[120l] Obsada do 120l poczatkujacy

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Logitech92
Posty: 7
Rejestracja: 26 gru 2016 21:14
Lokalizacja: Łódź

[120l] Obsada do 120l poczatkujacy

Post autor: Logitech92 »

Witam możecie się śmiać lub uważać że macie mało danych ale zaraz wszystko napisze. Chce założyć swoje 1 akwarium dostałem panoramę 120 l pompkę z filtrem od akwarium 200l muszę kupić grzalke i cała resztę chce dostosować akwarium do rybek a nie rybki do akwarium dziewczyna uparła się na bojownika mi pasuje ale chce też chociaż jedną większa rybkę nie mam pojęcia jak przygotować obsadę nie robiąc krzywdy ryba podłoże rośliny i odczyty chce dostosować do ryb. I niechce ich przeludnnic możecie dać mi przykłady zestawów rybek ? Jakie mogę połączyć żeby było ok ? Serio mogę wydać kasę aby tylko nie zaszkodzić czyli tak naprawdę chcę aby ktoś pokierowal moim pierwszym zbiornikiem wodnym

tytuł tematy poprawiłam na zgodny z Regulaminem Działu Obsady. MOD BARA
Początkujący w Akwarystyce :) poziom 0 :)
Awatar użytkownika
Peter007
Posty: 346
Rejestracja: 01 paź 2016 18:31
Lokalizacja: Opoczno

Post autor: Peter007 »

W tym dziale przejrzyj tematy dla Twojej/ podobnej pojemności akwarium i będziesz wiedział, w którym kierunku iść. Zobaczysz jak dla konkretnych ryb dostosować wodę i podejmiesz decyzję czy podołasz i czy będzie Ci się chciało kombinować z wodą. A może nie będziesz musiał za wiele robić, bo wodę masz odpowiednią? Jeśli nie masz testów wody to sprawdź na stronie wodociągów jakie masz pH i twardość i już będzie jakiś pogląd.
Logitech92
Posty: 7
Rejestracja: 26 gru 2016 21:14
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Logitech92 »

Patrzyłem ale nic nie mogłem takiego znaleźć muszę bardziej poszukać daje link z danymi o jakości wody z kranu.
http://www.zwik.lodz.pl/jakosc-i-techno ... rzez-zwik/
To znalazłem w internetach co o tym sądzicie :)
Akwarium 120l
a. 15x neon ineessa.10x żałobniczka, 1+2 p.kakadu, 10x kirysek, 1+2 zbrojnik niebieski, 4x otoski
b. 20x brzanka sumatrzańska, 8x otosek, 2x zbrojnik niebieski, harem kakadu
c. 20x neon, harem prętników karłowatych, harem pielęgniczek borelli,lub pielęgniczek kakadu, 5x kirysek panda
d. 5x otosek, 6x kirysek, 6x prętnik, 20x neon czerwony, 5x krewetka amano
e. 5x skalar, 4x pielęgniczka ramireza, 8x kiryski, 20x bystrzyk


EDIT:
akie wy macie pomysły na zestawy takich wytrzymalych rybek chciałbym mieć kolorowo


Posty połączyłem.
MOD krzych_100
Początkujący w Akwarystyce :) poziom 0 :)
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

a. 15x neon ineessa.10x żałobniczka, 1+2 p.kakadu, 10x kirysek, 1+2 zbrojnik niebieski, 4x otoski

Nie ma takiego gatunku jak neon "ineessa", jest gatunek neon Innesa, zimnowodny i kompletnie nie pasuje do ciepłolubnej kakadu. Jak już coś to radzę zamienić na neona czerwonego. O jakim gatunku kirysków piszesz?

b. 20x brzanka sumatrzańska, 8x otosek, 2x zbrojnik niebieski, harem kakadu

Moim zdaniem akwarium z brzankami sumatrzańskimi powinno być jednogatunkowe, bo są to ryby drażliwe, zaczepne i przeszkadzające współmieszkańcom. Ewentulanie zbrojniki dadzą sobie z nimi radę. Z kakadu łączyć nie polecam.

c. 20x neon, harem prętników karłowatych, harem pielęgniczek borelli,lub pielęgniczek kakadu, 5x kirysek panda

o jakich neonach piszesz? Możesz połączyć neony czerwone z prętnikami lub kakadu, pisaliśmy o tym w pierwszej propozycji

d. 5x otosek, 6x kirysek, 6x prętnik, 20x neon czerwony, 5x krewetka amano

Prętniki albo para albo mały harem, a nie aż 6 sztuk. Pozostałe uwagi jak wcześniej

e. 5x skalar, 4x pielęgniczka ramireza, 8x kiryski, 20x bystrzyk

Skalary potrzebują na jedną parę tych ryb akwarium o wysokości minimum 50cm i litraż od 200l. Twój zbiornik jest dla nich za mały. O jakim bystrzyku piszesz?


W tej chwili mamy kompletną zgadywankę, bo nie znasz parametrów wody jakie masz lub jakie będą w akwarium. Nie znam urządzenia zbiornika, a przypominam, że ryby denne wymagają piasku jako podłoża, pozostałe gatunki sporej ilości roślin, prętniki koniecznie roślin pływających, tak samo neony.

Załóż akwarium, niech dojrzeje, zmierz parametry wody, zaprezentuj zbiornik w Galerii i coś pomyślimy.


A może jako początkujący zacznij od ryb łatwych w utrzymaniu? Popatrz na zmienniaki, gupiki, molinezje...
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Logitech92
Posty: 7
Rejestracja: 26 gru 2016 21:14
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Logitech92 »

OK :) jakie testery Polecacie Firma Tropica ?
Początkujący w Akwarystyce :) poziom 0 :)
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Polecam zestaw ''kropelkowy'' JBL. Wiem ze kosztuje duzo ale nikt nie mowil ze akwarystyka jest tanim hobby.

Zestaw paski JBL kosztuje chyba okolo 50PLN i jest taki powiedzmy sobie nie najgorszy, ale nie daje precyzyjnych wynikow. NO3 jest malo precyzyjne, tak samo pH i KH/GH. Jesli nie masz kasy to kup takie paski jest ich tam sporo i starczy ci na pare miesiecy. Przynajmniej bedziesz mial lekkie pojecie co sie dzieje.
Awatar użytkownika
Rika
Początkujący pomocnik
Posty: 167
Rejestracja: 23 sty 2014 13:46
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: Rika »

Jeśli dziewczyna chce bojownika to radzę obsadę dobierać pod bojownika, czyli odpadają wszystkie gatunki zimnolubne, wszystkie inne z weloniastymi płetwami, jaskrawo ubarwione, terytorialne i wszystkie większe od bojownika, bo bojownik powinien być największą rybką w akwarium, żeby pokazał całe swoje piękno i nie chował się zestresowany.
Jeśli coś z powyższego nie pasuje to polecam porozmawiać jeszcze raz z ukochaną na temat bojownika w akwarium.
ODPOWIEDZ