[112L] HT zieleniak z Brzankami - zlikwidowany

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Od soboty plywaja sobie koktajlowe neocardiny (5sztuk). Co mnie zdziwilo to fakt ze w sklepie plywaja sobie w kranowce testowalem ta wode u siebie i wyszlo pH 7.7 o GH i KH nie wspominam bo dostalem szoku. Wiec przeszly godzinna adaptacje z wody sklepowej na moja i chyba sie im spodobalo.

Obrazek
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Siema

Moglby mi ktos rzucic nieco swiatla na te wyniki, prosze? Szczegolnie interesuje mnie wasza opinia nt stosunku NO3 do PO4.

Testy kropelkowe JBL

Zbiornik
NO3 - 15mg/l
PO4 - 0.3mg/l
pH - 6.4
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

Siema

A masz jakiś problem w akwarium, że pytasz? Jak nie masz to potraktuj wyniki informacyjnie. Jak masz to można zaczać szukać przyczyn. To takie moje podejście do tematu ;)
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

czesc

Sa to pomiary stosunku NO3 do PO4 przed restartem i mysle czy zachowac 50% wody i wykorzystac? Problemow jako tako nie ma (jedynie podloze kaszana), ziele rosnie, ryby plywaja ale przechodze na ziemie ogrodowa celem wiekszego uniezaleznienia sie od nawozow plynnych i ulepszam swiatlo do 0.7W/L.
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Ostatnie dni duzego baniaka przed resetem. (foto na 5% swiatla bo wstyd)

Obrazek

Czesc roslin zostala przycieta i poleciala do 54L, troche polecialo calkowicie w kosz. Sprzedalem stare swiatlo LED, a w jego miejsce wskocza dwie nowe belki LED, gdzie kazda ma po 27W 1850LM 6500K i wg tego co wychodzi z przeliczen mamy okolo 30W z jednej belki co daje ~60W na 112L brutto. Mysle ze uzyskam te minimum ~0.7W/L netto. Swiatlo to najwieksza bolaczka tego zbiornika, mimo ze wczesniej zielsko roslo to jednak moglo rosnac lepiej i ladniej.

Mocze w poligoniaku kilka nowych roslin do 112L miedzy innymi: Rotala Indica, Hygrophilia Difformis oraz Mayaca Fluviatilis.

Bedzie rowniez cos ze starego zbiornika czyli: Czerwona Nesaea, Hygrophilia Stricta, Hemianthus Micranthemoides, Hydrocotyle sp Japan, Lobelia Cardinalis, Rotala Wallichii, Rotala Rotundifolia, Rotala Macrandra, Cryptocoryne Wendtii/zielona oraz Balansae, Ludwigia Repens.

Mam nadzieje ze uda mi sie pogodzic te wszystkie rosliny. Natomiast Miscrosorium nie znajdzie juz sobie miejsca oraz Anubiasy Nana, Nurzance i moczarka rowniez robi odlot razem z Sagitaria. Na szczescie mam wolne miejsce dla kilku sztuk.

Bedzie gesto, kolorowo i wesolo :)
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

Powodzenia. Gdyby jakiś anubias miał skończyć jako kompost to chętnie go przytulę :)
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
malachio
Akwarysta
Posty: 936
Rejestracja: 25 lut 2014 17:05
Lokalizacja: Kalety

Post autor: malachio »

No jakby się miały krzaki zmarnować to u mnie też jest miejsce :D

Swoją drogą, to dziwię się trochę, że aż tak kombinujesz, bo wygląda to całkiem dobrze :D
__________________________________________
[54l] 60x30x30 - kwarantanna
[141l] 70x45x45 - Gupiki Endlera, krewetki, ślimaki
[275l] 120x50x45- CA Herotilapia multispinosa, amatitlania sajica,
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

malachio pisze:Swoją drogą, to dziwię się trochę, że aż tak kombinujesz, bo wygląda to całkiem dobrze
Ma bezproblemowe życie i adrenaliny potrzebuje :) Ja już się nie dziwię, jestem w trakcie trzeciej zmiany aranżacji :)
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Jak cos zostanie z ziela to chetnie oddam &#128521;

Mnie tez po 8miesiacach zmienila sie koncepcja I chce zaszalec, pozatym podloze mialem slabe. Teraz chce zrobic wszystko na pro.
Awatar użytkownika
Kross
Akwarysta
Posty: 729
Rejestracja: 27 lip 2016 18:09
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kross »

mark_farina znaczy że w HT idziesz?

Ja mam akwa od października,a już w głowie siedzi inna aranżacja i ryby :D
Człowiek uczy się całe życie.

Pozdrawiam,Daniel
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Kross - tak ide na grubo teraz. Butla, kontroler pH, ziemia w podloze i mocniejsze swiatlo.

A co raz sie zyje, Ile mozna ogladac w kolko to samo &#128515;

A co tobie w glowie siedzi?
Awatar użytkownika
Kross
Akwarysta
Posty: 729
Rejestracja: 27 lip 2016 18:09
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kross »

mark_farina mnie się marzy wzgórze z trawnika z kamieniami Gray mountain stone z jednej strony akwa,a po drugiej drzewko bonsai :lol:
Człowiek uczy się całe życie.

Pozdrawiam,Daniel
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Co cie wiec powstrzymuje przed spelnieniem marzenia?

Ja sie napalilem na nowy projekt i powiem ci ze chce to zrobic zeby wlasnie spelnic marzenia :)
Awatar użytkownika
Kross
Akwarysta
Posty: 729
Rejestracja: 27 lip 2016 18:09
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kross »

Amatorstwo :D widzisz,teraz prowadzę pierwsze poprawnie jak sądzę akwarium. Ciągle coś się dzieje,aktualnie walczę z zielenicami i nitkami i przegrywam walkę. Można powiedzieć że wciąż się uczę. Nabiore ciut doświadczenia to pójdę w bardziej wymagające rośliny,rybki itd.
Człowiek uczy się całe życie.

Pozdrawiam,Daniel
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

No i dzisiaj jestem padniety po resecie, ale udalo sie. W miedzy czasie zmienilem koncepcje i w sumie skonczylem aranzacje na 65%. Mam w glowie pomysl co zrobic ze srodkowym planem. Z pieciu krewetek wylowilem trzy, niewiem co sie stalo z reszta. Na razie jeszcze stare swiatlo wisi ale jutro wskakuje nowe 2X28W. Wiec jest teraz golo i wesolo.

No wiec jak mowilem tak zrobilem - baniak na ziemi :)
Obrazek

Wstawilem sobie skimmer JBL bo mysle bede chlastac zielsko to mi z tafli pozbiera syfy ale ostatecznie zrezygnowalem z niego bo ciagnie tyle syfu ze zapycha filter.
Obrazek

Czekam na rosliny: pogostemon helferi i rotala indica bonsai, i pare innych dupereli zeby zakonczyc projekt.

Dzisiaj dojechaly brakujace rosliny, ktore stwierdzilem ze musze miec:

- Staurogyne porto velho
- Staurogyne Repens
- Rotala Bonsai z in-vitro

Obrazek
ODPOWIEDZ