[112l] ;;;;;-----------------> by MarJan

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

No widzisz, a tęczanki tańczą.
Obrazek
[126L] Dżungla
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Tańczą, żwawe, fajne rybki.


Obrazek



Teraz tak bardziej dla siebie parametry przed dzisiejszą podmianą z wodą RO i nowym filtrem fluval 206:
GH 12
KH 3~4
pH 7,5
NO3 5~10
NO2 0
PO4 [nie jestem pewien testu- praktycznie w ogóle próbka nie zmienia koloru, a powinna nawet przy 0, próby kilkukrotne- kolor najjaśniejszy na teście kieruje na wynik 0,25]

po podmianie czystą RO [około 40%] dla uzyskania finalnych wyników:
GH 7~8
pH 7
I teraz plan: oddać gupika, GH utrzymać, pH ewentualnie delikatnie obniżyć szyszkami...


I parę fotek zarośniętej "musztardówki" :wink: [ogólnie ekspansję na zbiornik rozwinął nurzaniec- trzeba trawę rwać co cieszy moją koleżankę, która co tydzień ma nową dostawę i jej rybkom smakuje, nadwódka "wycofała się", że tak napiszę]

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

I takie "małe ślimacze lenistwo", też wiedzą co to podróż "na gapę":
https://www.youtube.com/watch?v=0rPQum2SmwI
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Dżungla.
Ten ślimak jest straszny.
Obrazek
[126L] Dżungla
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Tak na prawdę to na zdjęciach to inaczej wygląda jak w rzeczywistości- jest zarośnięte i to bardzo fajnie, ale patrząc na nie i porównując "na żywo" to zdjęcia kłamią :mrgreen:
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Drobna aktualizacja, w oko wpadł mi świetny korzeń- świetny, bo stoi na trzech "nogach" tworząc grotę i oczywiście musiał do mnie należeć...
Obrazek
Obrazek
i kokos, do którego całkiem przekonany nie jestem...
Obrazek
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Korzeń jest spoko. Kokos, Hmm, wiesz oglądam właśnie sobie film o Ameryce południowej i dżungli amazońskiej. Kokosów tam brak. Aczkolwiek w strefie „morskiej” pewnie jest ich mnóstwo.
Obrazek
[126L] Dżungla
Awatar użytkownika
marianski92
Posty: 68
Rejestracja: 31 sty 2017 23:20
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: marianski92 »

Super wystrój i super warunki dla roślin. Nurzaniec świetnie zasłania to, czego nie ma być widać, czyli ten cały osprzęt, który dochodzi do akwarium. Właśnie też chce wykorzystać w ten sposób tę trawę, żeby zasłoniła mi co nie co bo mam nie oklejony zbiornik. Czy ta pistia nie zabiera za dużo światła tym roślinkom na dole?
Jeśli nie masz zamiaru napisać nic mądrego, to lepiej nic nie pisz.

Obrazek
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Kokosa usunąłem, jakąś taką sztuczność mi wprowadzał. Cieszę się, że nie tylko mi się podoba tyle zielicha :mrgreen: . Pistia nie przeszkadza roślinom, być może po za ludwigią- prawdopodobnie lepiej by wyglądała, gdyby miała więcej światła, ale mi pasuje jak jest ciemniej- musi tak żyć.

Finalnie póki co tak:
https://youtu.be/A_OR_4UjReU
Obrazek

Prętniki uznałem jako swoją porażkę- 2 samce zdechły z nie wiadomych mi przyczyn, póki co z nimi spokój, a jako że parametry wody na to pozwalają zakupiłem pielęgniczki agassiza.
Nikt nie chce mojego gupika :( ,ale się nie poddaję...
Obrazek
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Tak codziennie patrzyłem na te pielęgniczki i patrzyłem, i za każdym razem nabierałem pewności, że w sklepie mnie oszukano. Sprzedano mi te rybki jako agassiza i wcisnęli, że barwy takie, bo jeszcze młode i nabiorą kształtów kiedy urosną...no nic kupiłem. Być może sami nawet nie wiedzą i nastąpiła pomyłka- dali im inne ryby niż zamawiali...jestem pewien, że to Akarka wiśniowa (Laetacara dorsingera).
http://www.seriouslyfish.com/species/la ... dorsigera/
Szczęściem, że warunki w zbiorniku mam odpowiednie dla nich, bo ładne są również [takie wiecznie "uśmiechnięte"] i nie bardzo lubię wyławiać ryby z mojej "dżungli".
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Aktualizacja po miesiącu...
pH 6,8~7
GH 8

Miałem problem z ospą, wysypało większość ryb, jeden otosek zdechł, ale to raczej z przegrzania jak z choroby. Leczenie CMF Tropicala zgodnie z instukcją.
Zbiornik stabilny, wiele się nie zmienia, filmik:
https://www.youtube.com/watch?v=UJIJY6HI-mA

Akary bardzo ciekawe rybki. W parę chwil potrafią zmienić kolor zależnie od nastroju.
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Duża ta ryba jest, wygląda trochę tak, jakby niedługo miała zeżreć te mniejsze. Też chcę taką dużą.
Obrazek
[126L] Dżungla
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Parę fotek po dłuższym czasie:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Trochę zielony glon się rzucił ostatnio, ale bez paniki...może dlatego, że podaję sam potas- test w ogóle nie wykrywa go, a od kiedy zacząłem go dozować to w końcu liście nie mają dziurkowanych liści.
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Ile masz kirysków spiżowych?
Obrazek
[126L] Dżungla
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Mam 6 szt., na początku miałem jedną samiczkę, która była plenna, że tak powiem, ale kiedyś tam padła z niewiadomych mi przyczyn i od tamtej pory nie widuję jaj, mimo że po gabarytach myślę są 2 samiczki, a reszta samiki.
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Zazdroszczę Ci tej ich wstrzemięźliwości. Ja mam teraz 21 sztuk w zbiorniku. Chyba. Co chwila widać jakiś świni kłąb. A u Ciebie spokojnie.
Ten kokos masz taki do życia. Fajny.
Obrazek
[126L] Dżungla
ODPOWIEDZ