[102 l ] michelle podejście drugie

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

Te pielęgniczki będą tu wisienką na torcie.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Superancki, dziki i tajemniczy ten zbiornik wyszedl :brawo
Awatar użytkownika
michelle1992
Moderator
Moderator
Posty: 691
Rejestracja: 20 sty 2011 12:30
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: michelle1992 »

No to już ostatnia ( w tym roku) aktualizacja zbiornika.
Z przykrością muszę odłożyć myśl o pielęgniczkach na bliżej nieokreślone "potem".

Obrazek

Jak na głodowe wręcz ilości światła i brak nawożenia roślinki (które z resztą wymagające nie są) sobie nieźle radzą.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nieźle radzą sobie też mieszkańcy:
zwinniki (jak się okazuje mają już prawie 8 lat - ja mam je dwa lata z hakiem a u poprzedniego właściciela w akwarium pływały 5 lat :)

Obrazek


Krewetki wydają się zarumienione, mają piękny intensywny czerwony kolor.
Ślimaki też niczego sobie, trochę ostatnio ich ilość wymknęła się z pod kontroli ale już dorzuciłam 4 hellenki (razem jest ich teraz 7) i będą nad poskromieniem świderków pracowały.
Mimo ilości ślimaków jestem zadowolona - nie wiem co to stredy beztlenowe bo dno cały czas ładnie jest doglądane a odmulanie nie jest potrzebne bo żadnych śmieci nie ma widać :)

Obrazek
Pozdrawiam.

Umysł należy mieć otwarty... ale nie aż tak, żeby mózg wypadał.
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Dżungla śliczna proszę Pani. Też podobają mi się krewetki.
Obrazek
[126L] Dżungla
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Bardzo takie tajemniczo-naturalne-dzikie-nidostepne :D
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

michelle1992 Ja nie jestem fanem pływającego rogatka, ale to wiesz :) Wystarczy włożyć łapkę wyciągnąć i do kosza, żeby wrócić do genialnej wersji z 5 października :)
michelle1992 pisze:zwinniki (jak się okazuje mają już prawie 8 lat - ja mam je dwa lata z hakiem a u poprzedniego właściciela w akwarium pływały 5 lat
Pogrzeb dobrze w ich drzewie genealogicznym, może jesteście rówieśnikami :)
michelle1992 pisze:Krewetki wydają się zarumienione, mają piękny intensywny czerwony kolor.
Niekarmione ładnie się wybarwiają :)

Najlepszego w Nowym Roku.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
Awatar użytkownika
michelle1992
Moderator
Moderator
Posty: 691
Rejestracja: 20 sty 2011 12:30
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: michelle1992 »

Raori
Dziękuję proszę Pana, chociaż mam wrażenie, że bardziej artystyczny nieład niż dżungla. :D

mark_farina
Tajemniczo naturalnie bo samo rośnie, dziko niedostępne szczególnie w rejonie dna ;)

Neurochirurg
Bardzo cenię sobie Twoje poczucie estetyki, ale krewetki mają taki raj w tym rogatku (w sumie, tylko i wyłącznie poza karmieniem w nim przebywają), małe chowają się między kamlotami. Nie umiem im odebrać tej frajdy, a wiadomo jak ktoś ma miękkie serce to musi mieć twardą d.. :lol:
Neurochirurg pisze:Pogrzeb dobrze w ich drzewie genealogicznym, może jesteście rówieśnikami :)
Przypominam, że jestem już pełnoletnia, a gdyby patrzeć bardziej z motoryzacyjnego punktu widzenia to nawet już mogłabym się ubiegać o status zabytku (wszystkie części fabryczne).
:roll:

Wszystkiego mokrego :)
Pozdrawiam.

