Pielęgnicowate do krewetek

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Davido
Posty: 405
Rejestracja: 11 gru 2014 22:41
Lokalizacja: Lubliniec

Pielęgnicowate do krewetek

Post autor: Davido »

Chciałbym zapytać jakie ryby z rodziny pielęgnicowatych nadają sie do zbiornika (90l) w którym główną role odkrywają krewetki karłowate? Wiadomo w gre wchodzą tylko mniejsi przedstawiciele tej ogromnej rybiej rodziny ale którzy konkretnie? Które pielęgnicowate nie będą w ogóle zainteresowane krewetkami? Podejrzewam, że na tą liste można wpisać pielęgniczke żółtą, czy mam racje? Co jeszcze?
Awatar użytkownika
Dhuz
Ekspert akwarysta
Posty: 1634
Rejestracja: 14 cze 2015 8:35
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: Dhuz »

Na młode krewetki będzie Ci polować wszystko. To, czy A. borelli zostawią w spokoju dorosłe, zależy raczej od szczęścia i nie nastawiałbym się na sukces. ;)
Davido
Posty: 405
Rejestracja: 11 gru 2014 22:41
Lokalizacja: Lubliniec

Post autor: Davido »

Szkoda... czyli praktycznie z rodziny pielęgnicowatych nie ma ryby która mogłaby żyć w zgodzie z dorosłymi krewetkami? Nawet poczciwa ramirezka?
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

W moim 128l barwniaki czerwonobrzuche były nie zainteresowane krewetkami.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Davido
Posty: 405
Rejestracja: 11 gru 2014 22:41
Lokalizacja: Lubliniec

Post autor: Davido »

A to mnie zaskoczyłaś, myślałem że barwniaki to agresywne ryby.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Tak, bardzo agresywne, niestety właśnie dlatego zrezygnowałam z ich hodowli. Ale ku mojej rozpaczy krewetek nie ruszały, więc od lat mam plagę i od lat zastanawiam się nad rybą, która może mi pomóc. Teraz czekam na samca prętnika, bo podobno zjada krewetki.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Davido
Posty: 405
Rejestracja: 11 gru 2014 22:41
Lokalizacja: Lubliniec

Post autor: Davido »

Jak widać wszystko zależy od charakteru ryby.

Z niecierpliwością Basiu czekam na twoje doświadczenia prętnik + krewetki, chociaż ja często spotykałem sie z opiniami że prętniki uwielbiają krewetki jako żarełko :D

Wiem, że prętnika karłowatego potraktujesz jako eksperyment ale nie myślałaś nigdy o jakiejś mniejszej akarze? Np. wiśniowa trzymałaby populacje krewetek w ryzach.
ODPOWIEDZ