Kiryski

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Akwamaryn
Posty: 95
Rejestracja: 22 mar 2016 15:27

Kiryski

Post autor: Akwamaryn »

Mam nadzieję że piszę w dobrym dziale. :shock: Od kilku dni kiryski albinose ciągle się ruszają (pływają jak gupiki za żywym pokarmem) mam kiryska z taką długą płetwą a dokładniej końcówką i jest jeden kirysek z płetwą jak żagiel.Kiryski mają ok 5cm długości.Ten kirysek z płetwą jak żagiel czasami pływa z przedniej szyby tak jakby było podłoże i później spada na dół.Te dwa kiryski jakieś 20 min temu tak jakby tańczyły i tak samo było wczoraj koło 19:00.Pomożecie powiedzieć czy będą małe czy nie.Czekam na jajeczka już chyba od 9 tygodni bo wtedy już miały 5 cm długości.
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2016 14:07 przez Akwamaryn, łącznie zmieniany 1 raz.
Z pozdrowieniami Akwamaryn
,,Żyje się Raz`` :lol:
Kaszan21
Posty: 395
Rejestracja: 03 sty 2016 14:04
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Kaszan21 »

Jakie masz te kiryski? Zdjęcie by się przydało
Kiryski przystępują do tarła jak rży podmianie dolewasz zimniejszej wody
35l od 27.12.2015
Filtr-FZN-1
Grzałka-eheim jager 50W
Oświetlenie-LEDDY SMART PLANT 6W

Czasami internety kłamią ;)
Drska
Posty: 294
Rejestracja: 02 sie 2015 9:30

Post autor: Drska »

Kiryski ogólnie kochają się ganiac. Albinosy to zwykle spizowe i do tych sie odniose. Dobrze mieć 3-4 samce na jedną samice (u mnie ikra co tydzień), samica jest zdecydowanie grubsza i masywniejsza, ma trochę okraglejszy brzuch, widać patrząc od góry - u mnie dało się na 100% potwierdzic płeć po pierwszym tarle. Podmien wodę na trochę chlodniejsza (2-3st)i zrob tym lekką pralkę w akwarium, w ciągu kilku dni powinno dojść do tarla - kształt pletw nie ma znaczenia.
Awatar użytkownika
Akwamaryn
Posty: 95
Rejestracja: 22 mar 2016 15:27

Post autor: Akwamaryn »

Dobrze muszę znaleźć tylko aparat.Mogę się czegoś zapytać jak zrobić tą ,,pralkę`` bo nie wiem o co z tym chodzi. :?: Poza tym mam tam Razborki Espei
kupiłem z 3 tygodnie temu.Są teraz dosyć płochliwe.Jak się nie ruszam to wypływają w stadzie 5 sztuk.Kupiłem 8 rybek nie wiem co się stało z ich 3 ktoś podpowie?Bo jestem szczerze ciekawy.W następnym moim komentarzu postaram się załączyć zdjęcie espei i kirysków albinosków (zapomniałem napisać u góry,dopiszę)Pomożeie bardzo proszę.
Z pozdrowieniami Akwamaryn
,,Żyje się Raz`` :lol:
Kaszan21
Posty: 395
Rejestracja: 03 sty 2016 14:04
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Kaszan21 »

Akwamaryn pisze:Kupiłem 8 rybek nie wiem co się stało z ich 3 ktoś podpowie?Bo jestem szczerze ciekawy.
Mogło im się umrzeć. Chyba najprostsze rozwiązanie. A kiedy zauważyłeś ich brak?
35l od 27.12.2015
Filtr-FZN-1
Grzałka-eheim jager 50W
Oświetlenie-LEDDY SMART PLANT 6W

Czasami internety kłamią ;)
Drska
Posty: 294
Rejestracja: 02 sie 2015 9:30

Post autor: Drska »

"Pralka", chodziło mi o ruch wody, ja wlewam do akwarium z garnka/wiaderka na talerzyk położony na korzeniu - nie robię wtedy bałaganu na dnie, ale cała woda dość mocno jest poruszona. W naturze ryby te do tarla stymulują ulewne deszcze powodujące właśnie ruch wody i obniżenie temperatury.
Awatar użytkownika
Akwamaryn
Posty: 95
Rejestracja: 22 mar 2016 15:27

Post autor: Akwamaryn »

A ok.Aparatu chyba nie mam kamery nie mogę znaleźć ogólnie powiem jak wygląda akwa.Krewetki red cherry(wyszła mi z nich jakaś czarna odmiana)2xkiryski albinosy,razbory espei x4 aubias,kamki ok 35 cm i kokos.Akwa ma litraż 39l.Wody niestety nie mogę podmienić bo już podmieniałem.Kiryski od jakiegoś czasu się gdzieś zaszywają.Bardzo RZadko je wiedzę.Czy onę się na mnie ,,obraziły``? Bo nie wiem nie pokazują mi się w ogÓle a jak odejde od akwa to się pokazują z przodu.Nie wiem o co chodzi. :roll:Za niedługo planuję założyć 112l akwa dokupię im tam jeszcze kirysków jakiś.Możę jak zmienię akwa to dojdzie do godów.Bo jak każdy akwarysta wie jak się zakłada akwa to wtedy woda jest bardzo mętna.Może to nie tego typu przyczyna może te moje kiryski są płci tylko męskiej.Jak dokupię to będzie wiadomo czy tak czy nie.Jeszcze jedna RZecz .Ja bym akwa już dawno założył gdyby nie to że nie mam odpowiedniej szafki pod nie.Kiedyś Hodowałem w nim żółwia czerwonolicego i tam mu za bardzo nie dawałem roślinek itd akwa było do połowy zalane.Myślę że jak bym dał szafce większy opór to by się połamała.A nie chce kupować nowego akwa.
Z pozdrowieniami Akwamaryn
,,Żyje się Raz`` :lol:
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Kolego, masz akwarium za małe na kiryski. 39l?? A nie 35l jak pisałeś w innym temacie i otrzymałeś od nas informacje, że to jest za mały zbiornik?
Jakie są wymiary tego zbiornika?
Czy na dnie jest piasek?
Czy są kryjówki dla kirysków z korzeni?

Postaraj się stosować moduł sprawdzania pisowni, bo robisz kardynalne błędy ortograficzne.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
Akwamaryn
Posty: 95
Rejestracja: 22 mar 2016 15:27

Post autor: Akwamaryn »

Korzenie są (dokładniej kokos)piasek jest,akwarium ma wymiary 40 cm na 25.Przepraszam że odpowiedz tak dawno. :cry:

BARA pisze:Kolego, masz akwarium za małe na kiryski. 39l?? A nie 35l jak pisałeś w innym temacie i otrzymałeś od nas informacje, że to jest za mały zbiornik?
Jakie są wymiary tego zbiornika?
Czy na dnie jest piasek?
Czy są kryjówki dla kirysków z korzeni?

Postaraj się stosować moduł sprawdzania pisowni, bo robisz kardynalne błędy ortograficzne.

Słucham rady Smile
_________________

nie pisz posta pod postem, używaj opcji "zmień". MOD BARA
Z pozdrowieniami Akwamaryn
,,Żyje się Raz`` :lol:
ODPOWIEDZ