[30] mój ogródek

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
Merry
Posty: 93
Rejestracja: 22 lis 2005 14:12
Lokalizacja: Mysłowice

[30] mój ogródek

Post autor: Merry »

Witam wszystkich ponownie. Postanowiłam wrzucić aktualną fotkę akwarium, choć za miesiąc - restart. Ostatnimi czasy nie obyło się bez przygód- a to zginęła cabomba (nie zrobiłam w porę porządków), a to atak glonów (w trakcie 2-tygodniowej choroby nie mogłam nawet zajrzeć co się dzieje w akwa). Wszystko wróciło do normy. Powoli pozbywam się maluchów - muszę przyznać że mają straszną przemianę materii... Dlatego też wystrój akwa podyktowany jest w tej chwili łatwością w sprzątaniu (odmulaczem)

Czy w 30 l. razbory klinowe to dobry pomysł? Jeśli nie, w przyszłości do otosków dołączą krewetki

Oświetlenie - 2x8w
Obsada - tymczasowo - maluchy gupików
na stałe - 5 x otosek
Podłoże - przód - piasek morski
tył - żwirek
Tło - zewnętrzne z kamieni i mchów
Nawożenie - brak
Załączniki
25-01zzz.jpg
25-01zzz.jpg (48.65 KiB) Przejrzano 1043 razy
Awatar użytkownika
august
Pomocnik
Posty: 529
Rejestracja: 30 paź 2005 10:35
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: august »

bardzo ładne akwarium ja bym nie robił żadnego restaru bo i po co .
Pozdr August
Obrazek

Paletki od 28.01.2007r początki
Obrazek
Awatar użytkownika
Merry
Posty: 93
Rejestracja: 22 lis 2005 14:12
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: Merry »

Dzięki wielkie. Restart jest wymuszony syfkiem w żwirku. Do niedawna pływało tu ok. 50 maluchów o ogromnej przemianie materii. Odmulanie nie przynosi jakiś ogromnych efektów bo - wolnej przestrzeni mało, połowa podłoża to piasek - no i cóż... Robi się brzydko mówiąc gnojówka. :?

Chcę zrobić porządek, zakupić fajny korzonek, mech i może jakieś krewecie... Wtedy będę mogła patrzeć jak wszystko się rozwija i rośnie bez niepotrzebnego gmerania :) .
Awatar użytkownika
sarniotko
Posty: 38
Rejestracja: 11 gru 2005 20:58
Lokalizacja: Swidnica

Post autor: sarniotko »

ladniutkie akwa :D bardzo fajne roslinki masz i to tło strukturalne bardzo pasuje do calosci. czekam z niecierpliwoscia na wiece fotek
Ostatnio zmieniony 26 sty 2006 13:34 przez sarniotko, łącznie zmieniany 1 raz.
108 litrow a w nim 10 neon inessa 2 skalary 5 gupikow 2 kiryski 2 glonojady :) jak narazie bez problemow:)

Obrazek
Awatar użytkownika
Merry
Posty: 93
Rejestracja: 22 lis 2005 14:12
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: Merry »

AAAAAAA!!!!!! To nie foto tapeta tylko tło z kamieni (prawdziwych) i mchu (prawdziwego). Własnej roboty

Ale mi przywaliłeś :(

Dołączam fotkę mojej "fototapety"
Załączniki
tło.JPG
tło.JPG (33.9 KiB) Przejrzano 1001 razy
KS
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 133
Rejestracja: 15 sie 2004 12:50
Lokalizacja: POZNAŃ

Post autor: KS »

Bardzo piękne akwarium. Bardzo mi się podoba, niewiem czy bym potrafil coś takiego zrobić :). Nie przejmuj się stwierdzeniem "foto-tapeta". A ciesz się, że tak ładnie zrobiłaś to tło, które wygląda bardzo naturalnie, lepiej niż jakiekolwiek kupne. Pozdrawiam.
Malawi nie-mbuna
Cyrtocara Moori, Nimbochromis Venustus

Pare lat w tył pare lat do przodu
patrz los przez pryzmat rozbitych samochodów...
Przeżyłem w samochodach to czego nie dało się przeżyć.
[/color][/size]
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Tak obejrzałem to dziś dokładnie, bo wczoraj tylko szybkie przeczytanie postu. Akwarium bardzo, bardzo ładne, śliczna roślinnośc i pieknie zadbana i zgadzam się, że szkoda robic tu restart, może silne odmulenie dna pozwoli na wyczyszczenie żwirku, bo naprawdę szkoda psuc tego co jest. Co do tła własnoręcznego to dowody uznania, za pomysłowośc i wykonanie. Bardzo pozytywnie!

Pozdrawiam
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
porki38
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 774
Rejestracja: 27 maja 2005 13:46
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka, Łódź

Post autor: porki38 »

Mnie się tez bardzo podoba i musze stwierdzić że małe jest piękne :D A najbardziej w tym akwarium podoba mi się wgłębka na dnie, po prostu uwielbiam takie rozwiązanie.

