[63] Moje trzy klimaty

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

[63] Moje trzy klimaty

Post autor: krzych_100 »

Witam.

Miejsce w mieszkaniu nie pozwala na wiele, więc wygospodarowałem kąt w pokoiku i poszedłem "w górę", skręciłem sobie regał... W regale stoją trzy akwaria 63-litrowe, a na samej górze kostka 27l i trochę miejsca na wszelki wypadek. Starałem się zrobić akwaria z niewielką liczbą gatunków i w sumie mam 6 gatunków ryb w 4 akwariach, nie licząc krewetek. Reszta małych rybek czeka dalej na swoje miejsce (babki).

"Czarne wody" jako że są czarne, więc nie wyszły za bardzo (belka świeci punktowo i pomimo podkręcenia wyszła ciemność).
Obrazek
W tm zbiorniku trzymam neony simulanse (Paraheirodon simulans)oraz otoski (Macrotocinclus sp.), po 15 sztuk.

Dla "galaxy" utworzyłem trochę jaśniejsze akwarium, w którym posadziłem kryptokoryny, mikrozoria, pogostemon, lagenandrę oraz obsadziłem korzeń skrzydlikiem studziennym (mech kupiłem z uprawy). W tym akwarium trzymam też krewetki.
Obrazek Obrazek Obrazek

No i do ostatniego udało mi się kupić pielęgniczki trójpręgie (Apistogramma trifasciata), a do towarzystwa dodałem 15 sztuk bystrzyków karlików (Hyphessobrycon amandae).
Obrazek Obrazek

No i ostatnie, najmniejsze, w którym przebywa 5 dorosłych gupików Endlera. Obrazek
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
Awatar użytkownika
Kross
Akwarysta
Posty: 729
Rejestracja: 27 lip 2016 18:09
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kross »

Bardzo ciekawe zbiorniki,gratuluje. A czy tego pierwszego akwa udałoby Ci się zrobić lepsze zdjęcie?
Człowiek uczy się całe życie.

Pozdrawiam,Daniel
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Postaram się, bo w rzeczywistości takie akwarium wygląda inaczej.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

Zbiorniki bardzo fajne,i do tego we wszystkich akwa piach ,jak to powinno byc w każdym szanującym się zbiorniku :D
Awatar użytkownika
wiewiór
Pomocnik
Posty: 827
Rejestracja: 15 lut 2007 20:33
Lokalizacja: lbn

Post autor: wiewiór »

Super obsady
Daj fotki o opis regału ;-)
pozdrawiam
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Dam, z regałem to miałem problem:
- znaleźć odpowiednie kątowniki perforowane,
- wypoziomować skręcony regał pomimo niedokładności,
- ustawić na odpowiednim podeście,
- zabezpieczyć wszystko przed wilgocią.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
kurka
Pomocnik
Posty: 739
Rejestracja: 09 paź 2014 19:28
Lokalizacja: Katowice

Post autor: kurka »

Fajne zbiorniki ale jestem ogromnie ciekawa jak wygląda regał :)
250l pielęgnice miodowe
30l krewetkownia
i jeszcze pare innych :)
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Fajne te zbiorniki, szczegolnie lubie gesto porosniete roslinnoscia.

Gdybys znalazl chwile to zrobilbys czarne wody jeszcze raz zeby bylo cos wiecej widac?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Czarne wody postaram się zrobić lepsze, ale nie potrafię ustawić aparatu (tzn. próbuję...).

Dla Kurki wstawiam zdjęcia regału.
Obrazek Obrazek
To białe pośrodku to koryto, w którym są wyprowadzone złączki z 230V do podłączenia innych urządzeń, sterowanych timerami (np. zasilacze do LED-ów). Po bokach gniazdka elektryczne z 230V dla np. grzałek (niesterowane).
Po lewej stronie sterownik do belki LED. Półki zrobione z płyty wiórowej oraz paneli podłogowych, tak samo boczna ścianka z półkami na kwiaty.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
Awatar użytkownika
Kross
Akwarysta
Posty: 729
Rejestracja: 27 lip 2016 18:09
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kross »

Bardzo fajnie to wygląda. Zdjęcia już lepsze,dużo więcej widać. Masz jakieś problemy z pielęgnacją tych zbiorników w tym regale?
Człowiek uczy się całe życie.

Pozdrawiam,Daniel
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Nie, one docelowo mają nie być obsługiwane, ale miejsca tam jest na tyle, że nie ma problemu z obsługą. W tym jednym jest filtr dorożny JP-093 - bardzo fajny filtr, cichy, tylko właśnie z powodu "obsługi" filtra będzie wymieniony na gąbkowy (jednak trzeba rękę wsadzić i dociskać przyssawki, a gąbkowy jest tak złożony, że tylko umieszcza się go w rogu, gąbkowy stanowią dwa filtry cornen-jet 02 - je można składać jeden na drugi i robić dłuższe filtry). Ale dobry jest też cornen-jet 03, jest większy i jego gąbka jest inna, mniej gęsta oraz rurka wylotowa jest regulowana oraz zagięta, więc woda nie pryska do góry.
Za drugim razem, za radami Wojciecha, zrobię filtr hamburski.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
Awatar użytkownika
Kross
Akwarysta
Posty: 729
Rejestracja: 27 lip 2016 18:09
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kross »

Rozumiem. Gratuluje pomysłu,pracy i wykonania :wink:
Człowiek uczy się całe życie.

Pozdrawiam,Daniel
Awatar użytkownika
fiebik
Akwarysta
Posty: 1032
Rejestracja: 25 paź 2009 21:11
Lokalizacja: iława

Post autor: fiebik »

Nom... regał na bogato... :)
Grt :)
Ryby wód krajowych - okonie (esej)
Zapraszam do lektury ;)

"Gdy twoim jedynym narzędziem jest młotek, wszystko zaczyna ci przypominać gwoździe."
Autor: Abraham Maslow
kurka
Pomocnik
Posty: 739
Rejestracja: 09 paź 2014 19:28
Lokalizacja: Katowice

Post autor: kurka »

Oj na bogato i to bardzo :D
Po prostu cudeńko!
Dziękuje za zdjęcia :wink:
250l pielęgnice miodowe
30l krewetkownia
i jeszcze pare innych :)
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Trochę zdjęć porobiłem, raptem dwa nadają się do obejrzenia...
Staram się bardzo, ale nie potrafię zrobić dobrych zdjęć i zazdroszczę tym, co potrafią :)
Babki złote - pod taką nazwą kupowane, ale wydaje mi się, że jest to dokładniej gatunek Brachygobius sabanus. Akwarium nie grzebane, zasilane tylko filtrem gąbkowym wsadzonym ot tak, żadnych wymysłów.
Były problemy z sinicami, ale im mniej grzebię, tym mniej problemów w takiej kostce (30x30x30).
Obrazek
Tutaj są żyworódki Endlera, krewetki (widać, że nie widać...) i trochę świderków. Tutaj także nic nie robię poza podmianami i uzupełnianiem wody. Akwarium jest po przycince (jezierza, rogatek i rotala). I w tym akwarium najbardziej te rośliny rosną, zarówno pod względem objętości jak i jakości (rośliny ładne, zdrowe, nie zarośnięte glonem...).
Na pierwszym planie mech kameruński (Cameroon moss) , ale jak widać, nie służy mu.
Obrazek
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
ODPOWIEDZ