piana na powierzchni wody

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Brian »

Hmm masz przerybienie. Wszystkie ryby które posiadasz (oprócz brzanek i bojownika) to ryby stadne a 5 to stado nie jest. Podaj parametry Two, Tww, pH, NO2 i NO3. Ale przypuszczam, że to przyczyną jest zbyt duże stęże NO2 i NO3 bo po podmianie ich ilosć maleje ale po jakimś czasie jak pisałeś to powraca czyli ich stężenie się zwiększa.
Czołem
Awatar użytkownika
lukas_gr
Posty: 48
Rejestracja: 03 sty 2006 19:08
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: lukas_gr »

Ja nie rozumiem o co wam chodzi z tymi azotanami i azotynami, u mnie w baniaku NO3 bylo zerowe a warstawa bialkowa mimo to sie utrzymywala, teraz dodaje KNO3 zeby utrzymac NO3 w przedziale 5-10mg/l i warstwy bialkowej nie ma. Moim zdaniem problem z pojawianiem tej warstwy tkwi w tym ze zbiornik nie jest w pelni ustabilizowany a rosliny nie maja odpowiednich warunkow do wzrostu.
pozdrawiam Łukasz
lenin
Posty: 24
Rejestracja: 25 lut 2006 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: lenin »

Po podmianie piany nie ma tylko przez bardzo krótki czas (do godz) więc wydaje mi się że to jest efekt jej mechanicznego zniszczenia w czasie podmiany. Jeżeli chodzi o przerybienie, to spełnił się czarny scenariusz moich przypuszczeń... A wracając do piany, to niemal widać jak tworzy się ona u wylotu wody z filtra. Kusi mnie żeby wyłączyć filtr na chwilkę i sprawdzić co się stanie ale nie wiem na jak długo mogę go wyłączyć żeby nie narobić szkody w akwa.
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

No jak czyscisz filtr tez go wyciagas z awka i szkod nie ma prawda? Wiec na taki czas nic sie nie stanie. Jednakże sam juz nie wiem jaka to przyczyna, czyzby faktycznie przerybienie, bo piszesz o czarnym scenariuszu i pewnie tak jest, wiec sam widzisz za wiele tu rad nie pomoze dopoki nie bedzie stabilnego akwa ze stabilna odpowiednia obsada.

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
lenin
Posty: 24
Rejestracja: 25 lut 2006 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: lenin »

Bardzo wszystkim dziękuję za podpowiedzi! Chętnie wpisałabym Wam "pomógł", ale niestety nie wiem jak;) Zadziałam coś z obsadą i jak będzie poprawa to dam znać. Pozdrawiam!!
pala
Posty: 63
Rejestracja: 07 sty 2006 13:39

Post autor: pala »

Gdzies czytatem,ze piana na powierzchni wody jest oznaka zbyt duzego stezenia zwiazkow azotowych w wodzie.Trzeba by pomierzyc wode i szukac przyczyny.
Awatar użytkownika
kropi
Akwarysta
Posty: 662
Rejestracja: 19 maja 2005 9:33
Lokalizacja: Mniasto Uć

Post autor: kropi »

U mnie piana była w starym akwarium, kiedy trochę, hmm... za dobrze karmiłem rybcie - wystarczyło zmniejszyć ilść pokarmu i wszystko wróciło do normy.
100 l: reaktywacja
Obrazek
lenin
Posty: 24
Rejestracja: 25 lut 2006 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: lenin »

Ograniczone karmienie nie pomaga, ostanio robiłam im dietę i nic z tego. Na testy na razie niestety nie mogę sobie pozwolić, chociaż dzisiaj widziałam cały komplet sery za cenę możliwą do przełknięcia. Pojawił się u mnie inny problem z razborami, ale to na innym temacie. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
psicho
Posty: 10
Rejestracja: 15 kwie 2006 22:06
Lokalizacja: Tarnów- okolice

Post autor: psicho »

Pierwszy moj post wiec chce wszystkich powitać! 8)

Tez mam problem z pianą..zwiękrzyłem ruch tafli wody - pomogło na jeden dzien. Akwarium dopiero dojrzewa.. co o tym sadzicie? Niestety jak narazie takze nie moge pozwolic sobie na testy :(
Awatar użytkownika
Poppo
Posty: 7
Rejestracja: 06 lip 2006 15:56
Lokalizacja: St. Bukowiec

Jakie rybki?

Post autor: Poppo »

A jakie masz rybki?? Bo jeśli z rodziny labiryntowatych (np. Gurami) to nic dziwnego. Poprostu mają okres godowy i wydzielają pianę.
Akwarium 112l
Obsada:
17 gupików (15 młodych)
2 neonki Innesa
2 kardynałki
2 kiryski pstre
2 opaczki
4 skalary
2 zbrojniki niebieskie
macwiernik
Pomocnik
Posty: 350
Rejestracja: 23 maja 2006 19:01
Lokalizacja: Ho hO...

Post autor: macwiernik »

Poppo ja mysle, ze osoby ktore maja labirynty wiedza jak sie te rybki rozmnazaja :lol: A piana o ktora im chodzi, to pewnie piana ktora wytwarza sie z gazow (napowietrzanie/kaskada/roslinki/itd itp) w polaczeniu z delikatna blonka z bakterii na powierzchni wody, albo z jakis innych powodow... :shock: :)
Pozdr!
" Skandal zaczyna ... " ]:->
Hoduj przez "h", a nie "ch"... ;)
Awatar użytkownika
Poppo
Posty: 7
Rejestracja: 06 lip 2006 15:56
Lokalizacja: St. Bukowiec

Post autor: Poppo »

Ok szacunek! Tylko mówie co można braćpod uwagę!
Akwarium 112l
Obsada:
17 gupików (15 młodych)
2 neonki Innesa
2 kardynałki
2 kiryski pstre
2 opaczki
4 skalary
2 zbrojniki niebieskie
ODPOWIEDZ