Witam ,budowa belki na power led 60W i małej 11W

Dział dla majsterkowiczów

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marek T.
Posty: 209
Rejestracja: 19 kwie 2010 21:57
Lokalizacja: Kraków

Witam ,budowa belki na power led 60W i małej 11W

Post autor: Marek T. »

Jako że zaciekawiło mnie prezentowanie lamp własnego wyrobu przez ludzi w internecie na bazie diod do oświetlenia akwarium ,postanowiłem zrobić własną i przetestować ją pod względem wzrostu jak i fotosyntezy roślin wodnych.
Pierwsza belka składa się z trzech źródeł zasilania i posiada 3 moce naświetlające akwarium tj. 36W:36W+12W:36W+12W+12W
Zbudowana z profili aluminiowych sklejonych ze soba ,dwóch kątowników i pleksi 2mm jako wykończenie ogólne lampy.

Serdecznie zapraszam do oceny jak i do dyskusji .Pozdrawiam Marek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
diavolo
Posty: 50
Rejestracja: 23 gru 2015 19:45
Lokalizacja: Mrągowo-Mikołajki

Post autor: diavolo »

Bardzo ładnie to wygląda. Diody podłączone są jeszcze do jakiegoś "sterownika" ?
Awatar użytkownika
Marek T.
Posty: 209
Rejestracja: 19 kwie 2010 21:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Marek T. »

Nie nie ma jeszcze żadnego sterownika ,ale nie ukrywam ze wkrótce będę próbować zrobić coś w stylu czasowy włącznik z płynna regulacją mocy diody z rozświetlaniem sie i płynnym zaciemnianiem akwarium.
Obrazek
diavolo
Posty: 50
Rejestracja: 23 gru 2015 19:45
Lokalizacja: Mrągowo-Mikołajki

Post autor: diavolo »

A diody uszczelniałeś silikonem czy dopasowane w otwory z pleksi są idealnie? chłodzenie jakieś jest?
Raditz
Posty: 6
Rejestracja: 11 gru 2015 16:18
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raditz »

Nosz ... pospieszyłem się z zakupem, bo bym Ci z chęcią zlecił (oczywiście jeśli by się dało wówczas) wykonanie podobnego cacka...

Estetycznie pierwsza klasa ;)

P.S. Piąte zdjęcie, co za filtr kaskadowy i jakiego litrażu jest to aqua z tegoż zdjęcia?
Awatar użytkownika
Marek T.
Posty: 209
Rejestracja: 19 kwie 2010 21:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Marek T. »

Nie ma potrzeby paplać diod sylikonem otwory są idealnie nad diodą ...no prawie .Estetycznie starałem sie z wiadomego powodu ,ale rzecz jasna to pierwsze sztuki jak można nazwać prototypy wiec kolejne będą coraz bardziej dopracowane!
Akwarium to 20l z RC ,filtr aquael fzn1
Raditz jak chcesz to nim problemu można zrobić i Tobie lampę.
Obrazek
Awatar użytkownika
Marek T.
Posty: 209
Rejestracja: 19 kwie 2010 21:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Marek T. »

https://www.youtube.com/watch?v=5SB8qsg ... e=youtu.be

Troche zabawy mnie jeszcze czeka...
Obrazek
mast0505
Posty: 29
Rejestracja: 23 maja 2015 17:39
Lokalizacja: bydgoszcz

Post autor: mast0505 »

Witam, kawał dobrej roboty, bardzo estetycznie wyglądają twoje lampki. Sam jestem na podobnym etapie budowy dwóch lampek led, pierwszą dla 25 litrowego akwarium już ogarnąłem a nad większa dla 140l jeszcze myślę jak ją zrobić. Podpowiesz bardziej szczegółowo trochę o dużej lampie? Jakich diod użyłeś? Jaka barwa i ilość ? Gdzie kupiłeś? Jaki chip? Jaki radiator gruby zastosowałeś? Czy lampa się grzeje? Na jakie duże akwarium ta lampka 60W?
Ja małą lampka zrobiłem 14W (2x dip red, 2x niebieska, 5x 4200k i 5x6500k), sterowana jest Driver Lipo XL4015, zasilacz 24V. Wszystko fajnie od strony technicznej ale wygląd jeszcze trzeba poprawić. Twoje wyglądają o wiele lepiej i będę próbował podobnie to złożyć.
ODPOWIEDZ