[130l]Obsada akwarium 130l

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
Kross
Akwarysta
Posty: 729
Rejestracja: 27 lip 2016 18:09
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kross »

Kubraksnk pisze:Co do kakadu to 1+3 w takim zbiorniku może nie przejść, dwie mocniejsze samice podzielą zbiornik na pół a trzecia najsłabsza będzie pomiatana
Nie zgodzę się z tym. Kupujesz 1samca i 3 samice po to aby się parka sama dobrała,po czym oddajesz pozostałe 2 samice. Chyba że masz duże szczęście i kupisz już dobrana parę.
Człowiek uczy się całe życie.

Pozdrawiam,Daniel
Kubraksnk
Posty: 12
Rejestracja: 09 lip 2017 11:40

Post autor: Kubraksnk »

Z tego co wiem kakadu trzyma się w haremach.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Tak, w haremach. Ale poczytaj o tym co należy zrobić, żeby się dobrał harem. Pisaliśmy już o tym na forum.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Tomson19
Posty: 14
Rejestracja: 27 lip 2017 18:34

Post autor: Tomson19 »

Tak sobie myślę nad tym i chyba jednak padnie na ramirezki.Do tego tatra czerwona plus zbrojnik niebieski(1,ewentualnie dwa).Do tego mógłbym wtedy dołożyć drobnoustka.Ewentualnie zamiast zbrojnika otoski.Czy to mogłoby być?Eh trudny wybór.Dziwi mnie to, bo wiele osób łączy ramirezki z kiryskami i nie narzekają.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Jak już pisałam kiedyś:


Pary pielęgniczek muszą mieć możliwość dobrania się samodzielnie, nie można kupować dwóch ryb i zmuszać ich do bycia razem. Czasami się to udaje, ale jest to działanie nieprawidłowe. Albo kup już dobraną parę albo kup więcej ryb i pozwól dobrać się parze, a potem usuń nadmiarowe sztuki.

Kup samca w jakimś sklepie. Potem dokup trzy-cztery samice u innego dostawcy. Pozwól dobrać się parze. A jak się dobierze, usuń zbędne samice (uzgodnij ich zwrot z dostawcą). Jak się para nie dobierze (i tak bywa) wymień samca. I po dobraniu się pary oddaj zbędne samice.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Tomson19
Posty: 14
Rejestracja: 27 lip 2017 18:34

Post autor: Tomson19 »

Niestety, ale po dwóch tygodniach i jednym dniu dowiedziałem się, że firma robizoo nie dostarczy mi akwarium w dwu tygodniowym terminie i nie wiadomo kiedy mi dostarczy. W związku z tym muszę szukać innych możliwości. Może użyje swojego starego akwarium 100l i kupię coś w późniejszym terminie. Np. Około 200l czy nawet 120x50x50.Problem w tym że mam już filtr tetra ex 800 i nie ma szans na wymianę. Do tego zakupiłem rośliny. Może wy drodzy forumowicze doradzić mi co mam zrobić.
Ostatnio zmieniony 13 sie 2017 16:36 przez Tomson19, łącznie zmieniany 1 raz.
ArturG
Posty: 26
Rejestracja: 15 lut 2017 18:51
Lokalizacja: Ligota

Post autor: ArturG »

Idź na całość i kup szafkę ;)
Tomson19
Posty: 14
Rejestracja: 27 lip 2017 18:34

Post autor: Tomson19 »

Ty chyba chcesz, żeby mnie z domu wyrzucili. Starczy tych wydatków.
Tomson19
Posty: 14
Rejestracja: 27 lip 2017 18:34

Post autor: Tomson19 »

Mam rybki i mają się dobrze.Oprócz pielęgniczek żółtych, które z 4 została jedna.Dokupiłem nowe no i się zaczęło.Ta co przetrwała goni nowe pielęgniczki, które są maluśkie w porównaniu z nią.No i straciła kolor.Hmm, o co chodzi?
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Poczekaj i poobserwuj, pielęgniczka intensywnością swojej barwy coś sygnalizuje. Nie zawsze wszystkie ryby muszą być zgodne:)
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
Tomson19
Posty: 14
Rejestracja: 27 lip 2017 18:34

Post autor: Tomson19 »

Będzie ze dwa tygodnie.Wcześniej nie jadła z innymi rybkami tylko skubała coś na dnie i atakowała boczne szkło akwarium.Te nowe tak jak inne jak mnie widzą to od razu są w miejscu gdzie je karmię.Ona też podpływa, ale raczej zbiera z dna.Zachowuje się inaczej i straciła kolor, ale pojawiły się srebrne plamki przy głowie.Hmm. co ona sygnalizuje?Zastanawiam się czy jej zmiana ubarwienia wynika z pojawienia się nowych pielęgniczek, czy wynika z czegoś innego.A może dojrzewa?
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Może tak być, że nie podoba się jej towarzystwo, ale napisz, jakiej płci są pielęgniczki.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
Tomson19
Posty: 14
Rejestracja: 27 lip 2017 18:34

Post autor: Tomson19 »

Niestety są zbyt młode żeby określić ich płeć.Oprócz tej co zmieniła kolor (4cm) reszta jest cała żółta i może ma ze dwa centymetry. Jedyne co zauważyłem to końcówki płetwy grzbietowej mają czerwone.
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Musisz je zatem trochę potrzymać i reagować - w moim przypadku musiałem odłowić samicę, bo miała już poobgryzane płetwy. Problemem może okazać się dobór ryb i z tym należy się liczyć - mam już czwartą z kolei samicę, z czego jedna pływa osobno, jedna zdechła i nie znalazłem zwłok:) Dwie pozostałe pływają z samcem, ale ryby są wybarwione i widać płeć.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
ODPOWIEDZ