Gratuluje wspaniałego zbiornika i pozdrawiam.
90l-SA - sprzedam
Franca81
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 376
Rejestracja: 06 lut 2005 16:01

Post autor: Franca81 »

Niejednokrotnie slyszalam oskarżenia, że wyśmiewamy się z małych akwa. I przyznam, że smiać mi się chce (nie z radzości a raczej z załamania) jak ktoś w 50L trzyma skalary, i inne wielkie ryby w akwa z jedna sztuczna roślinką a drugą padającą od braku światła przykładowo bakopa.
Po tym zdjęciu widać, że można się śmiać ale z radości. Bo mimo naprawde malutkiego litrażu akwa nie jest przerybione a urządzone jest super. Nic bym w nim nie zmieniła (no może troche ale to raczej już indywidualna kwestia gustu a nie jakieś niedociągnięcia).

Nie sztuką jest mieć super zrobione 112L a właśnie takie 30L. Bo tu jest najwięcej ograniczeń.

Szkoda że jest tak mało ludzi, którzy chcą mieć tak ładne akwa zamiast napychać skalarami i sztucznymi roślinkami. Po takim akwa widać jak dana osoba podchodzi do akwarystyki. Bo akwa jest prześliczne i mimo takiego litrażu sama chciałabym umieć tak urządzić.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
sarniotko
Posty: 38
Rejestracja: 11 gru 2005 20:58
Lokalizacja: Swidnica

Post autor: sarniotko »

sorki za ta "foto tapete" po prostu nie zauwazylem, wygladalo tak jakos naturalnie. chyba tez sobie wstawie takie tło strukturalne bo znacznie landiej wyglada. pozdrawiam i jeszcze raz sorki.
108 litrow a w nim 10 neon inessa 2 skalary 5 gupikow 2 kiryski 2 glonojady :) jak narazie bez problemow:)

Obrazek
Awatar użytkownika
Merry
Posty: 93
Rejestracja: 22 lis 2005 14:12
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: Merry »

Franca81- dzięki za miłe słowa. Cóż, ludzie są różni. Niektórzy nie mają za grosz wyobraźni i zwierzęta (nie tylko ryby) traktują przedmiotowo. Dla wielu kotłujące się w ciasnym akwarium rybki są ładne, bo jak się ostatnio dowiedziałam od znajomego: "chodzi o to, żeby było kolorowo". :evil: A to że ryby walczą o przetrwanie i wygląda to przerażająco - już nie jest zauważane. Wydaje mi się, że prawdziwa radość z posiadania akwarium polega stworzeniu rybkom jak najlepszych warunków i obserwowanie ich naturalnych zachowań. Oczywiście walory estetyczne też są dla mnie ważne. Nie jestem dobrą akwarystką, bo akwa mam od pół roku, nie mam pojęcia o nawozach, składzie wody (na razie znam tylko pH) i wielu innych. Na razie mam więcej szczęścia niż rozumu, ale rośliny mnie lubią (nie tylko te wodne), ryby czują się dobrze, jak na razie żadnych ofiar. :D

sarniotko - nie gniewam się :D . Uśmiałam się jak norka! To wina mojego nienajwyższych lotów aparatu, bo strasznie "spłaszcza" zdjęcia. :wink:
Awatar użytkownika
Bgpiper
Posty: 86
Rejestracja: 12 gru 2005 21:36
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: Bgpiper »

Hey! Merry bardzo fajne akwa - mozesz podac nazwy roslin tych sadzonych ??:) - bardzo mi sie podobaja

a wlasnie poszukuje obsady roslinnej do swojego pustego 160L - dzieki pozdrawiam
Awatar użytkownika
Merry
Posty: 93
Rejestracja: 22 lis 2005 14:12
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: Merry »

Witam!
To po prawej to ludwigia,
po lewej - huydrocotyle,
w tyle - cryptocoryna

nie podaję dokładnych nazw , bo nie pamiętam :roll:
Postępuj wedle takich tylko zasad, co do których możesz jednocześnie chcieć, żeby stały się prawem powszechnym
Immanuel Kant
podwodny
Posty: 2
Rejestracja: 13 mar 2006 21:49

Post autor: podwodny »

Hej. Bardzo ładne akwa, gratulacje!
Awatar użytkownika
Merry
Posty: 93
Rejestracja: 22 lis 2005 14:12
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: Merry »

Akwa wygląda już zupełnie inaczej, ale nową aranżację pokażę za jakiś czas, jak akwa trochę dojrzeje, rośliny się rozrosną. Na razie jest pustawo i pomarańczowo od korzeni
Pozdrawiam
Postępuj wedle takich tylko zasad, co do których możesz jednocześnie chcieć, żeby stały się prawem powszechnym
Immanuel Kant
ODPOWIEDZ