proporczykowce gardnera

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Jacob_sSs
Pomocnik
Posty: 312
Rejestracja: 16 wrz 2015 10:43
Lokalizacja: Koluszki

proporczykowce gardnera

Post autor: Jacob_sSs »

Witam,
Za jakiś czas zamierzam rozmnożyć proporczyki gardnera. Wiele się mówi o tym torfie itd. Czy jest on w ogóle potrzebny i czy da się to jakoś obejść? A jeżeli już trzeba wyjmować jajka że zbiornika to jak to zrobić? Wybierać z dna??? Użyć rusztu, ale jak? Wpuścić do niego rodziców, czy w ruszcie wychowywać potomstwo?

Byłbym bardzo wdzięczny, gdybyście w punktach wypisali mi jak trzeba to robić? Tylko nie piszcie mi żebym najpierw spróbował coś prostszego. Niestety nie mam dużego akwa, aby móc sobie poćwiczyć.
[60l] neony simulans, proporczykowce kap lopez
[25l] krewetkarium (bez krewetek)
Awatar użytkownika
giewont
Akwarysta
Posty: 612
Rejestracja: 30 gru 2014 17:23
Lokalizacja: Wszebory pow. Wołomin

Post autor: giewont »

Pozdrawiam Marcin
Roślinne Senegalusy 240 l
Jacob_sSs
Pomocnik
Posty: 312
Rejestracja: 16 wrz 2015 10:43
Lokalizacja: Koluszki

Post autor: Jacob_sSs »

Tak, czytałem to ze 3 razy, ale mało rozumiem. Jeszcze nigdy nic nie rozmnażałem, więc mogę mieć problem. Przeczytaj mój post jeszcze raz. Jeśli ktoś ma chwilkę, to proszę o opisanie tego w punktach.
[60l] neony simulans, proporczykowce kap lopez
[25l] krewetkarium (bez krewetek)
Jacob_sSs
Pomocnik
Posty: 312
Rejestracja: 16 wrz 2015 10:43
Lokalizacja: Koluszki

Post autor: Jacob_sSs »

Czy ktoś mi odpowie? Nie dawajcie mi ostrzeżenia, bo chcę,żeby ktoś zauważył ten post.

Czy zanim wpuszczę proporczykowce do kotnika, to czy samica musi mieć już w brzuch widoczne jajka, czy mogę to zrobić zawsze? I jeszcepytania z 1 postu. PLS.
[60l] neony simulans, proporczykowce kap lopez
[25l] krewetkarium (bez krewetek)
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Kubo, zanim zajmiesz się rozmnażaniem ryb radzę najpierw zająć się akwarystyką. Poznaj jej podstawy, naucz się pielęgnacji ryb i akwarium. Potem zapoznaj się dokładnie z wymaganiami gatunków ryb jakie chcesz trzymać i rozmnażać. Naucz się panować nad stabilizacją parametrów wody i jej parametrami.

Potem dopiero pomyśl nad prowadzeniem rozchowu.
Bez urazy, ale ryby to są żywe i czujące stworzenia, naprawdę trzeba się nauczyć opieki i odpowiedzialności nad nimi.

Załóż prawidłowe akwarium. Pokaż nam je w Galerii. Po kilku miesiącach wróć do tematu proporczykowców.

Moje powyższe uwagi biorą się z czytania Twoich postów na Akwaforum. A w linku podanym Ci na stronę rybyakwariowe.eu masz naprawdę jasno i wyraźnie napisane o rozmnażaniu proporczykowców. Skoro tego nie rozumiesz, potwierdza to tylko Twoją słabą znajomość podstaw akwarystyki, stąd moje sugestie o nabraniu doświadczenia.

Z całym do Ciebie szacunkiem.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