gdzie umiescic dyfuzor CO2??

Dział dla majsterkowiczów

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
gizmo-81
Posty: 68
Rejestracja: 17 lip 2005 19:33

gdzie umiescic dyfuzor CO2??

Post autor: gizmo-81 »

witam jak w temacie , zastanawiam sie gdzie umiescic w akwarium dyfuzor CO2?? czy po przeciwleglej stronie on filtra na szybie?? czy moze obok filtra lub na srodku w podlozu?? szukalem na forum ale ani slowa o tym gdzie powinien byc umieszczony.dzieki pozdrawiam. akwa 80l
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Zdecydowanie po przeciwległej stronie filtra. Chodzi o to, żeby to CO2 rozprowadziło sie w wodzie, a nie uciekło od razu na powierzchnie, wypływająca woda z filtra może niestety temu przeszkodzic i całe CO2 pojdzie do góry. Zatem po przeciwległej stronie gdzie masz filtr :)

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
porki38
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 774
Rejestracja: 27 maja 2005 13:46
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka, Łódź

Post autor: porki38 »

Hmm... ja najpierw spytam się: o jaki dyfuzor Ci chodzi? i jaki filtr to też ma znaczenie :wink:
Dopiero wtedy będe w stanie Ci doradzić :wink:

Pozdrawiam
90l-SA - sprzedam
gizmo-81
Posty: 68
Rejestracja: 17 lip 2005 19:33

Post autor: gizmo-81 »

a wiec filt mam wewnetrzny atmana z napowietrzaniem a dyfuzor kombinuje sam. pomysl z drewna z kija z miotly calkowicie nie wypalil (wyczytalem o tym na forum i ponoc dziala) teraz kombinuje nadal :) , czytam na wszystkich stronach i sam juz nie wiem czy ma to sens,czyli kamien napowietrzajacy napowietrzanie z filtra i dyfuzor CO2.podobno to nie bedzie mialo sensu,zastanawiam sie czy usunac kostke lub podac CO2 do glowicy filtra.aha jakie proporcje zacieru na 80litrow??.pozdrawiam
Awatar użytkownika
porki38
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 774
Rejestracja: 27 maja 2005 13:46
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka, Łódź

Post autor: porki38 »

mnie sie wydaje że najlepszym rozwiązaniem jest podawanie do filtra wewnętrznego :wink: Bardzo ładnie powinien rozdrobnić CO2 i rozpuścić go w wodzie. Dodatkowym plusem jest to że za dnia podłaczamy do filtra CO2 a w nocy dajemy O2. Sam tak robiłem przez około 3 mieiące. Co do zacieru to oczywiście normalnie bo nie ma co kombinować. Ewentualnie trzeb dać troche mniej drożdży które jedynie katalizują reakcje, wtedy bimbrownia bedzie dziłała dłużej a na poczatku nie tak gwałtownie.

Pozdrawiam
90l-SA - sprzedam
gizmo-81
Posty: 68
Rejestracja: 17 lip 2005 19:33

Post autor: gizmo-81 »

podlaczylem bimber do ffiltra wewnetrznego i daje bardzo ladne male bombelki narazie wszystko dobrze i czekam na rezultaty :D
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!
Bimber? To uważaj żeby rybki trafily do łóżka!
Ha, Ha!
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
McOmega
Posty: 160
Rejestracja: 05 sie 2006 13:30
Lokalizacja: Katowice

Post autor: McOmega »

Mireks pisze:Zdecydowanie po przeciwległej stronie filtra. Chodzi o to, żeby to CO2 rozprowadziło sie w wodzie, a nie uciekło od razu na powierzchnie, wypływająca woda z filtra może niestety temu przeszkodzic i całe CO2 pojdzie do góry. Zatem po przeciwległej stronie gdzie masz filtr :)

Pozdrowienia
A gdzie umiescic jezeli mam kaskade?
Akwa 45 l.
Obsada tymczasowa :
2xMolinezja ostrousta,
6x Razbora klinowa
3x Kardynalek chinski
4xKiryski Spizowe
Rośliny: Bacopa C.Echinodorus B Rotala R Vallisneria A Blyxa japonica T Eleocharis acicularis Lilaeopsis novae-zealandiae+butla CO2
Awatar użytkownika
porki38
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 774
Rejestracja: 27 maja 2005 13:46
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka, Łódź

Post autor: porki38 »

McOmega pisze:
A gdzie umiescic jezeli mam kaskade?
Polecam artykuł http://www.holenderskie.pl/art.php?go=43 oraz pokrewne z tejże strony :)
Pozdrawiam
90l-SA - sprzedam
ODPOWIEDZ