Umysł należy mieć otwarty... ale nie aż tak, żeby mózg wypadał.
Awatar użytkownika
michelle1992
Moderator
Moderator
Posty: 691
Rejestracja: 20 sty 2011 12:30
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: michelle1992 »

Czołem człowieki,
Z ciężkim sercem wywaliłam dzisiaj 90% rogatka bo po prostu zrobiło się zbyt krzaczasto.
Wnioski - jest jeden moment, kiedy człowiek spieszy się bardziej niż kiedy wylewa mu się woda z akwarium - moment w którym musi łapać krewetki na podłodze ( okazyjni emigranci).
Chyba powoli dojrzewam do jakiś zmian w akwarium, długo mi to dojrzewanie przychodzi bo wierzę w zasadę "'lepiej' jest największym wrogiem 'dobrego'". Szczerze? Gdyby żal mógł ściskać pewną część ciała, to aktualnie nie miałabym na czym siedzieć.
Może macie jakieś pomysły?

Obrazek
Pozdrawiam.

Umysł należy mieć otwarty... ale nie aż tak, żeby mózg wypadał.
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

Akwarium fajne ,nie wiem czy ten korzeń można cofnąć jeśli tak to cofnij go :D Ja więcej nic nie doradzę bo to akwa mi się podoba :D Ale spokojnie pojawią się zaraz znani ci ludzie i będą proponować różne chwasty .
Awatar użytkownika
michelle1992
Moderator
Moderator
Posty: 691
Rejestracja: 20 sty 2011 12:30
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: michelle1992 »

wojtass9 Jesten w głębokim szoku, ze nie proponujesz mi roslin w wersji "plastik is fantastik" ani zameczku :)
Niestety korzenia nie da sie bardziej cofnac - akwarium jest profilowane inma tylko 30cm glebokosci w najszerszym miejscu :roll:
Pozdrawiam.

Umysł należy mieć otwarty... ale nie aż tak, żeby mózg wypadał.
Awatar użytkownika
Kross
Akwarysta
Posty: 729
Rejestracja: 27 lip 2016 18:09
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kross »

Poprzedni busz dla mnie był lepszy :wink: Ale akwarium ładne,łupek pierwsza klasa :D

Wyrzuciłaś rogatka,a nie chcesz salvinia natans? U mnie krewetki non stop przesiadują na ich korzonkach. Mógłbym się podzielić jak coś.
Człowiek uczy się całe życie.

Pozdrawiam,Daniel
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

Masz za słabe światło na plastik :D Jeśli chodzi o chwasty jak już to mogłabyś obsadzić akwa kryptokorynami a przy tych łupkach dać nurka :D
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

michelle1992 pisze:Z ciężkim sercem wywaliłam dzisiaj 90% rogatka bo po prostu zrobiło się zbyt krzaczasto.
I bardzo dobrze.
michelle1992 pisze:Wnioski - jest jeden moment, kiedy człowiek spieszy się bardziej niż kiedy wylewa mu się woda z akwarium - moment w którym musi łapać krewetki na podłodze ( okazyjni emigranci).
Mamy różne podejście w tej kwestii, ja przecieram podeszwę kapci :)
michelle1992 pisze:Może macie jakieś pomysły?
Jest przecież dobrze. Na taflę pistia i może jakieś kryptokoryny między tymi wstrętnymi łupkami, może je zasłoni :)
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
Awatar użytkownika
Kross
Akwarysta
Posty: 729
Rejestracja: 27 lip 2016 18:09
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kross »

Neurochirurg pisze:Jest przecież dobrze. Na taflę pistia i może jakieś kryptokoryny między tymi wstrętnymi łupkami, może je zasłoni Smile
Łupka się nie zastawia :P Pistia ma duże korzonki dlatego proponowałem salvinie natans.
Człowiek uczy się całe życie.

Pozdrawiam,Daniel
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

Kross pisze:Łupka się nie zastawia
Dlatego, że się go pozbyłeś to Ci akwarium wyładniało :) Teraz podrzuciłeś kukułcze jajo Michalinie :)
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
ODPOWIEDZ