
tomek3004
Posty: 43
Rejestracja: 01 cze 2014 12:30
Lokalizacja: Bielawa

Post autor: tomek3004 »

Jaka to choroba niestety nie potrafiliśmy wtedy zdiagnozować ale ta apatia i to poruszanie się a raczej jego brak bardzo dobrze pasuje do chorób spowodowanych przez bakterie zawartych właśnie w niewypłukanym pokarmie czy czasem zwyczajnie wprowadzonych przez nowe rybki w akwarium ale o tym koleżanka nie pisała.
160l i dużo roślin.
Cierpliwość to podstawa w akwarystyce !
ODPOWIEDZ