Mętna woda

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
brzucho
Początkujący pomocnik
Posty: 124
Rejestracja: 14 lut 2006 10:57
Lokalizacja: Brodnica

Mętna woda

Post autor: brzucho »

Witam wszystkich.
Wczoraj wystawiłem moje akwa w waszej galerii i pisaliście mi ze mam mętna wode z czym sie zgadzam w 100%. Jednak nie chciałem tworzyć nowego tematu w Galeri i postanowiłem napisać w tym dziale. http://akwaforum.pl/viewtopic.php?t=2255
Tylko żę nie bardzo wim co mogę z tym zrobic ponieważ rano woda jest czysciutka a po właczeniu filtra i po jakimś czasie woda znów robi sie mętna. Deszczownie zamontowałem ponieważ gdy jej nie miałem prąd z filtra przewracał niektóre roślinki :? Niestety narazie nie mam funduszy na testy i nie mogę ich sprawdzić. Proszę o pomoc!!
atusia
Pomocnik
Posty: 243
Rejestracja: 12 maja 2005 10:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: atusia »

Tylko żę nie bardzo wim co mogę z tym zrobic ponieważ rano woda jest czysciutka a po właczeniu filtra i po jakimś czasie woda znów robi sie mętna.
Mam rozumieć, że filtr u Ciebie nie chodzi 24h na dobę?
Filtr musi obowiązkowo cały czas chodzić (wyjątek stanowi wyłaczenie filtra na czas karmienia)
Przyczyną mętnej wody u Ciebie jest zachwianie równowagi biologicznej. Podczas dłuższego postoju filtra tworzą sie w nim szkodliwe substancje, pożyteczne bakterie zamierają a do wody dostają się trujące związki.
Włącz filtr i niech pracuje cały czas.
Pozdrawiam Beata
Obrazek

240l-paletki
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Piszesz po włączeniu filtra, nie bardzo jak mam to rozumieć że go wyłączasz??? Filtr musi chodzic 24h na dobę, wiec jesli tak nie jest to bardzo zle i masz odpowiedz i przyczyne dla jakiej jest mętna woda. Jesli źle zrozumiałem, ze filtr chodzi a woda jest mętna może to być wiele przyczyn, poczawszy od parametrów wody, a skończywszy na złej filtracji (dodam jak pamietam w filtrze był węgiel pisałeś w galerii i nalezy go jak najszybciej usunać).
Jednakże obawiam się czytając Twoj post cytat: "ponieważ rano woda jest czysciutka a po właczeniu filtra i po jakimś czasie woda znów robi sie mętna..."
obawiam sie ze wyłaczasz filtr na noc co jak juz wspomniałem jest niedopuszczalne w akwarium! :)

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
Lum
Początkujący pomocnik
Posty: 261
Rejestracja: 17 sie 2005 20:26
Lokalizacja: Toruń

Re: Mętna woda

Post autor: Lum »

brzucho pisze:(...) Deszczownie zamontowałem ponieważ gdy jej nie miałem prąd z filtra przewracał niektóre roślinki :? (...)
Podsumowując:
:arrow: wywal węgiel z filtra, jeśli jeszzce tam siedzi
:arrow: nie wyłączaj na noc filtra
:arrow: na jakiś czas zdemontuj deszczownicę, żeby zwiększyć ruch wody, jeśli będzie wirówka, to najwyżej wylot filtra daj na ścianę akwarium
Awatar użytkownika
brzucho
Początkujący pomocnik
Posty: 124
Rejestracja: 14 lut 2006 10:57
Lokalizacja: Brodnica

Post autor: brzucho »

Ok zrobie tak jak piszecie i zobacze co sie bedzie działo. dzieki ze nie pojechaliscie po mnie bardziej ostro ale ja naprawde nie wiedziałóem ze filtra sie nie wyłacza na noc
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

No, nie pojechalismy prawda, prawda, ale cieszy mnie, że wyczułeś sytuację że moglismy pojechać !!! :) Ale nie w tym przecież rzecz, najważniejsze że już wiesz co do filtra i jego działania NON STOP i myśle zatem że forum jak najbardziej spełniło swoje zadanie.

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
brzucho
Początkujący pomocnik
Posty: 124
Rejestracja: 14 lut 2006 10:57
Lokalizacja: Brodnica

Post autor: brzucho »

Oczywiście że forum spełnia swoje zadanie w 100% Gdybym wiedział o jego istnieniu wczesniej takie błedy napewno by sie nie pojawiły, no ale cóż takie zycie :oops:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

brzucho cieszymy się, że tak sądzisz, bo każdy z nas tu zagląda właśnie po to żeby się czegoś dowiedzieć wzajemnie od siebie i tak trzymać! :)

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
Marta55555
Posty: 118
Rejestracja: 23 sty 2006 21:25
Lokalizacja: Mińsk Maz.

Post autor: Marta55555 »

U mnie tez filtr nie chodził w nocy bo niemogłam zasnać :( Ale gdy zobaczyłam że woda jest juz bardzo metna to go włączałam nawet na noc... I mam do was pytanko, może od tego że mój filtr niechodził cały czas pojawiły sie umnie glony nitkowate???Dodam ze parametry w normie...
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Marta55555 jak najbardziej filtr to płuca akwarium, a jak nie chodzi (tak nie moze byc!!!) masz złe warunki wody jak NO2, NO3 i wszystko naraz a to sprzyja rozwojowi glonów. Wiec filterek do kontaktu i nie ruszac ! :)

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
Marta55555
Posty: 118
Rejestracja: 23 sty 2006 21:25
Lokalizacja: Mińsk Maz.

Post autor: Marta55555 »

Tak wiem wiem... parametry na szczęście mam w normie (NO2,NO3 i inne...) a filtr od 2 tygodni juz chodzi non stop :D
ODPOWIEDZ